Goliáš - Série 4 (2021) (série)

Hodně povedená série, kde se objevují místy i kabaretní části, které celou tuhle kauzu podtrhávají a přitom působí "odlehčujícím způsobem. Hodně povedený vizuál, čínská část města působí autenticky a v nočním světle prostě skvěle. Působí to snově skoro jako od Lynche.  Jednotlivé  postavy jsou velmi  dobře obsazené a hlavně jedna vedle druhé hodně jiné a zajímavé, což už samotnému seriálu dává velké plus, ....líbí se mi jak ty staré, které pojí zvláštní přátelství, tak ty nové- zápornější, a i ty ostatní. J.K. Simmons se tady dobře vyřádil. Prostě skvělý seriál, který je inteligentní a stále překvapující.

Kominského metoda (2018) (seriál)

Nikdy bych nevěřila, že mě sledování dvou dědků bude tak bavit, to je fakt krásně, sarkastický vtipné, že i věci hodně smutné se tady dají užít. Energie z toho sálá každý moment a klobouk dolů před vitalitou ustřední dvojice. ....Pravda u trojky mi některé postavy chybí, ale zase dostávají prostor jiné a myslím, že se konec je i tak vcelku vydařený.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

V rámci tématu pořád lepší průměr, není to sice taková bomba jako jednička, ale pořád se na to dá dobře dívat. Není tam příliš výživných lekaček ,ale já bych ty dvě,tři co stály za to našla. Kdyby takové napojení jako předváděla Lorraine opravdu existovalo, bylo by to bytí oprvadu hororové, já jsem však trošku skeptik a na tyhle věci upřímně nevěřím, ne až v takové míře, na energie ovšem věřím a ta správná hororová tady určitě nechyběla.

Clickbait (2021) (seriál)

Pia je nesympatická postava a leze mi na nervy celou dobu, a to vším. Vzhledem i chováním. Ale když se nad to člověk povznese, tak to nebylo vůbec špatné. Téma, které je asi hodně aktuální, protože sociální sítě a jejich používání a zneužívání to si zaslouží pozornost. Konec seriálu mě překvapil, ale působilo to na mě trochu useknutě a rychle, myslím ,že pomalejší rozuzlení si to zasloužilo. JInak spokojenost.

Sebevražedný oddíl (2021)

Parádně zábavná jízda, která, nenudí a zároveň není vůbec hloupá. Vizuál se hodně povedl a jednotlivý výběr postav včetně herců taky, na začátku vidím v titulcích Sylvester Stallone a čekám,......... než mi dojde, že dabuje toho žraloka a hodně dobře.

Cherry (2021)

Nádherně natočené, taková hodně kvalitní filmařina. Bylo to snové a zároveň hodně reálné a drsné. Jednotlivé etapy života působily věrohodně ,včetně té válečné, všechno se měnilo a mělo rychlý spád. Depresivní, strhující a poslední záběr mě potěšil i zabolel. A věta, "kdybych to tehdy neřekla", mi bude ještě dlouho znít v hlavě.Jak málo stačí, aby se všechno změnilo. Takže važme slova. Tom Holland je velký talent a po Cherry a Ďáblovi se na něj budu už jen dál netrpělivě těšit.

I Don't Feel at Home in This World Anymore (2017)

Mám pocit, že podobně černé komedie se pomalu,ale jistě točí méně, než tomu bylo v devadesátkách, a to je podle mě škoda. Když je člověk zrovna dobře naladěný, tak mu to může sednou přesně jako mně. Melanie Lynskey byla šáhlá už jako Rose v Dva a půl chlapa, takže jsem se na ni rychle napojila a moc mě bavila, stejně jako její zvláštně ujetý soused Elijah Wood, který kdyby nevenčil zrovna svého psa, tak by byl možná nepovšimnut, a to by byla opravdu velká škoda. Tyhle dva spojí náhoda a rozjíždí se vtipná jízda a parádní "cool" pátrací akce na vlastní pěst, kterou jsem už dlouho neviděla.

Zkouška ohněm (2018)

Za 70%. Hodně rozporuplné a stejně tak pocitově rozpolcené drama. Neřekla bych, že se táhlo,ale bylo to jen díky velmi kvalitnímu hereckému výkonu Jacka O´Connela, které ho mi  ani na chvíli nebylo líto, i přesto, že nevěřím, že byl na sto percent vinný. Každopádně se to stalo a rve to srdce. Lauru Dern od dob Zbělosti v srdci mám moc ráda,ale tady už na mě byla přeslazená. Nenápadný film s velmi silným příběhem.

Post mortem: Město, kde nikdo neumírá (2021) (seriál)

Docela příjemný hororový seriál, kde bych očekávala více dramatu a dočkala se spíše tragikomického nádechu. Jednotlivé postavy jsou velmi výrazné svým způsobem sympatické, navíc mi ta norština čím dál více ladí sluchu. Zajímavé jsou pro mě i interiéry a vkus v oblékání Norů, působí to jako u nás před revolucí a všimla jsem si toho již u vícero seriálů, tak nevím, jestli je  to tam opravdu takové. Každopádně humor jim nechybí.

Ma Rainey – matka blues (2020)

Jsou filmy, které asi nikdy neuvidím,ale pak jsou takové, ke kterým buď dozraju nebo se na ně naladím a jeden z nich je právě Ma Rainey. Letos jsem měla horkého favorita na Oskara, a to Anthonyho Hopkinse za Father, ale  až teď jsem viděla Chedwicka Bosemana a musím říct, že to rozhodování muselo být složité, protože ten jeho výkon, (nehledě na jeho situaci) je opravdu na stejně úrovni jako ten Hopkinsův. Tím, že je film podle divadelní předlohy, tak mi atmosférou( i když je úplně o něčem jiném) také připomíná Fathera. Je o herceckém výkonu a o dialozích, kdy ty, vedené s kapelou několikrát stojí za to. Další skvělý herecký výkon předvádí Viola Davis, kterou bych málem nepoznala a dává to těm "jiným" pěkně sežrat, tak jsem si z toho vzala stejně jako třeba ze Země nomádů....prostě něco..