Šifra mistra Leonarda (2006)

Typický druh filmu, který zanechá nejlepší dojem na tkz. první dobrou, čili po prvním shlédnutí. Když jsem film viděl podruhé, už jsem zde nacházel mouchy. To je dáno hlavně tím, že to prvotní překvapení z děje převýší všechno to ostatní a překryje ty nedostatky, které ve filmu určitě jsou. Za Toma Hankse a závěrečnou scénu nemůžu dát méně než 4*. Moje hodnocení 6,5/10.

Pátý element (1997)

Akční film, který se na povrch tváří poměrně vážně, ale je to vtipná scifi komedie, se spoustou velmi dobrých míst. Mě s ním pojí taková trošku nostalgie, protože jako malý kluk, jsem se vždycky těšil, kdy tento film dokoukám až do konce a zjistím, jak to nakonec dopadne, ale pokaždé jsem byl zahnán rodiči spát. Takže až někdy ve starším věku, jsem si mohl tento film vychutnat. Každopádně mi to film pak svou kvalitou bohatě vynahradil. Moje hodnocení 7,5/10.

Kontakt (1997)

Jodie Foster ve své, podle mého nejlepší roli. Vynikající scifi drama s naprosto geniálním scénářem, který poskytuje jedno překvapení za druhým a celý děj je velmi spádový a svižný. Robert Zemeckis je přesně tím režisérem, na tyto typy filmů. Moje hodnocení 10/10.

Trhala fialky dynamitem (1992)

Ačkoliv, trhala fialky dynamitem, patří mezi uživateli čsfd mezi jeden z 250 nejhorších filmů, já zde najdu místa, u kterých se zasměju a není jich rozhodně málo. Je to taková trhlá komedie, která má určitě svoje slabší místa, ale celkově bych tento film do odpadu určitě neodsunoval. Znám i daleko horší filmy. Moje hodnocení 6/10.

Terminál (2004)

Tohle je přesně typ filmu, který by mě asi moc nezaujal, pokud by v něm nehrál Tom Hanks. Ten film posunul na rovinu, ve které se nachází. Velmi sympatická romantická komedie z letištního prostředí. Moje hodnocení 7/10.

2012 (2009)

Akční velkofilm, který má ovšem svoje hrubé nedostatky, jako je např. zdlouhavost filmu, naprostá nereálnost v některých pašážích(a to filmy beru opravdu s obrovskou rezervou) a přehnaně pompézní akční scény. Myslím, že zde mohlo být daleko méně materiálu, než nakonec ve filmu je. Přesto je pro mě Emmerich špičkou, co se týče katastrofických filmů a i já si ve filmu našel svoje místa, kdy jsem seděl a ani nedutal. Moje hodnocení 6/10.

Etiketa (2004) (seriál)

Ladislav Špaček má neuvěřitelné charizma! Vynikající pořad s ještě lepším učitelem etikety. Moje hodnocení 7/10

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

První superstar jsem sledoval a bavila mě. Druhá jakž takž. Třetí už byla natahovaná, čtvrtá už je bez komentáře. Do toho přidejme ještě xfactor a teď je na mně, abych ohodnotil dokonce ještě pátou sérii. Shrnu to asi takto. Prosím tv nova, aby na další dekádu nezařazovala pořady tohoto žánru. Bylo to hezké, ale už toho bylo moc.

Výplata (2003)

Vynikající námět, který se podle mého nepovedlo tak úplně dobře převést do filmu samotného. A další trochu mínus bych dodal ty, až možná příliš zdlouhavé přestřelky, které mě chvílemi docela nudily. Každopádně se ale jedná o zajímavý scifi snímek, který by neměl ujít žádnému milovníkovi žánru. Moje hodnocení 6,5/10.

Sám doma (1990)

Zábava která snad nikdy neomrzí. Film který tady bude ještě další generace po nás, ale stále bude bavit a dokáže navodit tu správnou Vánoční atmosféru. Moje hodnocení 10/10.