Bláznova kronika (1964)

Jeden ze slabších Zemanových kousků, ve kterém pokulhává zejména příběh, který není příliš poutavý. Jinak formální a výtvarná stránka jsou jako vždy nadstandartní.

Vítězové a poražení (1999)

Vítězové a poražení jsou docela průměrným sportovním dramatem, které se od ostatních liší tím, že je zde Al Pacino. Ale když mám být objektivní, ani kvůli němu si ten film víc jak 3 hvězdičky nezaslouží. Scénář je na můj vkus prostě příliš klišovitý, stejně jako charakter a chování některých postav.

Paranormal Activity (2007)

Chápu, že se u toho slabší povahy můžou bát, obzvlášť při první projekci. No já to viděl podruhé a ten film v takovém případě nemá vůbec co nabídnout. Slabé 2 hvězdičky.

Pupendo (2003)

Po Pelíškách a Občanském průkazu pravděpodobně nejlepší "obyčejný film o obyčejných lidech", co tu v dějinách samostatné ČR vznikl. Nezapomenutelné hlášky, vtipný a chytrý scénář a Polívka s Duškem opět perlí. Moc pěkné 4 hvězdičky.

3 sezóny v pekle (2009)

Nesympatický Hádek ve filmu, který měl určitý potenciál, ten však zůstal trestuhodně nevyužit. Je to plytké, povrchní a krom poslední řekněme čtvrtiny to postrádá aspoň trochu tempo. Takhle si teda život undergroundové legendy fakt nepředstavuju. Lev Hádkovi je výsměch, stejně jako za zvuk - kolikrát není pořádně rozumět hercům, co říkají.

Muži v černém 2 (2002)

Pár gagů možná i o něco lepších než v jedničce nemůže zachránit jinak odpadovitý scénář. Dvě hvězdičky, jentaktak.

Valčík s Bašírem (2008)

Zajímavé a velmi neotřelé zpracování jedné strašné události v dějinách arabsko-izraelských konfliktů. Jen škoda, že si film neudržel atmosféru a tempo jako na začátku a na konci.

Kubrick opět na válečné stezce - a opět vítězně. Tentokrát zvolil odlehčenější satirickou formu, ovšem pro výpověď o potenciálně nejničivější zkáze v dějinách lidstva (Velkou potopu nepočítaje). Ve své době se určitě museli diváci tetelit blahem, jak jim Kubrick mocnáře vybarvil. Dnes s odstupem skoro 50 let je to spíše úsměvné, než že by se člověk válel smíchy, ale i to mi stačí. George C. Scott a Peter Sellers svým herectvím dělají z filmu opravdu nezapomenutelný zážitek - i těm, komu by se případně film jako celek nelíbil, což ovšem není můj případ. :-)

Nic než pravda (2008)

Emocionálně docela silné, skvěle napsané i zrežírované drama zabývající se podstatnými etickými otázkami. Takového filmu si velmi cením, protože pokládá palčivé otázky a donutí člověka přemýšlet. Jen s tím závěrem mám trošku problém, po chvíli velkého údivu mi to přišlo přehnané...

To neznáte Hadimršku (1931)

Tak v tomhle filmu máme Vlastu Buriana v roli, ve které spíš vídáme jeho obvyklého hereckého partnera Jaroslava Marvana, čili protivného, přísného a nesmlouvavého, v srdci však dobráckého člověka. No a je vidět, že i tohle Burian zahraje naprosto s bravurou. Jinak není moc co k filmu psát, vše podstatné je stejnak řečeno v oficiálním textu distributora. :-)