Muff

okres Olomouc

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 30.8.2020  15:01

No, nemůžu chtít víc. Opět špičková série s docela překvapivým, ale vlastně nepřekvapivým finále.

• 22.8.2020  18:01
    Rammstein: Ohne Dich (hudební videoklip) (2004)

Tohle mě fakt chytlo. A vždycky chytne znovu. Krásná balada, při který mi naskočí husí kůže. Top balada, top klip.

• 20.8.2020  20:35

Klasický oslí můstek - v řešeném případu se něco stane a z toho si postava vezme nějaké poučení pro svůj život ... ou, to už tu bylo asi tisíckrát.

• 20.8.2020  20:33

Bylo v seriálů málo nudných asiatek s downovým syndromem nebo co? To bylo vážně hodně zoufalý.

• 20.8.2020  20:32

Tahle díl si dejte někdy dloouho po 24. dílu, jinak budete dost otrávení.

• 20.8.2020  10:54
    Lucifer - Série 2 (série) (2016)

A jedem dolů. Jestli první řada zaujala jako celek, tady se začíná vyplňovat vatou a něco zajímavého se děj tu a tam a samozřejmě na konci.

• 20.8.2020  10:53
    Lucifer - Série 1 (série) (2016)

Tahle řada měla ještě děj a byla zajímavá v celém svém průběhu. Krimi záplatky jsou samozřejmě stále stejné a zbytečné.

• 20.8.2020  10:47
    Lucifer - Série 3 (série) (2017)

Naprostá většina série nudná vata. Jestli první série měla nápad, druhá už byla hlavně o šablonovitém vyšetřování a trošce nápadů nadávkovaných hlavně na konci, třetí už nápad nemá a zaříná to být spíš nudná telenovela. Všechno je strašně předvídatelné, natahované, scénáristi kvůli nedostatku nápadů sklouzli i k starým vousatým berličkám typu "něco se při vyšeřování případu stane a díky tomu si uvědomí, že ..." . Ach jo, to už tu bylo 1000x. Dvě hvězdy za několik opravdu vtipných situací.

• 18.8.2020  12:59

Háhahaháááá. Ta fotka, jsem málem upad na zem.

• 15.8.2020  16:34

Nooo, jakkoli jsem (zatím) celý seriál hodnotil průměrnými třemi, tak tenhle díl, který se vymyká všem předchozím, to bylo teda něco. Paráda. A ten konec, při kterém jsem musel na chvíli skočit na začátek jen proto, abych si to záhy v hlavě přepnul, nooo ... :D Kdyby takhle vypadaly všechny epizody ...

• 11.8.2020  10:57
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Po půlce třetí řady - neznám komiksovou předlohu, nicméně seriál působí hodně ... lacině. Celý stojí na nějaké chemii mezi policajtkou a Luciferem a postupném odhalování/neodhalování pravdy, nicméně všechno je tak strašně průhledný, prvoplánovitý a klišoidní ... Kriminální zápletky jednotlivých dílů jsou jenom primitivní vata, stále stejná šablona, takže stačí pár scén a je jasné, kdo bude vrah (ne, nikdy to není první, druhý, ani třetí podezřelý, haha). Je nalajnováno, co bude Lucifer dělat (od třetí série je to ještě jednodušší, protože se v ní chová převážně jako infatilní debil, který popírá celý svůj předchozí vývoj), jak se bude chovat Chloe. Herecké výkony postavené jen na hezkých tvářičkách, ale jinak k uzoufání. Do toho pár rádoby hlubokých myšlenek, v jednom kuse nasraný (a tím i nudný) Lucifer, který tu řve, tu s někým praští, tu na někoho bafne, tu zase a opět nechápe ... je to taková směska Painkiller Jane, Castla na zabití, Kriminálky L. A. a Agentů SHIELD. A je to hlavně TAK STRAŠNĚ PODLE ŠABLONY, v každé další epizodě víc a víc, navíc od třetí série k nudnému vyšetřování přibude takové to už 100x použité "něco se v případu stane a díky tomu někomu něco dojde". Všechny hlavní postavy jsou modelové a modelky dokonale oblečené a nalíčené, žádná samozřejmě neumírá, protože se vždycky nějak vymyslí, jak to zkoulet, když se děj začne zadrhávat a nudit, přihodí se tu a tam nová postava, vyrobí se nějaká drobná vedlejší linka nebo nějaký nečekaný zvrat, okoření se to pár mytologickýma blbostma, aby jako nějaká hloubka, že jo, a jede se nanovo, Luci s Chloe chvíli jsou, chvíli ne, a tak furt dokola, to už tu taky bylo stokrát a po pátém twistu už to prostě děsně nudí. Do toho taková ta uřvaná hudba, rychlý střihy, průlety, konverzační přestřelky vysoké kadence, prostě produkce Bruckheimera se nezapře. No jo, otázka je, proč se na něj vůbec koukám, když mi nic, ale vůbec nic nedá ... asi proto, proč se na něj dívá půlka jiných a proč tyhle béčka stále vydělávají majlant - pro chlapy jsou tam pěkný holky, pro ženský jsou tam hezcí chlapi, občas opravdu pobaví a primitivní děj je přesně to, co občas potřebujeme po práci k vypláchnutí mozku. K ničemu jinému tenhle seriál není. Zcela souhlasím s Mertaxem, Falconicou a 3 AM Code níže. A nechápu to docela vysoké hodnocení. Od třech hvězd nahoru podle mne musí mít seriál přidanou hodnotu, musí zanechat náměty k přemýšlení nebo mít alespoň vysokou estetickou či uměleckou úroveň, ne být pouze hloupoučkou zábavnou jednohubkou k resetu neuronů. Bohudík za seriály, které jsou ochotné se z té šablonovitosti vymanit. S01-75%, S02-65%, S03-55%

