Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Mám rád "superhrdinskou" tématiku a mám rád proto i seriál Heroes. Misfits patří ale do úplně jiné kategorie. Rozhodně nečekejte žádnou honbu za záchranu světa. Zde se jedná hlavně o zábavu, a to ve své nejlepší kvalitě. Velmi sympatičtí herci, originální a vtipné zápletky a překvapivě i výborný soundtrack. První série je naprosto výjimečná, druhá pokračuje v podobným duchu, třetí mě bohužel nedokázala tolik vtáhnout. Přesto je to výborný seriál! Komentář k hudbě: Misfits mají kupodivu daleko vnímavější a emotivnější hudbu než Heroes. Může za to nadějný Angličan Vince Pope. Jako příklad uvedu pár skladeb (které si doporučuji najít na YouTube). První z nich je "They´re All Dead" - smutná (až tragická), vyjadřující beznaděj. Dále je to "Simon and Alisha´s Theme - též trochu melancholičtější, stále ale neskutečně emotivní a podmanivá. Takhle bychom mohli pokračovat ... Soundtrack totiž nemá slabiny, je naopak silný a neskutečně vyzrálý!

Úplné bezvětří (1989)

Thriller, který ze začátku vypadal velmi slibně, ale nakonec jsem byl trochu zklamán. Čekal jsem větší vygradování a rozhodně i lepší zakončení. Nicméně pro Nicole Kidman to byl určitě dobrý začátek. Kvůli ní tich hvězdiček dám tři.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Nevím, jak mám vyjádřit všechny své emoce a pocity. Něco takového můžou dokázat opravdu jenom Pink Floyd. Tak nějak by měl vypadat hudební orgasmus!

Drive Angry (2011)

Přestože tu hraje můj oblíbený Nicolas Cage a William Fichtner, tohle byla kravina!

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Čtvrtá série Prison Break byla dost nepovedená a působila na mě po celou dobu jako neschopnost tvůrců vymyslet něco nového a smysluplného. Každopádně jsem ji už z povinnosti dokoukal. Vždyť první série dodnes patří k tomu vůbec nejlepšímu, co jsem kdy viděl. Závěrečný film jsem si tak nenechal ujít. A i přesto, že se neděje nic převratného, k seriálu a hlavně k Wentworth Millerovi (Michael Scofiel) a Sarah Wayne Callies (Sarah Tancredi) jsem si udělal tak zvláštní citový vztah, že jsem se s ním nakonec celkem spokojil.

Prokletý ostrov (2010)

Po druhém zhlédnutí těch pět hvězdiček dát musím. A věřím, že po dalším bych byl nadšený snad ještě víc. Člověk totiž pořádně dokáže ocenit scénář a všechny detaily, až když zná závěrečné vyústění. V tomhle ohledu si Prokletý ostrov může podat ruku s takovým Šestým smyslem. Vskutku mistrovská práce!

Parfém: Příběh vraha (2006)

Nevím, jestli jsem nedokázal najít nějaký hlubší smysl, který se v tomto snímku skrývá ... Ale asi ne. Jak můžu najít hlubší smysl v nápadu, kdy hlavní postava vraždí své oběti kvůli jejich pachu, čuchá "vůni" mrtvých těl a je tím naprosto posedlý? Tento film se fakt netrefil do mého vkusu.

Kronika (2012)

Nápad rozhodně originální a i provedení zajímavé. Nejsilnější je začátek filmu. U něho se divák dokonale pobaví a nahlédne na danou tématiku z trochu jiného úhlu pohledu. Závěr však až tolik neuspokojí. Může za to jak roztřepaná kamera á la Blairwitch, tak celkové rozuzlení. V Joshu Trankovi je ale určitě velký potenciál.

Kudrnatá holka (1991)

Neurazí ani nenadchne. =)) Pokud chce člověk "vypnout", tak tento film je ideální. Celkem jsem se pobavil ...

Guru lásky (2008) odpad!

Velká noční můra. Co jiného patří do odpadu, když ne tuto?

Časové pásmo bylo změněno