Hra o trůny (2011) (seriál)

Knihu jsem nečetl, ale seriál mne chytl naprosto od první chvíle. Dokonale propracovaný příběh politiky, intrik, zrady, akce a nadpřirozena. Co víc si přát? Již teď se nemohu dočkat druhé série! Moje hodnocení 10/10.

Red (2010)

Bruce Willis, Morgan Freeman a John Malkovich, řeklo by sázka na jistotu a světe div se, opravdu tomu tak je. Akční komedie s humorem, který se nám necpe nějakými nucenými gegy či alá komickými scénkami , ale který přichází úplně jinou formou a dokáže několikrát opravdu hodně rozesmát. Film který mě rozhodně nenudil. Doporučuji všem milovníkům akčního žánru. Moje hodnocení 9/10.

X-Men: První třída (2011)

Podle mého názoru nejlepší xmenovský film. Prapůvodní děj do toho nastávajícího zapadá v celém příběhu jako střípky, jenž lepí rozbitou vázu. Velmi kvituji obsazení dvou hlavních herců. A návstěva v baru za wolverinem, byla jako třešinka na dortu. Moje hodnocení 9,5 z 10.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pro mě největší překvapení roku 2010. Akční velkofilm z prostředí písečných dun potěší nejen příznivce legendární hry na pc. Jake Gyllenhaal v hlavní roli působí stejně jistě jako jeho skoky z budovy na budovu. Opravdu výborná podívaná. Moje hodnocení 9/10:

Insomnie (2002)

Film, jenž má ohromnou spoustu kladů, od režie, až po výborné herecké výkony, krásné přírodní scény a celkovou "nevyspalou" atmosféru. Ovšem všechno to skomírá na slaboučkém a pro mě naprosto hloupém scénáři, což je u detektivního filmu to naprosto nejdůležitější. Proto je moje hodnocení takové jako je a mně osobně stačilo film vidět jen jednou. Moje hodnocení 4 z 10.

Zelený sršeň (2011)

Pro mě osobně jedno z největších zklamání tohoto roku. Kdybych měl udělat zebříček mých osobně nějvíc nesympatických herců, tak Seth Roger je na prvním místě. Celkově na mě film působil strašně nudně se snahou o jakousi parodii na filmy o superhrdinech, která se nepovedla. Moje hodnocení 4 z 10.

Princ a pruďas (2011)

Komedie postavená na pilířích vtipu na téma, hulení, homosexuality a vyslovování slova "fuck" ve všech jeho významech. Mohlo by se říci nudaaa.. Ale opak je pravdou. Zde to funguje! Do středověké doby se povedlo humor dnešní doby velmi dobře zakomponovat. Děj je dobrodružný, je spádový a se spoustou velmi vtipných míst. To vše je ještě podrtrženo velmi dobrými vizuálními efekty. Z Jamese Franca podle mého roste opravdová hvězda budoucnosti filmového nebe. Sečteno a podtrženo moje hodnocení: 7/10.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Velmi dobrá komedie s kvalitním scénářem a spoustou opravdu humorných míst. Trošku slabinu filmu vidím v poměrně předvídatelném ději a v takové trochu násilnosti vložit do filmu určitou romantiku, která zde místy trochu nudí a působí zdlouhavě. Abych to ovšem zhodnotil celkově, u filmu jsem se velmi dobře bavil a doporučuji ho. Moje hodnocení 7,5/10.

Matrix Revolutions (2003)

Naprosto dokonalý závěř série s tím nejlepším soubojem a rozuzlením nakonci. Co víc si mohl fanoušek matrixu přát. Děkuji bratrům Wachowskim za tento zážitek. Moje hodnocení 10/10.

Smallville (2001) (seriál)

Předem podotýkám, že jsem fanda supermana. Smallvile má určitě něco do sebe, je tu spousta kvalitních epizod. Ale ohromná slabina seriálu je ta kvantita! Dopracoval jsem se snad k nějaké 6. sérii, kde superman měl konkurenci dalších "supermanů" z kryptonu, nějakých mutantů a dalších "potvor". Smallville je určitě pro fandy supermanovských schopností, ale ne pro fandy supermana jako takového, protože aby tento jeho teenagerovský věk navazoval na filmy o supermanovi a seriály následující, to snad ani nejde a ani to (doufám) nebylo tvůrci v úmyslu. Moje hodnocení 6/10.