Divoši (2012)

Příběh o zvláštním vztahu tří lidí, kteří náhodou pěstují nejlepší trávu na světě a všechno se kvůli tomu zkomplikuje. Je to film plný šumění moře, zpěvu racků, hippiesácké nálady, kytarových skladeb (Here Comes The Sun), koketování s východními náboženstvími a střetu této pohodičky s drsnou realitou mexických drogových kartelů. Velice zajímavý film, možná mu dám ještě šanci, protože má skvělou atmosféru.

Reportér (2012)

WTF? Mělo to nějakou zápletku? Jestli ano, tak jsem ji vůbec nepochopil. Hlavně že Nicole Kidman pořád komentovala svoje vlasy. Jedna hvězda za soundtrack.

A Midsummer Night's Dream (1935)

Řekl jsem si, že si doplním literární (a filmové) vzdělání Snem noci svatojánské. Jenže ouha! Jakkoliv to bylo vizuálně krásné a nápadité (to stoupání víl kolem stromu asi jen tak nezapomenu), nehrálo zde moc známých herců - znal jsem jenom Cagneyho, Powella, Rooneyho a Olivii de Havilland. Z toho všichni příšerně přehrávali, zvlášť Rooney coby Puk. Myslím, že příběh, jak ten film vznikl, je lepší než film samotný - původně to mělo v plánu zrealizovat studio MGM s Chaplinem, Gretou Garbo (Titania), Clarkem Gablem (Demetrius), Gary Cooperem (Lysander), Johnem Barrymorem (Oberon), Joan Crawford (Hermia), Myrnou Loy (Helena) a Fredem Astairem (Puk). To by bylo téměř obsazení snů. Místo toho nám WB naservírovalo pěkný obal s prázdnými tvářemi.

Návrat na Brideshead (2008)

Ta atmosféra je dechberoucí. 20. léta v plné proudu, gramofony, popíjení vína na terase venkovského sídla za soumraku, plavání ve fontáně. Bomba. Příběh mě tolik nebavil, hlavně od poloviny už mi to přišlo moc natahované. Kdyby to skončilo dramatem v Benátkách, ničemu by to neuškodilo.

Zasažen bleskem (2012)

Slabší než The Perks Of Being A Wallflower, ale určitá podobnost tu je. "Jiný" hlavní hrdina, středoškolské prostředí, literární pokusy a drsná realita. No jo, mám slabost pro filmy z amerických středních škol.

Bůh žehnej Americe (2011)

Film ukazuje vše, co je se současným světem špatně. Zúžení na Ameriku není na místě, protože tento úpadek lze pozorovat i u nás. Taky si někdy připadám, že jsem se narodil do špatné doby. Kam se poděly všechny hodnoty, instituce a vůbec úroveň... Tak jestli mi někdy diagnostikují rakovinu, taky asi vezmu nějakou kámošku a vyrazím na zabijácký quest.

Ladíme! (2012)

Hezký odpočinkový film s krásnou Annou Kendrick, sexy Alexis Knapp (!) a výbornou "tlusťoškou Amy". Spousta písniček hraných bez hudebních nástrojů, předvídatelného děje, ale taky fakt povedených vtípků. Na druhou stranu si mohli odpustit blicí scény.

Láska (2012)

Odpad tomu nedám, protože respektuji důchodce a film mi umožnil popřemýšlet nad tím, jaké to bude, až budu starý a nemocný. Jenže to není vůbec příjemné. Nejenže bolelo dívat se na bezmocné hlavní postavy, ale film plynul příííšeeerněěě pomalu, jeden dlouhý záběr střídá další. Zápletka nulová, v podstatě jde o dokument o životě důchodců se všemi nepěknými věcmi. Opět mě to na pět let odradilo od francouzské kinematografie.

The Autograph Hound (1939)

Zápletka ubohá až hrůza, ale karikatury tehdejších hvězd jsou parádní - Shirley Temple (její část se mi líbila nejvíc), Joan Crawford, Clark Gable, Greta Garbo, sestry Andrewsovy, Bette Davis, Sonia Henie, Mickey Rooney...

Vincent (1982)

Viděl jsem to už dávno, ale ten hlas Vincenta Price si pamatuju dodnes.