• Krátkometrážní

Znamení (2002)

Dosti povedený mrazivý horor. Shyamalan je v tomhle směru prostě dobrej, to se mu nedá upřít, ale stejně pro mě bude navždy TOP Šestý smysl. P.S. Když chci někam provést invazi, tak si snad o tom místě napřed něco zjistím a připravím se na to, ne? Třeba že většinu tam toho tvoří voda a tak...

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Místy dost ujetý, místy geniální, celkově prostě britský jak poleno. Ale čekala jsem od toho víc...

Super drbna (2007) (seriál)

Tohle je prostě porno pro holky. Oblečení, šperky, kabelky, boty, večírky, New York, smetánka, hezounci, drby, intriky, klišé... Prakticky to nemá děj, každý díl jde o nějakou party/ples/módní přehlídku a pokaždé se mezi sebou v postelích prostřídají hlavní postavy. Tvůrci taky slušně pohnojili závěr celého seriálu. Nicméně i tak jsem ve svých 18-20 letech GG hltala každý týden, fandila Chuckovi a Blair, nemohla vystát Vanessu a malou bitch Jenny, no a přiznám se, Chace Crawforda mám stále na tapetě v telefonu. A taky jako prostředek k (ne)efektivní prokrastinaci či vypnutí mozku ve zkouškovým je to dobrý.

Mládeži nepřístupno (2013)

Víc ulítlou zhovadilost jsem fakt dlouho neviděla. Navíc po několikadenním maratonu s X-men velmi nepěkné zjištění ohledně toho, kde má Wolverine doopravdy koule. I tak to má celkem dobrý nápad a dá se na to koukat, jste-li příznivci alespoň trochu zvráceného humoru a nebo jste-li fakt hodně zhulení.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

To byla jízda, panečku! Nevím, co mě dostalo víc, jestli naprosto dokonalé herecké obsazení a výkony, časoprostorová zápletka (ty já prostě můžu), hudba nebo napětí, kvůli kterému jsem i přes urgentní potřebu neodešla ze sálu na záchod :D Extra hvězdu snad zaslouží jen samotná matrixová scéna z Pentagonu s Evanem Petersem. Každému divákovi se tu dostane, co chce, a tak to má být. Po druhém zhlédnutí musím říct, že je to pro mě (zatím) jednoznačně nejlepší X-men film!

Ladíme! (2012)

Ač je to vesměs děsná kravina plná otřesných hereckých výkonů a na můj vkus je tu nadmíra zvratek, ráda si tuhle trhlou jednohubku pustím jen tak jako oddechovku, jakožto fanda hudebních a "college" filmů s happyendem, u kterých se nemusí přemýšlet. Jsou tu slušné hlášky i slušně namixované písničky a herci to hlasově zvládají, takže se to dá na rozdíl od takového Hajskůlmňůzikálu i poslouchat. Skylar je sympaťák, zpívat rozhodně umí, a mile mě překvapily Rebel Wilson i Anna Kendrick, holkám to nakonec ladí dost dobře :)

Glee (2009) (seriál)

I přes to, že od čtvrté série to jde extrémně z kopce a pátá bez Coryho už prostě není ono, neskutečně mě štvaly nové postavy na MKH a poslední dobou dokonce i některé původní v NYC, dokáže mě Glee pořád rozesmát, rozezpívat, roztancovat, rozbrečet, dojmout, naštvat, neustále překvapovat svou příjemnou trhlostí a člověk pak rád sdílí strasti a radosti s oblíbenými postavami (některé mi za ta léta přirostly k srdci, jiné zas vůbec)... Díky Glee jsem taky (znovu)objevila spoustu skvělé muziky a vůbec, je to taková moje srdeční záležitost, nebo spíš guilty pleasure :) Doufám, že to další sérií tvůrci zakončí jaksepatří, i když bych se ani nezlobila, kdyby vše skončilo už teď (a úplně nejlepší by to bývalo po sérii číslo tři). Říkejte si, co chcete, první tři série byly prostě skvělé.

Čokoláda (2000)

Hrozně milý a slaďoučký film s libozvučným soundtrackem, na který nedoporučuji koukat s prázdným žaludkem. A zároveň asi jediný film, kde by člověk sežral i toho Johnnyho, jelikož tu vypadá relativně normálně.

500 dní se Summer (2009)

Dokonalý (ne)romantický snímek o lásce, co vlastně není (jen) o lásce. Vizuálně perfektní, soundtrack naprosto boží, řemeslně vypiplané a bez chybičky, k tomu řádná dávka ironie, nadstandardní herecké výkony a sympaťáci Joseph a Zooey. Palce nahoru konkrétně za You make my dreams come true, za Tomovu rýmovačku, za dvoj-party u Summer a za penisovou scénu v parku. Každý si tu podle mě najdeme to svoje. Mimo jiné na tom miluju, jak při každém zhlédnutí objevím něco úplně nového, i když to znám skoro nazpaměť. Prostě to žeru celé, tak, jak to je, tečka!

Spring Breakers (2012)

Možná to má něco do sebe a James Franco tu je asi i dobrej, ale mně to přišlo FAKT divný. Kozy ve filmu nejsou všechno, pánové :)