• 29.2.2020  17:45
    Durrellovi (TV seriál) (2016)

Zkouknul jsem náhodně asi 10 dílů, ale žádný nebyl vyloženě nudný, trapný nebo hloupý. Je to nenáročná, příjemná podívaná se spoustou opravdu vtipných okamžiků (dobře napsané a nenásilně zahrané). Občas vážnější, občas rozvernější, jako sám život. Když už rodinný seriál na nedělní dopoledne, proč ne tenhle.

• 21.2.2020  09:24

Návrat ke klasice. Nechápu ta nízká hodnocení. Od třetího (no, možná čtvrtého) pokračování až po tenhle díl to všechno byla jenom vata. Konečně se Terminátor vrátil k tomu nejlepšímu, co měly první dva díly, a to je dobře. Navíc herecký obsazení šlape na jedničku, Linda s Arnoldem jsou bezchybní a k sežrání a Mackenzie je pěkně ostrá. Všechno tam pěkně šlape, byla radost si zase zavzpomínat.

• 19.2.2020  15:10

Číňani se poučili z emerických bijáků a začali vrstvit jedno klišé na druhý, no aby z toho byl přeci ten správný akčňák. Velitelé v uniformách s řády, samozřejmě vždy vědí, jak správně rozhodnout, dva chlápci v terénu, krásní, sympatičtí, samozřejmě s nějakým tím traumatem (takže je jasný, že nějaký musí blbě skončit). Záporáci přepáleně ujetí, a i když totálně sjetí, tak hbití jak lasičky. Akční scény nerealistické až běda - všude lítají kulky a ani škrábanec (jak nějaký akčňák z 80. let), maník napaden 4 grázly se sekáčky a dá je, když přijdou na řadu převychovaná děcka-vraždící stroje se samopaly, tak to nejdůležitější je "je nezabít" (tak to jistě, realistické až běda, prostě agitka) a všechny lumpy je potřeba zajmout živé, aby šli před soud, který je stejně odsoudí k smrti, i když by se pohodlně dali zlikvidovat na místě, což - mimochodem - bude stát spoustu mrtvých příslušníků speciální jednotky, ale to asi za to stálo (opět agitka). No a v titulkách se dočteme, že "podle skutečného příběhu". Tak jo. Skutečné na tom bylo maximálně to, že zajmuli nějakýho drogovýho bosse, všechno kolem byla smyšlenina, protože pokud ne, pak jsou číňani jak nadlidi, tak totální idioti. No, ale, na druhou stranu, viděl jsem i větší sračky, celkově to má vysokou úroveň (obraz, dialogy apod.), proti americké béčkové produkci je to bomba, proto dám 3*

• 3.2.2020  13:04
    Dredd (2012)

Žánrové potěšení, akční jízda bez hluchých míst a přepálených emocí, čistokrevná akce, nad kterou se nesmí moc dumat, protože je v ní samozřejmě řada nesmyslů, zato má spoustu zajímavých nápadů (slo-mo). Dredd se xichtí stejně jako v původním filmu, akorát mu nikdy není vidět nic víc než ta huba. O to líp se kouká na Oliviu Thirlby.

