• Pohádka

Vrchní, prchni! (1980)

Tohle mohu vidět kdykoliv a kolikrát je třeba, neokouká se to a člověk stále nachází skryté vtípky ..Josef Abrhám v bezvadné formě a skvěle sekundující Svěrák v klasické roli ..k tomu třeba přičíst geniální scénář a doprovodnou hudbu ..vypadá jako Váš muž ale přitom to není on .. No, z vás bude mít vaše žena radost, pane Pařízek ..:)

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Svěrák se Smoljakem opět ukázali v čem je jejich síla, v inteligentním humoru a osobitě svérázných postavách ..Zatýkací kuf byl dobrá policejní vymoženost ale tahat bych se s ním nechtěl :)

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Parádní komedie ve které vyniklo charisma herců Kopeckého a Hrušínského, Dočolomanský mi přišel trochu, jakoby upozaděný ale není to vina scénáře či přímo herce ale zkrátka mám radši záporáky ..taky bych chtěl mít takové přátele jako měl Carter, např. Bella, Edisona, Nobela :)

Obušku, z pytle ven! (1955)

Krásná pohádka s dávkou lidskosti, dobra a lásky k bližním, stejně jako spravedlivě potrestanou lakotou.. Ladislav Pešek zahrál potulného muzikanta s grácií, tak uvěřitelně že bych to označil za jednu z jeho nejlepších rolí..

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Není to úplně můj šálek kávy ale pobavil jsem se, hlavně při scénách s Milošem Kopeckým či Josefem Hlinomazem, neboť další postavy, krom Joa mi přišly spíše do počtu, takové plytké ..Jinak samozřejmě z úcty ke klasice dám celých 80% ..

Za humny je drak (1982)

Roztomilá pohádka s dobovými triky, Jiří Císler coby král je perfektní, pan Kemr je bez debat vůbec všichni dohromady mají co říct, myslím že tahle pohádka je zde dost podhodnocena ..

Princ a Večernice (1978)

Vtipná role V. Menšíka coby krále a okouzlující Libuška Šafránková, temný Mrakomor v podání charismatického R. Brzobohatého spoluutváří jednu z nejlepších československých pohádek vůbec.

Třetí princ (1982)

Vánoční klasika s jedním z nejprofláklejších princů v historii českých pohádek ..Nutno ale říci, že mě víc zaujala postava L. Šafránkové, dva Trávníčkové na mě byli moc ...

Osobní strážce (1992)

Romantický cajdák s dobrými písněmi od nádherné Whitney ...

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Jedno z dobrých ztvárnění klasického příběhu o hrdinovi ze Sherwoodu s hvězdným obsazením ale jaksi chybějícím geniem loci ..