Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Recenze (16)

plakát

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) 

Hodnocení obsahuje SPOILERY Není to úplná pecka, ale pořád je to jeden z nejlepších letošních filmů a to, co jsem předem odsuzoval (Luke) nakonec hezky zapadlo do děje a rozhodně mělo emoční dopad. Létající Leia mě trochu zaskočila, ale koneckonců se jednalo o osobu plnou síly a dá se to kousnout. Linka Finna a Rose byla skvělá právě díky ovlivnění finále a hezky to vyškolilo i Poa v jeho samolibosti. Jediné, co bylo do očí je fakt, že nemělo smysl tajit plán útěku před všemi rebely, když nebylo riziko odposlechu a taky to, že se flotila prvního řádu ploužila za povstalci, když jí palivo nechybělo a stačilo před ně skočit pár loděmi hyperprostorem. Některé scény jsou pak úžasné, plné emocí a celý film je skvěle trikově odladěný. Těším se na devítku.

plakát

Liga spravedlnosti (2017) 

Komentář obsahuje SPOILER. Jedná se o promarněný potenciál. Když jsem poprvé viděl Avengers, chvílemi mi padala čelist na zem. Ne kvůli efektům nebo ději, ale kvůli umění ve správný moment použít správný záběr (oblet hrdinů v průběhu invaze atd.). Tenhle pocit po shlédnutí Ligy spravedlnosti nemám. Přesto považuji Avengers s odstupem času za horší film, než to, co jsem viděl dnes v IMAXu. Jenže to prostě nestačí, od první pořádné týmovky DC jsem čekal jinou bombu. Problém je částečně ve stopáži, která je příliš krátká. Děj odsýpá, ve filmu nejsou zbytečné scény a závěrečná bitva je dostatečně přímočará s jediným jasným cílem, což je oproti jiným filmům, kde hrdinové poletují okolo a jen demolují, výrazný rozdíl. Jenže některé dějové linky by potřebovaly rozvést a mě film přišel jako ořezaný až na kostru. SPOILER ALERT Většina námitek k logice nebo motivaci postav, které jsem četl v diskuzích, je zcela mimo. Jediné, co mi úplně nesedlo, byla bitka s vyvítekým po jeho oživení. Sice ji vysvětlovala dočasná amnézie, ale stejně mi to k němu nesedlo. SPOILER END Jinak všichni představitelé byli sympatičtí a role jim sedly, včetně Cyborga a Flashe, kterých jsem se nejvíc bál. A největší obava, totiž že se bude jednat o komedii, se díkybohu neuskutečnila. Z trailerů to vypadalo, že postavy neustále hláškují bez ohledu na vážnost situace. Všechny vtipy naštěstí byly právě už v trailerech a efekt thor-ragnarok-parodie se naštěstí nedostavil. Závěrem: Whedon to nepos..l a film je pořád nadprůměr, nicméně v rukách Snydera by se nejspíš jednalo o lepší kousek.

plakát

Kingsman: Zlatý kruh (2017) 

Stejně přepálené a nekompromisní jako jednička. Délka na filmu není znát, uběhne jako voda a každá scéna je vynikající. Colin Firth si s přehledem maže všechny ostatní na chleba. Pokud hledáte seriózní film, tenhle pro vás určen není. Pokud jste ještě nedospěli, neznudněli a nezeselniněli, dejte mu šanci. Podobný film se neobjevuje každým rokem.

plakát

Marvel's The Defenders (2017) (TV seriál) 

Původní hodnocení 4* musím s lehkým odstupem opravit na 5*. Moc podobných sérií nenajdete a propojení výtečného Daredevila s dobrou jessicou Jones, nudnějším Lukem Cagem a špatným Iron Fistem tady funguje. A i ten Iron Fist tady předvede víc a líp, než v celé své vlastní sérii a není na pěst :). PS: Psychor je debil. Kdo jiný by sledoval osm hodin seriál, kterému díl za dílem dává odpad. Spíš jen proklikal staženou verzi za půlhodinu a na základě toho hodnotí.

plakát

Dunkerk (2017) 

Pro někoho to bude nezkousnutelný film, protože se o film vlastně ani nejedná. Jedná se o fantastický audiovizuální zážitek, který vám ukáže beznaděj v plném jejím rozsahu. Propojení hudby a obrazu je dokonalé. Tom Hardy a jeho dějová linka skvělá. Nevidět tohle v IMAXu je pro opravdové fandy filmu v podstatě zločin. PS: POMO je mimo, poslední dobou nám nějak zEgovatěl.

plakát

Spider-Man: Homecoming (2017) 

Konečně jednou se nezachraňoval celý svět. Jedná se o příjemnou podívanou spíše z ranku teenagerských komedií, jen zapojenou do světa Avengers. Délka filmu je optimální a Tom Holland s Michaelem Keatonem si to neskutečně dávají. Dialog v autě při cestě na ples je dokonalej. A Marisa Tomei je nejlepší tetička May.

plakát

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017) 

Oproti předchozímu dílu návrat do poctivých pirátských blockbusterových vod. A sympatické cameo hrdinů prvního dílu. Za mě spokojenost a doufám, že se jednalo o uzavření série.

plakát

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017) 

Celkem povedený návrat k jednomu z nejlepších počinů studia Marvel. Yondu je vynikající a potěší i Sly a cameo Hasselhoffa. A že je to před zeleným plátnem? No, jak jinak natočit podobný námět, v kulisovkách jako Star Trek ze šedesátek asi ne co :)

plakát

Příchozí (2016) 

Tohle je film roku 2016. Můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžete udělat :)

plakát

Ghost in the Shell (2017) 

Nutnost pro všechny fandy cyberpunku. Ten film míří na moc úzkou skupinu lidí na to, aby uspěl finančně. Ale nic podobného v kině neuvidíte. A Scarlett to sekne, jako obvykle.

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama