Vyměřený čas (2011)

Výborný námět, ale bohužel průměrné zpracování :(

Kamarád taky rád (2011)

Tenhle snímek je stejně jako většina současných filmů tohoto žánru souborem těch nejotřepanějších klišé, na jaké si člověk jen vzpomene. Ale i přesto jsem si to docela užil, na čemž jistě měla nemalý podíl i kouzelná Mila Kunis ;)

S čerty nejsou žerty (1984)

Nejlepší česká pohádka a basta! Po všech směrech naprosto bezkonkurenční - ať už jde o humor, kulisy či herecké obsazení.

Na doraz (2010)

Pokud jste viděli trailer, viděli jste to nejlepší a v podstatě všechny vtipy z celého filmu. Velké zklamání.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Nebýt toho stupidního konce (a teď nemyslím úplně poslední výbornou scénu, ale předešlých zhruba 15-20minut), tak neváhám dát za 4*, takhle bohužel jen za 3.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Jak hodnotit seriál, jehož první řada je naprosto geniální, druhá řada dobrá, třetí v nejlepším průměrná a čtvrtá je taková snůška sra*ek, že jsem se na ni vykašlal po několika málo dílech? Z úcty k úžasnému rozjezdu seriálu (který dle mě - a samozřejmě nejen mě - neměl nikdy zažít další série) za 4*, ale dost těsně.

Rec 2 (2009)

Kdybych měl REC 2 porovnat se současnou hororovou tvorbou, je to bez diskuze za 4*, čili se jedná o velmi dobrý film. Ovšem pokud bych měl hodnocení založit na srovnání s jedničkou, musel bych filmu dát maximálně 3 hvězdičky. Jasně, příběh nádherně na jedničku navazuje a přestože dalším dílům definitivně zavírá vrátka pro alespoň částečně realistické pojetí (berte trošku s nadhledem), tak ho musím pochválit. Páni scénáristi(v tomto případě rovná se řežiséři) skvěle navázali a nezodpovězené otázky z jedničky se zde zodpovědně vysvětlí (nebo minimálně některé). Také musím pochválit herecké výkony a masky zombies (především těch dětských). A teď k negativům. První díl stavěl na naprosto úžasné atmosféře a napětí a minimálně mně přišel jako jeden z nejděsivějších hororů, jaké jsem kdy viděl. Dvojka naproti tomu bohužel staví na akci a napínavých i lekacích scén rapidně ubylo. Sečteno podtrženo: stokrát lepší než většina dnešních hororů, daleko horší než geniální jednička.

Paranormal Activity (2007)

Nápad fajn, noční horrorová složka výborná (žádné nechutnosti ala SAW + bál jsem se, tak to má vypadat), ale nezáživné denní scény (které bohužel nad těmi nočními převažují), hloupé dialogy a opravdu tragické herecké výkony (pro takový projekt naprosto klíčové) film neuvěřitelně srážejí. Hlavní propagonisté jsou dle mého názoru nesympatiční a já jim to prostě nevěřil. A určitě nejsem sám.

Hancock (2008)

Rozjezd suprový - skvělá akce a docela sranda. To však platí pouze do půlky, kdy film z naprosto nepochopitelných důvodů neskutečně zvážní, což mu ovšem vůbec nesluší. Z Hancocka se tak v druhé polovině stává rádoby strašně smutné drama. A já se ptám proč? Skutečně nechápu, film měl našlápnuto na velmi kvalitní komedii.

Halloween (2007)

První část s Michaelem Meyersem za mlada byla vynikající, druhá část pak bohužel spadá do kategorie tuctových a neoriginálních horrorů.