Martin a Venuše (2012)

Jediná hvězdička je za ty krásné pohledy na Prahu a venkov. Protivné postavy (hlavně tedy ten chlap - hlava domácnosti), zbytečně zamotaný děj a nevyužitý potenciál vedlejších postav (šéfův syn, hloupoučká blondýnka, sousedka, díky které to nakonec zdárně dopadlo). Připomeňte mi, že nikdy nechci mít děti.

Na titulní straně New York Times (2011)

Zajímavé téma, dobrý soundtrack, ale pro Evropany jaksi nicneříkající, protože spousta informací, kauz a záležitostí je čistě amerických.

Moulin Rouge (2001)

Pár známých písniček, spousta kýče a vulgárnosti. Dohromady mi to dává jakýsi šílený maglajz. Přitom to má potenciál - každý má rád známé písničky v trochu jiném hávu, konec 19. století, pařížská dekadence a koneckonců ani proti kýči nic nemám. Ale čeho je moc, toho je příliš. Luhrmann se utrhl z řetězu a já se jenom bojím jeho Velkého Gatsbyho, který doteď vypadal tak dobře... Úvodní fanfára 20th Century Fox za oponou je parádní. Stejně tak Nicole Kidman a McGregorův hlas ("Hills Are Alive With The Sound Of Music!").

Romeo a Julie (1996)

Nelíbilo se mi to. Ani po stránce zpracování ani po stránce vizuální. Jedinou trochu filmového kouzla jsem viděl v šikovném zasazení do současnosti i se všemi náležitostmi. Ale jinak tragédie (doslova).

Na sv. Valentýna (2010)

Hvězdné obsazení, všudypřítomný sladký optimismus a zákonitý happy end. Jednou za čas je potřeba dopřát si trochu nefalšovaného hollywoodského kýče. Jo a Taylor Swift a Emma Roberts jsou tady kouzelný...

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Příběh popisuje okolnosti vzniku Applu a Microsoftu, jejich boj s giganty IBM a Altairem, pak mezi sebou navzájem a nakonec i boje vnitřní. Pro lidi, které historie osobních počítačů zajímá - a je to historie velice zajímavá - určitě doporučuji. Jinak je to ale moc televizní a zbytečně podrobné na to, aby to u laika vyvolalo větší dojem. Jako by scénář psal počítač a vynechal srdce, abych to popsal ve stylu Steva Jobse.

Pí a jeho život (2012)

Překrásné na pohled, krásný vztah mezi chlapcem a tygrem (mám slabost pro roztomilá zvířátka), ale děj téměř nulový. Škoda. Na konci to ve mně cosi vyvolalo, ale mohlo to být silnější.

Červené střevíčky (1948)

Bylo by to lepší, kdyby to trochu zkrátili a herci méně přehrávali. Takhle je to jenom drama ve stylu Dostojevského, v kterém jde o odvěký spor kariéra versus láska. Efekty nadprůměrné, atmosféra průměr, příběh podprůměr.

30 minut po půlnoci (2012)

Člověku občas prospěje jiný žánr, než který obvykle vyhledává. Sám od sebe bych si válečný film asi nepustil, ale fakt mě to chytlo a bavilo. probudilo to ve mně zase malého kluka, co si hrával s vojáčkama. Příběh byl zpočátku sice trochu zamotaný, ale nakonec to všechno logicky vyústilo v misi jak zabít Ládina. Jsem rád, že se to podařilo. Jessica Chastain je mimochodem výborná herečka. Oscara by si asi zasloužila místo Jennifer Lawrence.

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

Show byla lepší než loni, ale zato výsledky zase nestály za nic.Jenže nehodnotíme výsledky, nýbrž představení. Vystoupení Les Mis skvělé, pád Jennifer Lawrence boží, klasicky rozrušená Adele taky dobrá, jenom Michelle Obamu si mohli odpustit. Doufám, že příští rok dopadnou lépe už samotné nominace.