Táta šampión (2009)

Zklamání je velké, protože tenhle film naprosto plýtvá velmi zajímavým námětem i herectvím Robina Williamse. Nemá to pořádně hlavu ani patu, a když už se to k tý patě nějak teda dopracuje, tak tu máme klasický klišoidní závěr o tom, jak táta prozřel...

Poslední údolí (1971)

Vynikající zobrazení 30leté války, tentokrát spíš z pohledu obyčejného člověka. Lokalita vybraná pro natáčení je nádherná, je vidět, že tvůrci si dali záležet. Film není nijak předpojatý, nějaký subjektivní pohled autora by tu člověk hledal marně, ale to je jedině dobře, protože tím neutrpěla realističnost. No a pak je tu Michael Caine, který podstatnou část scén krade pro sebe svým charismatem a hereckým umem (no samozřejmě je to i díky tomu, jak je kapitánova postava skvěle napsána). Sečteno, podtrženo: velmi dobré 4 hvězdičky s náběhem na plný počet.

Hrdina jedné noci (1935)

Klasická Burianovka, ničím nepřekvapí, neohromí, ale ani nijak výrazně nezklame. Docela milá romantická linie vytahuje film aspoň na ty 3 hvězdičky.

Poslední představení (1971)

Musím přiznat, že mi to chvílemi připadalo nezábavné, ba přímo nudné. Jenže po chvíli zamyšlení mi došlo, že takhle spíš vyznívá doba a místo, o kterých film vypovídá. A pokud se na to podívám z tohoto pohledu, je to vykresleno fakt parádně. Ono se fakt asi nic jinýho na americkym zapadákově 60. let dělat nedalo, než se poflakovat, randit a chodit do hospody.

Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932)

Tato komedie s Vlastou Burianem má oproti většině ostatních velké plus v dosti originálním námětu a scénáři. Opět tu máme téma záměny charakterů, ovšem inteligentní a bez dějových nesmyslností. Po komediální stránce však film ničím příliš nepřekvapí ani nenadchne, takže 3 hvězdičky jsou logickým výsledkem mého hodnocení.

Lady a Tramp (1955)

Lady a Tramp nepochybně patří k absolutním perlám mezi disneyovkami. Překrásná animace, pohádkově nádherná hudba (Bella note pro mě top 10 filmových písniček), nezapomenutelné scény, roztomilý příběh s poučením. Proč tedy 4 hvězdičky? No, přecijen ten příběh postrádá něco opravdu zajímavého, nechytnul mě zdaleka tolik za srdce jako jiné. A také mi bohužel nebyly příliš sympatické vedlejší charaktery, s tím prostě nic nenadělám. :-)

Muži v černém (1997)

Men in Black ztělesňují vše, co si divák představí pod typickým hollywoodským blockbusterem. Buddy movie, slušný vizuální efekty, trocha akce, trocha vtipu a happy end. Nicméně i přesto, že nadšen z toho bude maximálně divák mladší 15 let, se jedná o celkem dobrou zábavu v přijatelné stopáži.

Tři dny ke svobodě (2010)

Russell Crowe - opět a znovu senzační a já budu muset zabrousit do svého top 10 herců a pravděpodobně ho tam někam vecpat. I když je hlavní devízou filmu, určitě ne jedinou. Krom tradičně parádní hudby Dannyho Elfmana je to i jistá režie Paula Haggise, díky které tento remake nepostrádá napětí ani logiku. Být to originální film a ne právě pouze remake, asi bych šel na 5 hvězd, takto dám "jen" velmi silné 4. Edit 23.6.216: Viděno podruhé už před delší dobou, každopádně velmi milé překvapení pro mě bylo, že film je i na druhé zhlédnutí, když divák ví, jak to dopadne, stále stejně působivý. Russell Crowe je prostě borec a Paul Haggis jakbysmet. Silné 4 hvězdičky zůstávají. (Blu-ray, orig.)

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Škoda že mi někdy kolem 80. minuty filmu nevypadl proud, abych byl ušetřen toho závěrečného nechutného klišoidního patosu, který začal pro mě neskutečně trapnou a dementní zahradní bitkou. Od té chvíle to je fakt skoro odpad. Ale vzhledem k tomu, že až do té doby jsem se bavil docela dobře, dám ty 3 hvězdičky teda no...

Tmavomodrý svět (2001)

Pearl Harbor po česku, sice o dost kvalitnější a nápaditější, ale pořád je to spíš taková válečná limonáda přes všechno neštěstí, co se ve filmu odehrává. Nebeští jezdci zdaleka nepřekonáni.