Tomb Raider (2018)

Nový Tomb Raider je rozhodně jedna z nejlepších adaptací videohry, ale i tak se jedná jen o lehce nadprůměrný film. Jako největší zápor vnímám paradoxně snahu tvůrců potěšit fanoušky, kvůli čemuž po dějové stránce dostáváme téměř totožný příběh jako ve videoherní předloze. Ovšem prosťoučký děj, který je ve hře podán velmi dobře, ve filmu zkrátka nefunguje. Osobně si myslím, že zrovna v tomto případě se měli tvůrci předlohou pouze inspirovat a ne herní scénář beze změn (nebo jen s minimálními) přejímat. Jinak co se týká nové představitelky Lary, Alicia je trefa do černého a je dozajista hlavním argumentem, proč filmu šanci dát. Pokud by tvůrci příště přišli s chytřejším scénářem, šanci bych jim určitě dal.

Vyměřený čas (2011)

Výborný námět, ale bohužel průměrné zpracování :(

Kamarád taky rád (2011)

Tenhle snímek je stejně jako většina současných filmů tohoto žánru souborem těch nejotřepanějších klišé, na jaké si člověk jen vzpomene. Ale i přesto jsem si to docela užil, na čemž jistě měla nemalý podíl i kouzelná Mila Kunis ;)

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejlepší česká pohádka a basta! Po všech směrech naprosto bezkonkurenční - ať už jde o humor, kulisy či herecké obsazení.

Na doraz (2010)

Pokud jste viděli trailer, viděli jste to nejlepší a v podstatě všechny vtipy z celého filmu. Velké zklamání.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Nebýt toho stupidního konce (a teď nemyslím úplně poslední výbornou scénu, ale předešlých zhruba 15-20minut), tak neváhám dát za 4*, takhle bohužel jen za 3.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Jak hodnotit seriál, jehož první řada je naprosto geniální, druhá řada dobrá, třetí v nejlepším průměrná a čtvrtá je taková snůška sra*ek, že jsem se na ni vykašlal po několika málo dílech? Z úcty k úžasnému rozjezdu seriálu (který dle mě - a samozřejmě nejen mě - neměl nikdy zažít další série) za 4*, ale dost těsně.

Rec 2 (2009)

Kdybych měl REC 2 porovnat se současnou hororovou tvorbou, je to bez diskuze za 4*, čili se jedná o velmi dobrý film. Ovšem pokud bych měl hodnocení založit na srovnání s jedničkou, musel bych filmu dát maximálně 3 hvězdičky. Jasně, příběh nádherně na jedničku navazuje a přestože dalším dílům definitivně zavírá vrátka pro alespoň částečně realistické pojetí (berte trošku s nadhledem), tak ho musím pochválit. Páni scénáristi(v tomto případě rovná se řežiséři) skvěle navázali a nezodpovězené otázky z jedničky se zde zodpovědně vysvětlí (nebo minimálně některé). Také musím pochválit herecké výkony a masky zombies (především těch dětských). A teď k negativům. První díl stavěl na naprosto úžasné atmosféře a napětí a minimálně mně přišel jako jeden z nejděsivějších hororů, jaké jsem kdy viděl. Dvojka naproti tomu bohužel staví na akci a napínavých i lekacích scén rapidně ubylo. Sečteno podtrženo: stokrát lepší než většina dnešních hororů, daleko horší než geniální jednička.

Paranormal Activity (2007)

Nápad fajn, noční horrorová složka výborná (žádné nechutnosti ala SAW + bál jsem se, tak to má vypadat), ale nezáživné denní scény (které bohužel nad těmi nočními převažují), hloupé dialogy a opravdu tragické herecké výkony (pro takový projekt naprosto klíčové) film neuvěřitelně srážejí. Hlavní propagonisté jsou dle mého názoru nesympatiční a já jim to prostě nevěřil. A určitě nejsem sám.

Hancock (2008)

Rozjezd suprový - skvělá akce a docela sranda. To však platí pouze do půlky, kdy film z naprosto nepochopitelných důvodů neskutečně zvážní, což mu ovšem vůbec nesluší. Z Hancocka se tak v druhé polovině stává rádoby strašně smutné drama. A já se ptám proč? Skutečně nechápu, film měl našlápnuto na velmi kvalitní komedii.

Časové pásmo bylo změněno