Loupež po italsku (2003)

Rádoby Dannyho Parťáci s velmi jednoduchym příběhem, plochejma postavama, nezáživnej, přímočarej, prostě BASIC.

Samotář v Seattlu (1993)

Film o muži, co mu tak chybí jeho žena. Manželství pro něj bylo nebe na zemi. Je z toho celý emocionální v živém radiovém přenosu a tisíce žen mu potom píšou dopisy a chtějí ho. Taky je to film o ženě, která to taky slyší, a přesto že je zasnoubená, dobře ví, že její snoubenec není ten pravý, ale tenhle chlápek z rádia je. A navíc to ví i na konci, když už jsou spolu. Zkrátka je to NEBEZPEČNEJ ulhanej film, kterej by se měl brát velmi nevážně - protože je to pohádka pro soyboye a holky v určité době měsíčního cyklu.

Truman Show (1998)

Jedinečnej a původní námět, kterej dokázal šokovat a určitým způsobem předpovědět budoucnost - dnes jsou lidi, co vše sdílejí s celým světem na soc.sítích, jako kdyby takovou vlastní Trumanovu show chtěli. Je to něco jinýho než ty dnešní remaky, soft rebooty, komiksový filmy, filmy o pomstě a "Romeo&Julie stokrát jinak". Stejně průkopnický film jako Matrix, pojednání o hledání pravdy. I Truman hledal svoji "červenou pilulku". A i přesto, že je zde hodně "modro-pilulkových" filmových lží (Trumanova soulmate na něj čeká a pak jsou spolu šťastně až do smrti), tak je to spíše povznášející film.

Wall Street (1987)

V dnešní době má tenhle film cenu jen jako sonda do 80. let a to jen ve smyslu: jak moc "pretentious" film v tomhle roce dokázali vypotit. Protagonisti nepřesvědčivý, příběh nuda. Charliemu Sheenovi bych nesvěřil ani porcelánové prasátko. Aspoň, že se nenechá manipulovat nějakou blonďatou houskou.

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Animace je vymakaná, ale z ostatních stran už se to tak netřpytí. Příběh je holý a celkový dojem neslaný/nemastný. Taková prázdnota a minimalismus. Nejvíc mě dostal konec, kde je Wallace odmítnut ženou, do které se zabouchnul. Takový happy-end po anglicku.

Maratónec (1976)

Povedený napínák, kde má každý prvek svůj význam a na konci je skládanka hezky složená? Není tomu tak. To je jen rouška. Ve skutečnosti je to velice rafinovaná reklama na bezpečnostní dveře. Náš protagonista by se totiž vyhnul vrtání svého zdravého zubu, nemusel by složitě unikat násilný smrti a dalších několik lidí by zůstalo naživu, jen kdyby nebylo tak lehký se dostat do jeho bytu. Ve filmu jsou 4 !! vloupání, z toho 3 bezhlučné, protože náš protagonista je při nich v místnosti a při vědomí. Myslím, že po uvedení filmu do kin měli výrobci bezpečnostních dveří žně!

Liberace! (2013) (TV film)

Tenhle film je adaptací knihy Liberaceho milence - takže spíše pohled za oponu jejich vztahu, než Liberaceho životopis. Pro mě je mnohem zajímavější kdejaký jeho video na youtube. Byl to génius a mistr bavič, ať si píchal koho chtěl, ať si nosil kožichy a prstýnky. Dělalo mu to radost a on dělal radost světu.

Železný Schwarzenegger (1977)

Je to vlastně o ničem. Jen o tom pumpování železem a o Arnoldovi. Je to charismatickej borec.

Firma (1993)

Motivace mladého muže jsou jeho ambice a prachy. Příběh je docela vymakanej, chytrej, Tom Cruise hodně utíká - v tom je nejlepší. Nicméně je to zbytečně dlouhý. Já bych vyhodil všechny scény s manželkou, byly jeden velkej cringe a nesmysl. Mimoto kdo je dnes už na vejšce ženatej?

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Jako jo, je tam hodně testosteronu, hodně činu, méně slov. Ale zas kdyby byl ten Artuš takovej alfa samec, tak přefikne tu svoji kouzelnici, ne? Hodně efektní, stylový, s pobavením jsem přijal i rasovou "vyváženost" středověké anglie.