To se vysvětlí, soudruzi! - Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (epizoda)

Lepší a atmosféričtější než první díl, snad i trochu suverénnějsí (ačkoli žánrová rozpačitost tam pořád je, toho se asi seriál nezbaví). Tvůrci slibovali vzestupnou tendenci, snad to tak bude. PS.: Finále s nanovláknem bylo přitažený za vlasy už hodně, resp. ta část, kdy si ho Cina (ne)odnáší..

Detox (2016)

Kvalitativně na úrovni absolventskýho filmu studenta americký FAMU. Zajímavej námět/nápad snad, ale podanej celkem nezáživnou formou (kde není dostatečně splněná žádná z žánrových kategorií v popisku, aby si tohle zařazení film zasloužil), že i jakýkoli poselství vyzní ve finále trochu do prázdna. 1,5*

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Pilotní díl označil jeden uživatel trefně jako bezpohlavní. Postavy mají proti očekávání celkem nevýrazný a málo zábavný charaktery, jako by se herci báli rozjet show (vyjma Aničky Fialový, ale její estébačka s náturou drsný kapitalistický policajtky nevim,nepůsobí moc autenticky,dobově). Na parodii jsou repliky málo vtipný, ani v mysteriózní poloze to zatím úplně nefunguje (československá parodie na Akta X, v jakou jsem trochu doufal, se nekoná..) Pocitově něco jako speciální sci-fi díl seriálu Vyprávěj. Ale abych nedělal jen kritický kruhy v obilí, levitující závěr byl kouzelnej a slibnej. Věřím, že se to rozjede, potenciál to má. 🛸

Naprosto osvětleno (2005)

"Prémiový" film herce Lieva Schreibera o jednom opravdu "tuhém pátrání".

Přetržená pouta (2022) (TV film)

Pro svobodně a racionálně myslícího západního člověka žijícího ve svobodným světě hodně silný kafe. Doklad, že šílená válka zkurvycara Putina a jeho fašistický geronto-mafie nejen vraždí rodiny na Ukrajině, ale rozkládá i rodiny uvnitř říše. Tragickej důkaz o letitým vymývání mozků ruskou televizní propagandou, kterou chudí hloupí vlastenci bez přístupu k jiným informacím vnímají jako jedinou a svatou pravdu, nehledě na důkazy o opaku. Matky, zříkavající se vlastních dětí, které poznali život na západě a jsou proti nesmyslný válce (jedna žena na otázku, proč věří, že NATO útočí na Rusko odpovídá, že jim závidí a chce se zmocnit jejich nerostných surovin, aby si vzápětí zatopila v kamínkách a postěžovala, že by bylo dobré mít plyn..další, která řekne, že kdyby stála na hranici, zastřelí syna, protože je vlastizrádce). Člověka se zmocní smutek a vztek nad jedinci, kteří nejsou schopni rozeznat elementární rozdíl mezi dobrem a zlem. Mrazí z toho. A bohužel musím souhlasit s názorem, který se objevil u několika uživatelů, že takhle zaslepenou, krutou a nevěřící zemi lze vyléčit jedině porážkou, válečnou a ekonomickou, jako v případě Německa.

Ošin (2013)

V jádru silný drama o strastiplným úseku dětství jedný malý holčičky, který ukáže leccos z těžkýho života chudých japonců na počátku 20.století (obzvlášť těch nejmenších). Události ve filmu podle mnohadílnýho seriálu působí malinko zhuštěně. Ovšem hlavní dětská představitelka předvádí na svůj věk fantastickej hereckej výkon. 3,5*

Beomjoidosi (2017)

Svižná a drsná akční krimi, srovnatelná s nejlepšíma podobně laděnýma kouskama z americký produkce. Hon malý policejní jednotky na gang čínsko-korejských hrdlořezů šlape od začátku do konce a prakticky nemá slabší místo. Žádný efektní martial arts, ale syrový bitky v uličkách na nože, hole, sekerky atd. (zajímavý je, že se ve filmu ani jednou neobjeví střelná zbraň). Dong-seok Ma opět v roli neohroženýho bouchače s odznakem, nadhledem a kamaráčoftama v podsvětí a proti němu charizmatickej a chladnokrevnej gangster Kye-sang Yoon. Sem tam odlehčeno vtipným buddy humorem. Parádní poctivá žánrovka. 4,5*

Mosazná konvice (2012)

Naivně přímočarým a mysteriózním námětem evokuje Mosazná konvice light komedie z 90.let (být staršího data a hrát v ní Bill Murray, jsem nadšenej). Víc by se mi líbila čistě komediální poloha/nebo ještě drsnější satira. Tohle je někde na půli cesty k obojímu. 2,75*

Rocketeer (1991)

"Kde je raketa?" The první Avenger s jetpackem!

Šťastně až na věky (2022) odpad!

Spíš než sonda do "novodobých" partnerských vztahů (zní to tak angažovaně a aktuálně, jakoby to bylo nějaký globální téma..) je to sonda mezi vzorek otravných, nezajímavých a emocionálně nevyrovnaných individuí (jejichž životy se topí a točí ve vztazích, protože jednoduše nedokážou být sami nebo mají nějakej problém sexuálního charakteru). Kromě paní, kterou podvedl manžel (to se ale stane spoustě lidí) a od tý doby jde od jednoho rande k druhýmu (její problém/rozhodnutí) a slečny "milenky", která spí s idiotem, kterej ji jen využívá (její problém, asi by to vyřešil rozchod?) jsou to povětšinou pokrytci, který žijou ve zvláštních, prý "novodobých" svazcích (jakkoli nevím,co je na nich novodobýho, polygamie, nevěra, milenecký vztahy jsou tu tisíce let) ve kterých se někteří očividně necítí komfortně i když se tak tvářej (až na tu rozháranou "umělkyni" se sklonem k nymfomanii, kterou schovává za jakousi osudovost a alternativní přístup a proto žije ve volným vztahu a toho, nejspíš bisexuálního, šulina, co má dítě s jednou + klátí a ve spol.domácnosti žije s druhou, která o sobě mluví v mužsķým rodě, jako kluk i vypadá a fňuká, že hraje druhý housle..). Žádná hloubka, nic čím by jejich "vztahy" byly unikátní nebo aspoň trochu zajímavý a mělo smysl to zdokumentovat, jsou nudný jako jejich protagonisti. Dokument o hemeroidech a alternativním přístupu k jejich léčbě by měl asi stejnou vypovídající hodnotu, taky trápí spoustu lidí. Ale existuje na to krém, proto není třeba o nich točit podobný dokumenty. Šťastně až na wc.