• 24.1.2020  11:01
    Lepší než my (TV seriál) (2018)

Narazil jsem na seriál náhodou, ruský seriál, plakát s nějakou krasotkou, říkám si, mrknu na tu blbost. No sfoukl jsem ho natřikrát. Hned ze začátku jsem si říkal, že je to divný, perfektní triky, neznámí a přesto dobří herci, kvalitní scénář, napínavý děj, špičkové zpracování ... nedivím se, že to jelo na Netflixu. Jsou tam i zajímavé zápletky, nicméně ve střední části snad až trochu překombinované, přičemž poslední díl je zas proti relativně pozvolně se vyvíjejícímu ději zbytku seriálu poněkud přecpaný. V každém případě pobavil.

• 6.12.2019  16:37

Pod dojmem komentářů jsem k filmu přistupoval jen s malým očekáváním, ale nakonec jsem byl docela spokojený. Pomalejší tempo začátku, klišoidní příběh s jednoduchou linií mi vyhovoval, koneckonců co od akčňáku čekat, ale dobře navodil atmosféru života starého veterána, kterému už toho moc nezbylo a pro něhož je každé selhání dalším traumatem. Naopak ta lehká nostalgie jakoby k poslednímu dílu, k rozloučení, prostě patřila. No a druhá půlka už byla klasika, brutální, old school řežba, jak to jen on umí, když ho něco nasere, a že se tentokrát nasral pořádně, takže co se neodklidilo, bylo rozemleto na kaši. Jak jsem odpověděl na otázku mojí ženy, jestli jsou tam násilný scény - v první půlce jedna, dvě, a v druhý půlce už nic jinýho ani nebylo. Překvapilo mne tempo snímku. Na jednu stranu hodně povídavej a poklidnej, ale těch 100 minut přesto uběhne fakt velmi svižně. Epilog v titulcích pěkně připomněl historii legendy a byl pěknou tečkou za celou sérií. P.S. Docela jsem se pobavil u obsazení v titulcích - všechny prostitutky měly slovanská jména, ruská, snad česká ... fakt bych rád viděl ten kásting.

• 10.11.2019  22:37

Jsem na vážkách, jak hodnotit tenhle dokument. Kdybych ho bral nekriticky jako zdroj názorů a informací, asi bych hvězdičkoval dost, nicméně člověk by si měl informace ověřovat z více zdrojů, ale kdo půjde do zdrojových studií? Není třeba ani moc pátrat, aby raz dva našel další článek, reagující na tohle dílo, a to už tak úchvatné není. Celá řada argumentů je účelově zkreslená, vytahaná je často jen část studie, která vyhovuje, zbytek je odignorován, přestože třeba vyjadřuje opak, některé části jsou zcela vylhané (viz tento dokument), potom si troufám celý film považovat za lživé propagační video, co patří do odpadu. Když argumentovat, tak férově.

• 9.10.2019  21:59
    Bajkeři (2017)

Já nevím, dnes jsem měl sentimentální náladu, dal jsem dva panáky a to nejspíš způsobilo ten hvězdný třesk. Je to blbina, jednoduchá, prvoplánovitá, a je tam v mnoha scénách cítit cynické pero Kolečka, bohužel často ne dobře zpracované, takže pointa velmi často vyzní do ztracena nebo si jí člověk ani nevšimne. Dobrý byly štěky Suchařípy, Hybnerové, Suchánka, trapná byla ta Celesta čijaksejmenuje, Nečas fakt nechutný a ostatní takoví nijací. Jo, a strašně mě sraly dvě věci - jak tam všichni drmolili, že jim půlku filmu nebylo rozumět, a ta trapná nehodící se anglická hudba v podkresu.

• 2.9.2019  10:35
    2Bobule (2009)

První díl měl aspoň atmosféru, hlavu, patu, logiku. Druhý díl se nejen scénářem veze v mantinelech vymezených Kameňáky - všechno je tam hloupější, přehrávanější, dialogy zbytečnější, chování dementnější, víc řvaní, víc "jako vtipných" scén ... dvě dávám za Korna a několik málo skutečně humorných scén, u kterých jsem se pobavil.

• 6.6.2019  14:02
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Mrazivá série, u které je v některých okamžicích člověku špatně a nevěří, že něco takového bylo možné. Skvělé myšlenky pronášené Legasovem (zvláště ta o dluhu pravdě), vyvedený fórek o stroji na krájení jablek, tomu jsem se musel smát ještě hodiny potom. První díl slabší - příliš žánrových klišé, ale potom se rozjede děj bez nějakých velkých gest a cirátů jde všechno do háje, a završí to pátý díl, kde všechno zapadne do sebe. Jasně, některých scén bych se vyvaroval, něco přidal, u něčeho bylo příliš zjevné, že TAK to být nemohlo, ale jinak - nepříjemné a zároveň vysoce kvalitní zpracování tématu. Je to seriál, nikoli dokument, ktrých bylo natočeno mnoho, a jako seriál má nadstandardní kvality. Velká škoda, že ho nenatočili rusky. A velká škoda pro Rusy, že se toho nechopili sami, i když - dokážu si představit, jak by to zprznili ... forma, jak HBO pojala děj, atmosféru, bordel, chaos, přístup k lidem i sebeobětování lidí, mne překvapila. A co hůř, na úplný konec si člověk uvědomí, že to byli lidé skuteční, co tam umírali. To nebyla fikce.

