Jonesovi (2009)

Sladkobolná kritika kapitalismu, a přec nejlépe funguje v okamžiku, kdy se ještě nic nekřiví a prodej jde na jedničku. Zajímavý nápad a nečekaně příjemné provedení.

Jump street 21 (2012)

Ehm... viděl jsem cosi jako pokus o generační sociologický průzkum, ale asi se mi to jen zdálo.

Až vyjde měsíc (2012)

Zřejmě stárnu... nebo mne okouzlily očka sotva rozkvětlé dívenky... ale tohle byl asi nejkrásnější (rozuměj krásný v onom poeticko-nostalgickém smyslu) film, který jsem kdy viděl.

Král Škorpion - Bitva osudu (2012)

Zajisté to byla hloupost a jistě absolutně nehistorické (makedonská garda krále s egyptským jménem a copánky, za které by se nemusel stydět ani Legolas), ale mohlo to být mnohem horší. Naopak mile mne překvapily exteriéry a sebeparodické vtípky.

Tohle je válka! (2012)

Sci-fi pro ženy s několika humornými momenty a zcela předvídatelnou zápletkou už od prvního rozložení postav.

Chata v horách (2012)

Horror na druhou neboli nejzábavnější nakládání s cliché, které jsem viděl.

Pelíšky (1999)

Primitivní nadhazování vtipných hlášek a dloubání do režimu, který shazoval sám sebe nemaje perspektivu. Ale nci víc.

Občanský průkaz (2010)

Co jiného nám je řečeno, než co už dávno všichni (všichni?) vědí... Přes nedostatek humoru přece jen subjektivně lepší nežli Pelíšky.

Vrtěti ženou (2011)

Příjemné a vtipné, ale musím podotknout, že přesně takhle se dělá propaganda... Nadhodíte vábivé théma, přidáte spoustu milých tvářiček, drobet (ne)korektního humoru a jen tak mimochodem - aby si toho nikdo nevšiml - mluvíte vážně o revolucích. Klidně mne diagnostikujte jako hysterku, ale je to tak.

Příště budeme chytřejší, staroušku! (1982)

Komedii jsem sice neviděl, ale reálný socialismus kape na každém kroku, až se člověk diví, že censura díky několika málo podbízivým větičkám kývla. Pokus o satirické episodické putování dvou existencí se povedl.

Časové pásmo bylo změněno