Hudba ulice (1972)

Tak se mi zdá, že úroveň Larkinových animovaných filmů jde ruku v ruce s jeho úpadkem životním: drogy, alkohol, nespořádaný život bisexuála... Tenhle jeho poslední film už je opravdu o ničem. Rozmanité výtvarné techniky se sice uplatňují i zde, ale nápaditost je mnohem chudší a výpověď - žádná!

En Marchant (1969)

Zajímavé po stránce výtvarné - užití různých technik. Zábavná podívaná, oslava pohybu, radost z pohybu. Víc bych v tom nehledala.

Božie domy s Vandalom (2017) (seriál)

Viděla jsem jen jeden díl - Zabudnutý Gemer. Nevím, jestli se mi podaří shlédnout více dílů, ale tenhle byl velmi, velmi zdařilý. Rozhodně mohu říci, že netrpí chorobou současné dokumentární tvorby, kterou je neskutečně plytká zábavnost, resp. užvaněnost. Mému milému Gemeru, do něhož jsem zatím jen lehýnce nahlédla a zůstala jsem okouzlená navždy, se v tomto dokumentu dostalo alespoň trochu pozornosti a zasloužené pocty.

Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)

Někdo má dětí jako smetí a jiný... Herecký koncert, skvělý scénář i hudba. Ale to všechno už tu bylo stokrát řečeno v předchozích komentářích. Nebudu tedy nosit dříví do lesa. Jen bych chtěla říct na všechny ty poznámky, že komedie měla být kratší: Kam spěcháte? Co vás honí? Vždyť je to o pohodě!

Agatha Christie's Poirot - Dáma se závojem (1990) (epizoda)

Hercule Poirot "na druhé straně barikády", dokonce v cele jako zločinec a dokonce bez navoskovaného kníru. Ale i v tomto případě neuvěřitelně okouzlující!

Klec (2019) (TV film)

Napětí dostatek, herecké výkony vynikající, Jiřina Bohdalová civilní, ani stopy po její celoživotní komediálnosti, nepřehrávala jako kdysi kdesi, prostě SKVĚLÁ! Možná trvalo trochu déle, než se příběh rozběhl, vedlejší dějové linie byly až moc nabádající a vysvětlující, ale celkovému dojmu to příliš neuškodilo. Za mne to byl v české produkci opravdový "sukces", jak říkají cirkusáci.

Robot Emil (1960) (seriál)

Možná je to moje hodnocení příliš vysoké, ale... Dětem se to tehdy líbilo, bavilo je to a rozesmávalo komicky strojeným chováním robota a hlavně jeho legrační mluvou, jeho zvláštním gustem živit se šroubky, kotlíky a jinými kovovými předměty, jeho naivitou. A nikoho to nezkazilo, spíš naopak, děti se něco dozvěděly o okolním světě. Dnes takový dětský seriál chybí, mnohé večerníčky chtějí jen bavit, a to za každou cenu, často velmi, velmi stupidně. Ano, v mém hodnocení je slušná dávka nostalgie, to přiznávám.

Agatha Christie's Poirot - Smrt na mysu (1990) (epizoda)

Příjemná podívaná na pěknou hlavní hrdinku, stejně pěknou a laskavou slečnu Lemonovou, poněkud škrobeného Hastingse a to všechno uprostřed nádherné přírody - ne, tenhle díl se prostě povedl!