Blízká setkání třetího druhu (1977)

Jo, to byly časy když UFOni byli ještě hodní. Tak jistě, je to "velký" film. Na tehdejší dobu a ještě na ufologickou Ameriku to musel být velkej trhák. Na mě už tak nezabral. Efekty vem čert, na ně se tady nehraje. Film postrádá, alespoň pro mne tu mysteriozní příchuť, strach a beznaděj. Navíc je příliš rozmáchlý a ani citově nezabírá, jestli ovšem nejsem já už citově vyhořelý. A vláda USA, respektive vědci pod Ďáblovou Horou byli, jaktoříct směšní svou naivitou. Stejně tak jam s vesmírnou lodí. Omlouvám se, ale tři hvězdy dávám spíš ze slušnosti a z respektu.

Neznámý (2011)

Celkem slušně zamotaný příběh, kterému by slušelo víc dusné atmosféry a napětí. Jinak se na to výborně kouká a minuty neúprosně mizí. Nechybí honičky, akce a vynikající herci ze staré i nové školy. Jen celkový dojem na mě působil poněkud plytce a neslaně.

Orel Deváté legie (2011)

Římani byli prostě pohani jako sviň. Modla v podobě orla je pro ně důležitější než celá legie v počtu 5000 ks. Inu "nas mnogo" platilo i v starověkém světě. A symbol je prostě symbol, přes to vlak nejede. No a nějaký Marcus Aquila (Aquila jako Aquila a ne aquila jako aquila) se rozhodne tuto zlatou orlici, ztracenou před dvaceti lety přivést nazpět a vrátit tak své rodině čest, neboť světe div se, právě jeho otec velel oné deváté legii, která onu orlici ztratila a po níž se slehla zem. To je ve zkratce pointa tohoto snímku, který nás zavádí na sever Británie až za val císaře Hadriána. Barbarství a hloupost je ukázána z obou stran. Technická stránka je standardní, minimum digitálních efektů považuji za plus. Souboje jsou decentní, jedna useklá hlava, noha a to ještě zpovzdálí, to je naopak mínus. Filmu se dá leccos vytknout. Spousta scén je diskutabilních, ale to už jaksi nemá cenu komentovat. Snad jen maraton tuleního národa, který opravdu předčil vše. Přes všechny nedostatky film nepostrádá atmosféru a dá se na něj s chutí dívat a to je hlavní.

Zelený sršeň (2011)

Koukatelná žánrovka plná všemožného klišé s několika vtipnými a povedenými akčními scénami. Nic nového, nic převratného, jen další zfilmovaný comics.

MR 73 (2008)

Opravdu velmi vyvážená, ponurá krimi francouzské školy. Shnilé stěny promáčené litry alkoholu. Ztracené iluze a poldové, které by jste nejradši ani nevolali. Něco pozitivního by jste v MR 73 hledali jen těžko, přesto jsem nadšený a to velmi...

Viděl jsem ďábla (2010)

Krev, samá krev, střeva lítaj vzduchem...Asijský film má obecně v dnešní době punc provokatéra. A tento snímek není výjimkou. Kim zachází až na pomyslnou hranici nejen divákova vkusu. Nicméně se daří udržet pozornost až do konce, škoda jen přehnané délky. Jednoduchý příběh protkaný tou nejhrubší řezničinou. Zajímalo by mě jak si natáčení užívali herci, zejména ústřední dvojice.

Insidious (2010)

James Wan umí pracovat s atmosférou. A to sakra dobře. Některé scény takřka berou dech a způsobují mrazení po celém těle. Některé bohužel působí groteskně, naštěstí jich tam moc není, namátkou hlavní bubák s "fire on his face". Celkově se však jedná o velmi povedený zářez do pažby hororu, který se v dnešní nehororové době určitě neztratí.

Špióni jako my (1985)

Tak to je klasika. Základ je, nic v tom nehledat. Tady jde jen a pouze o zábavu.

Opravdová kuráž (2010)

Bratři jsou jedni z mála, kterým se daří věrohodně zachytit ducha doby a atmosféra jejich filmů je nenapodobitelná. Forma je tedy takřka dokonalá a působí velmi přirozeně. Problém je s obsahem a výsledným vyzněním. Není nic tak mimořádného v tomto snímku, co by mě přinutilo se na něj podívat znovu. Když pominu herecké výkony, nevybavím si takřka nic. Velmi silný průměr, ale stále jen průměr. Škoda, těšil jsem se moc...

Tajemství rodinného sídla (2008) (TV film) odpad!

Velmi špatně natočený pokus o duchařinu s hroznými hereckými výkony a nulovou atmosférou. Absolutely not!!!