Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Z dnešního českého pohledu je situace, jak ji film zobrazuje, hóóódně malicherná. Bílí rodiče bílé dívky jsou liberální a černoch je vzdělaný a obecně na nejvyšší možné myslitelné společenské úrovni. Nuda. Chtěl bych vidět film o tom, jak si přivede domů černocha z ghetta.

Scary Movie 3 (2003)

Parodie od bratří Zuckerů mají tendenci být s časem horší a horší. Polovina "vtipů" je založená na kopancích do rozkroku apod., místo aby byly fakt vtipný. Ty dobrý místa tam rozhodně jsou (třeba scéna s přepisováním textu teleprompteru), ale taky jsou tu místa, kdy chybí jen zvuk cvrčků.

Útěk (1972)

Z perspektivy roku 2016 je nápadná špinavost a surovost filmu. Žádný politicky korektní chození kolem horký kaše, normálně tý svý manželce pár střihni, Stýve! Ve filmu z roku 2016 bych taky asi nikdy neviděl úprk v útrobách popelářského vozu. V příběhu jsou nesrovnalosti - hlavně neschopnost policie, která na stopu celostátně hledaného zločince vždy pošle jen pár vozů. Jinak ale každý dostane to, co si zaslouží, hlavně záporáci. Kvalitní 70s movie s McQueenem.

Holičství 3: Nový sestřih (2016)

Černoši jsou ti největší rasisti. A Nicki Minaj patří do plastu. To je asi to jediný, co jsem si z tohohle zbytečně dlouhýho filmu s jednoduchou a naivní zápletkou odnesl.

Alois Nebel (2011)

Film o samotě. Je bohužel trochu moc dlouhý a nic moc se tam neděje. Navíc skončí bez vysvětlení některých událostí. Forma animace se po pár minutách okouká.

Intimní osvětlení (1965)

Takový prázdný a přitom příjemný film. Srší z něj ta ospalá letní venkovská atmosféra. Zvláštní, těžko popsatelný vibe, jak ušitý na promítání na filmovém festivalu.

Ukradená vzducholoď (1966)

Srdce diváka určitě zaplesá nad fantastickými nápady. Příběh o kamarádství, dobrodružství, vytrvalosti. Je tu souboj dobra se zlem, ale záporák tu na rozdíl od amerických filmů nespadne z mrakodrapu do řeky s krokodýli, nýbrž jsou záporné postavy zesměšněny a zlo rozpuštěno. Poctivý film pro všechny. Jemnou duši zamrzí jen zabití nosorožce a týrání žraloka.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

MacFarlane začal celkem dobře, ale pak do toho přišla vážná milostná linka a celej film rozpoltila. Chtěl bych, aby se držel jen jednoho: buď 100% retard / fekál / nevkus nebo 100% romcom.

Povolení zabíjet (1989)

Myslím, že už jsem těmhle filmům odrostl. Kde jsem dřív viděl kladného hrdinu, vidím státního úředníka, který kazí cizí podnikání (myslím, že když si někdo chce koupit kokain, tak ať si ho koupí). O čem jsem si dříve myslel, že je uvěřitelný příběh, tam vidím neustálé deus ex machina - záporák má navíc nekonečnou trpělivost s Bondem a dává mu čas, zatímco vlastní nohledy je ochoten odstřelit jako psy. Kde jsem dřív viděl skvělou bondgirl, vidím feministický archetyp silné ženy, která naopak několikrát zachrání Bonda. Kde jsem viděl svěží film, tam vidím telenovelu, kde jde o to, jakou ženu si Bond nakonec vybere. Nakonec mě sere i český dabing - nevím, proč vyslovují stinger jako "styndžr".

Normálka (2009) (seriál)

Cartoon Network překvapuje svojí produkcí zaměřenou na adolescentní konzumenty lehkých drog. Drama, blbost, akce, humor. Jeden díl trvá 10 minut, takže většinou má spád. Nicméně časem trpí stereotypem.