Útěk ze Sibiře (2010)

Ano, je tu málo emocí, které diváka nevpustí přímo do děje, seznámení s hrdiny je také poněkud strohé, takže nehrozí abychom si vybudovali nějaký supercit nebo vztah k jedné konkrétní postavě, snad jen s výjimkou hlavního hrdiny, s kterým jsme konfrontováni v podstatě od začátku a jehož osud nemůže být nikomu lhostejný, opět je ale vše odbyto jen nejnutnějšími detaily. Těžko říct, jestli se jedná záměr páně Weira, nebo byl tento prvek opomněn. Ano je tu několik nelogických momentů, ale v kterém filmu je nenajdete. Především se ale jedná o další klasický dobrodružný kus, kterých není nikdy dost. S krásnou přírodou, i když ne autentickou(např. úsek v poušťi v Gobi byl točen v Maroku atd.). Výbornými herci. A samozřejmě s happyendem. Já mám pro tyto snímky zkrátka slabost a jsem ochoten slevit ze svých někdy zbytečných nároků.

Kletba zlatého květu (2006)

Vizuální orgie, které postrádají jakékoliv vyvrcholení. Alespoň pro mne. Málo akce, málo napětí. Jen samé bombastické scény a prázdné suché dialogy bez špetky emocionálního vzruchu.

Cizinec (2010)

Naprosto zbytečná, podprůměrná, filmová snaha o něco, o čem asi ani tvůrci sami nevěděli. A Angelina se pomalu, ale jistě začíná podobat mumifikované modelíně. Uff..., takhle ne.

Pouta (2009)

Netradiční český film o tradičním českým tématu, které ještě asi neřeklo své poslední slovo a stále poutá a poutá. Pouta se rozjíždějí pomalu až nudně, vzápětí však pohltí a i přes poměrně dlouhou stopáž nás ze svého sevření nepustí. Překvapení. Totalitní vizuál takřka dokonalý. Skvělé herecké výkony, skvělá hudba a režie. Zasloužený Český Lev.

Africká Královna (1951)

Vtipné, upocené, bláznivé, roztomilé a hlavně oldschool.

Jezero smrti (2008)

Jednoduchý, místy předvídatelný, ale velmi sugestivní boj o přežití.Film je tak trochu sondou do každého z nás a do našeho svědomí, což není vůbec na škodu a je dobře, že kinematografie na sebe bere tento úkol. Co se technických věcí týče, moc se mi líbila kamera, která dokáže vtáhnout do děje. Výborná byla hlavní představitelka a její postupná přeměna ze slušně vychované mladé slečny na zuřivou bestii. Naděje střídá zoufalství a naopak. Na druhou stranu tam bylo několik nelogičností, které šli udělat prostě jinak a které mi brání ve vyšším hodnocení. Ve výsledku však EDEN LAKE jednoznačně svoji úlohu splnil.

Muž ve stínu (2010)

Thriller z politického prostředí, no to bude asi pěkná nuda, pomyslel by si nejeden filmový fanda. Jenže... Roman Polanski ví jak udržet divákovu pozornost až dokonce. A že se mu to zdařilo. I přes všechna možná žánrová klišé se na film příjemně kouká a čas plyne až příliš rychle. Není v podstatě co vytknout a všechna očekávání , která můžou v souvislosti s tímto žánrem vyvstat byla splněna.

Katka (2009)

Smekám paní režisérko, tohle je dokument !!!

Američan (2010)

Reminiscence na klasická léta kriminálek i westernů, kdy se osamělý hrdina bez smyslu života snaží rozmotat z pavučiny své minulosti. Co myslíte, povede se mu to?

Černá smrt (2010)

Černá smrt zavládla vůkol. Křesťanství zatemnilo rozum. Nevědomost si podala ruku s fanatismem. Středověk je tu, doba kdy ateismus bylo tvrdě potírané " náboženství ". Syrový snímek, který se s nikým a s ničím nemazlí a jde přímo na dřeň. To vše zabaleno do klasického anglického stylu.