• Romantický

Vyfič! (2009)

Drew Barrymore je synonymem průměrné romantiky, tento počin od ní má ovšem daleko. Film si nenasazuje růžové brýle ani situace zbytečně nevyhrocuje. Prostředkem, který drží film pohromadě a zároveň mu dává neskutečnou sílu, je mírná nadsázka - už hlavní motiv "hledání se" dospělé dívky mezi "dospělými puberťačkami na kolečkách" je prostě geniální.

Doktor Mesmer (1994)

Ano je to Alan Rickman, ale ani to někdy nestačí. Mesmerovské praktiky ve filmu předvedené hraničí s šarlatánstvím Rasputina a když film (konečně) skončí nelze si než ulevit, že se neprosadily. Zřejmě jsem slabá povaha, ale pokud má tento film nějaké kouzlo, nenalezla jsem ho. Mé poklony patří Gillian Barge jako "frau Mesmer", silné ženě semleté dobou, když vymažete Rickmana z filmu prostě nic jiného nezbyde.

Prstoklad (2005) (TV film)

Kniha mě vyrazila dech - tedy její první polovina, zbytek se utopil v nových zápletkách a celkovém zmatku. Film oproti tomu čerpá z kladů knihy a druhou polovinu zhutňuje do rozumného přehledu. Velkým plusem je také výběr herců, nemohu si pomoc ale Britové (a Britky) mají prostě viktoriánskou dobu v krvi. Přesto všechno filmové zpracování knize nepřidalo nic nového, zůstává tak pouhou, i když zdařilou ilustrací.

Sabrina (1954)

Úžasně vtipné a rozkošné. Po letech strávených s remakem nelze než docenit dokonalost originálu, který ani po 40 letech nepotřeboval mnohé úpravy. A co dodat? Snad jen "Posaď se, otče."

Berkeley Square (1998) (seriál)

Šustivé róby, večeře plné lesku, pikniky v Hyde parku, tři chůvy a neúprosné reálie Londýna roku 1902.

Věčný příběh (1998)

Jakožto popelkomil oceňuji, že na Novém kontinentě dokázali natočit adaptaci v níž se celou dobu nepiští a jež nehraje nesmyslně neonovými barvami. Vyšší úroveň zcela jistě dodává Anjelica Huston jakožto dokonale uvěřitelná macecha a nenucené vtípky typu Da Vinci - muž, který otevřel dveře.

The Way We Live Now (2001) (seriál)

Tohle Vám nedá do poslední chvíle spát ... ať už ale budete plakat pro Paula Montague či si budete rvát vlasy nad nemožností Felixe Carbury, hlavní part již nikdo nesebere svrchovaně kralujícímu Davidu Suchetovi coby Melmottovi.

Happy (2008)

Je to jako cesta metrem - dlouhá, líná a plná rozličných individuí. Někdo si cestou čte zamilované příběhy, jiný řeší smysl života a další jen sleduje cvrkot kolem. Jen na Vás záleží, jak se budete cítit až z toho metra vystoupíte.

Interview s upírem (1994)

Kirsten je famózní jak málokdy a Lestat je krásně "zvrhlej" proč tedy tenhle film nemám ráda? Hollywoodská smetánka zkrátka neumí nosit paruky a záplavu krajek - navíc tady bylo opravdu až moc hvězdno, snad i toho posledního žebráka hrála nějaká ta topstar - ne, děkuji.