Kobry a užovky (2015)

Film, který neosloví každého. Ale osloví toho diváka, který z nějakých svých vlastní zkušeností měl tu "čest", setkat se s touto okrajovou společností. Chvílemi dost depresivní dílo, které je nesmírně autentické a navíc doplněno o výborné herecké výkony obou Hádků. Souhlasím, že filmu chybí nějaké názorové vyústění, ale u Jana Prušinovského jde hlavně o tu autenticitu, která se tu daří dokonale. Moje hodnocení 8/10.

Strážci Galaxie (2014)

Pro mě osobně nejlepší film od Marvelu, který za sebou nechal i Thory a Avengers. Bylo zde přesně to, co od tohoto žánru vyžaduji, tz. akce, napětí, humor, vynikající hudba, nadhled a pořádná dávka superhrdinů. Navíc mě Marvel opravdu potěšil tím, že celý děj zařadil do světa avengers a vytvořil tak pořádně velký superhrdinský vesmír. Už teď se těším na další pokračování. Moje hodnocení 10/10.

Zdrojový kód (2011)

Film, který je přesně vhodný k tomu, podívat se na něj v autobuse při nějaké kratší cestě. Středně dobré sci-fi, které má podstatně lepší první polovinu filmu.

Colette (2013)

Nejprve bych začal těmy zápornými aspekty, které jsem já osobně ve filmu měl. V příběhu, který je jinak velmi poutavý, mi chybí vystupňování vztahu mezi hlavními postavami. Dekfato se spolu jednou vidí a hned se milují. Zároveň mi nesedí postava Colette v dospělém provedení, tato herečka nemá ani nahodou takové charizma, jako měla Colette v podání Clémence Thioly a vůbec se mi tedy nechce uvěrit, že se jedná zrovna o tuto postavu. Zároveň jako negativum vidím jazykové provedení. Dabing mi přijde trochu nepovedený a dlouho mi trvalo, než jsem si na něj zvyknul. A teď bych se rád dostal k pozitivům. To je pro mě jistě výkon Jiřího Mádla. Tímhle filmem ukázal, že opravdu umí hrát i vážné role. Byl velmi dobrý v celém filmu. Zároveň jsem rád, že se točí filmy s touto tématikou, aby nikdy nebylo zlo zapomenuto a připomínalo se, jaké hrůzné prožitky si museli lidé prožít. Moje hodnocení je 7/10.

Podfukáři (2013)

Mám rád finální rozuzlení děje a mám rád nečekané zápletky, ale nic se nesmí přehánět a tohle už bylo opravdu moc. Pro mě osobně poměrně zklamání, které bych hodnotil ještě hůře, nebýt jako vždy skvělého Morgena Freemana. Moje hodnocení 6/10.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Nejsem fanoušek hororů, ale Záhadu Hory mrtvých jsem chtěl vidět i díky tomu, že jsem o Datlovově expedici už dříve četl na internetu. A musím říci, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Líbí se mi zaprvé styl, kterým je to natočeno, kdy stejně jako u Záhada Blar Witch se jedná o kamerový dokument přímo od studentů, kteří se vydali na expedici a druhá věc je samotné zakončení příběhu. Ten je promyšlený a nakonec všechny věci, které působily trochu nelogicky, do sebe krásně zapadnou. Celkově mě film bavil a rozhodně mi nepřijde tak špatný, jako má hodnocení tady na ČSFD. Moje hodnocení 7/10.

Muž z oceli (2013)

Pro mě osobně obrovské zklamání. Na film jsem se hodně dlouho těšil a to i díky vynikajícím trailerům. Je však smutné, že v těch byly obsaženy pomalu všechny kvalitní scény. Hrozně moc děje je splácáno dohromady, chybí tam úplně pasáž nějakého utváření supermanovské postavy a i postava Lois Laneové je do děje zakomponována hodně nešťastně. Neustálá řež mezi supermanem a jeho soupeři začne po čase dost nudit a ačkoliv zničí polovinu města, oproti bitvě v Avengers, je to zcela nesrovnatelné. Superman je hodně těžké téma na celevočerní film, je to spíš formátově vhodné pro seriály a podle toho také tak dopadají poslední filmy o tomto asi světově nejpopulárnějším hrdinovi. Obrovským kladem jsou samožejmě efekty, ty jsou bez chyby. Moje hodnocení 6/10.

Nevědomí (2013)

Pro mě osobně zatím nějvětší překvapení roku. Lepší než Iron man. Film který nám bude připadat jako spojení několika filmů dohromady, dává však velmi zajímavý a napínavý příběh, který vrcholí až do úplného konce. Tom Cruise je skvělý, ovšem Andrea Riseborough za ním o nic nezaostává. Doporučuji milovníkům scifi. Moje hodnocení 9,5 z 10.

30 minut po půlnoci (2012)

Film natočený s takovou autenticitou, že z něj v závěrečné akci na dopadení UBN běhá doslova mráz po zádech a člověk ani nedutá. Pro mě výborný filmový zážitek, včetně hereckého obsazení. Vřele doporučuji k podívání. Hodnocení 10/10.

Probudím se včera (2012)

Výborný nápad, ze kterého se ovšem mohlo vymáčknout daleko, daleko více. Probudím se včera je pro mě vcelku příjemnou záležitostí, která diváka v některých pasážích pobaví, v některých ho vrátí do školních let a v některých zase nudí. Negativem pro mě byl dost násilně zakomponovaný PP. Moje hodnocení 6,5/10.