Hrdinové (2006) (seriál)

Pokud bych měl hodnotit první sérii, byl by to můj jednoznačně nejlepší seriál. Po každém díle jsem se musel dívat na další a další. Naprosto strhující děj, plný zápletek a obratů. Bohužel další série seriálu hodně ubírají a stahují ho stále více dolů. Moje hodnocení 1. série 10/10 2. série 8/10 3-4 6/10.

V peřině (2011) odpad!

Tenhle film slouží k tomu, aby nám ukázal, kteří herci hrají ve všem, co je jim nabídnuto a to bez ohledu na kvalitu scénáře...

Zlatovláska (1973) (TV film)

Nádherná pohádka s nádhernou hudbou. Jeden z klenotů české pohádkové filmografie. Moje hodnocení 10/10.

Ať žijí duchové! (1977)

Jedna z pohádek která tu bude pro další generace a jen tak neomrzí. Navíc je vše vyšperkováno výbornými písničkami a skvělým panem Sovákem. Moje hodnocení 8/10.

Poupata (2011)

Pro mě naprosto neskutečně dokonalý film, který se skládá z malých střípků, ale dohromady postaví nádhernou mozaiku. Je to zároveň velmi depresivní film, od atmosféry poslední zaplivané putiky, zimy, až po opuštěnou železniční stanici. Zdeněk Jiráský zde naprosto věděl co dělá a povedlo se mu. Samotou kapitolou je poté výkon pana Javorského. Nebojím se říci, že je to jeden z největších výkonů, co jsem kdy od herce viděl. On si tím snad musel projít, ten jeho výraz kdy prohrává na ruletě peníze, to není herectví, to je autentičnost. Opravdu klobouk dolů. Pro mě absolutně největší zážitek z českého filmu za poslední dobu. Moje hodnocení 10/10.

Green Lantern (2011)

Superhrdina který využívá své představivosti je velmi dobrá idea a velká využitelnost do budoucna. Filmu možná trochu překáží určitá zdlouhavost a naprosto zbytečně zakomponované romantické scény. Ryan Renolds postavě green lanterna ale dodal jistou komediální vložku. Kdo neviděl a má rád superhrdinské filmy, doporučuji. Moje hodnocení 8/10.

Sladký život kurev (2011)

Velmi syrový dokument, který nám bez jakéhokoliv ostychu nabídne několik různorodých pohledů na život prostitutek v různých částech světa. Viděl jsem na MFF KV 2012 a rozhodně se jednalo o zajímavý, ba velmi drsný a smutný dokument. Moje hodnocení 8/10.

Avengers (2012)

Film, kde budou bojovat superhrdinové bok po boku, byl vždycky mým dětským snem a díky Avengers se mi vyplnil. Těžko něco říkat k tomu navíc. Asi jen, že scénář je naprosto dokonale napsaný tak, aby jsme mohli vidět několik bitek supehrdinů mezi sebou, aniž by šli nějak proti sobě. A že díky charizma Roberta Downey jr. mě film přišel jako další epizoda iron mana. Film tedy přináší naprosto všechno, co si divák přeje vidět. Pro mě naprosto dokonalý zážitek. Ačkoliv Watchmen jsou pro mě stále lepším komixovým filmem. Moje hodnocení 10/10.

Hranaři (2011)

První hodina filmu se dá zvládnout, je to jakýsi trochu přehnaný pohled do světa zlodějských podnikatelů, kmotrů, lobistů a špionáže. Ovšem poté přichází hrůza hrůz a tím je samotné zakončení filmu, které ho staví na pomezí, kdy je potřeba přemýšlet zda film neodpovídá hodnocení odpad. Podruhé si film již určitě nepustím. Moje hodnocení 2/10.

Muži v naději (2011)

Dlouho jsem váhal, jaké zvolím hodnocení. Film je jako misky vah, jednou se převáží na jednu a jednou na druhou stranu. Opravdu výborné komické scény(scéna v restauraci byla na úrovni mr. Beana, bavil jsem se ohromě), střídají zase scény, které jsou vyloženě slabé. To samé platí i pro scénář. Celkový nápad byl dobrý, ale na provedení mi vadil styl přechodu ze smutných scén do těch komických. Působilo to na mě jako jízda na horské dráze. Že by to byl smysl a jistá symbolika? Každopádně tvorba Jiřího Vejděleka patří v současnosti u nás k tomu lepšímu, co se v kinech promítá. Kvituji i výběr herců. Moje hodnocení 7/10.