• 9.1.2019  16:46
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Výborné adaptace s R. Atkinsonem. Líbí se mi vystihnutí atmosféry a tempo, které je jen zdánlivě plahočivé a melancholické.

• 30.12.2018  14:55
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Já to už nechápu, proč tak nízká hodnocení? Vždyť tahle pohádka nebyla o moc méně zábavná než S čerty nejsou žerty. Bylo tam spousta humorných scének, nic přehnaně ulítlého či trapného, takové to správné přehrávání, kvalitní Lucifer, dokonce to mělo i myšlenku ... mně se to dost líbilo. Připadá mi, že je půlka národa utopena v sentimentu mládí, kdy se točily dvě pohádky furt dokola, a cokoliv nového prostě musí být horší nebo nepřijatelné, protože nové.

• 30.12.2018  14:51
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Pro úplně malý děcka to vůbec není špatný. Je to sice extrémně infantilní (to ale děcka v tom věku přeci jsou), ale taky edukativní! Hodnotit to prizmatem dospělého prostě nejde. Tím, že se scénka opakuje 2x, dítě má možnost si nově nabytou znalost zopakovat. Moje dcera se tak například naučila otevírat dveře.

• 27.12.2018  16:53
    Popelka (2015)

Roztahaná načančaná výpravná nuda, nezajímavost a utahanost zakrytá zpooooomalenými pohyby, dloooouhými pohledy jak z turecké telenovely, romantickými rozhovory jak z červené knihovny a obrovskou barevnou monumentální výpravou, která musela stát majlant. Romantické puberťačky, co hledají svého prince, bezpochyby vlhnou, mne to ale nějak neoslovilo. A co tam proboha dělal ten černoch s tím obrovským zadkem? No nic. Dvě hvězdy za kameru a pěkně nasvícené scény.

• 27.12.2018  00:17

Vyvedené. Situační komedie odehrávající se prakticky v jedné místnosti se čtyřmi herci, která ale nenudí ani chvíli a je přeplněná vtipnými momenty a hláškami. No a na Jane se kouká taky dobře, že jo.

• 26.12.2018  21:34

Méně je někdy více, je dobře, že si to uvědomili. Když pitvoření, tak akorát, když triky, tak jen tam, kde jsou nezbytné, když fantasy motivy, tak jako šafránu. Když atmoška, tak plnými hrstmi. Sice bych rád takového nevidomého toulajícího se krajinou potkal, ale jo, bylo to pěkný. A už vím, v jaké pohádce byla ta chaloupka ježibaby, vyrobená filmaři v Broumovských skalách z boudy na nářadí u Malého vodopádu :)

• 26.12.2018  19:34

Jako chápu alternativu, tohle byl ale docela dobrý příběh prošpikovaný gore scénami a hloupým fekálním jakohumorem postaveným na fuck a dick rozhovorech, to mne fakt nebere.

• 26.12.2018  18:26
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Nechápu ty až přehnaně kritické komentáře, asi nějaká davová psychóza. V záplavě nenápaditých nebo uhozených nebo uřvaných nebo infantilních pohádek poslední doby mi tahle připadla v pohodě. Děj byl sice jednoduchý a prvoplánovitý (ale v které pohádce není?), ale ne nelogický, triky minimalizované, padouch padouchoidní, čerti vtipní, ale ne trapní, princezna pěkná, písničky docela zajímavé a neohrané a s trošku složitějšími melodiemi, než byly ty infantilní na tři akordy (promiňte, pane Uhlíři) ve Třech bratrech. Já jsem se docela pobavil. Sice z ní nějaká kultovní pohádka nebude, ale taky to určitě nebyl propadák.

• 15.8.2018  21:34
    Nová doba ledová (2013)

Přiznám se, viděl jsem jenom pět minut, ale myslím, že v nich bylo všechno. Minimum triků, jenom se tam furt všichni třásli zimou, běhala tam nějaká kozatá pipka se svým nabíječem, pak na ni spadl regál s věcma a nabíječ, který měl IQ tak 0,1, místo aby z regálu pár věcí vyndal, než se ho bude snažit zvednout, přelomil dřevěnej trámek, jak se s tím snažil pohnout, takže jako že napětí než najde pořádnou trubku, větší než je on sám ...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8