Mikulášovy patálie (2009)

Jelikož jsem literární předlohou nedotčen, tak jen jednou větou: parádní leporelovské úvodní titulky uvedou vtipný a hezky udělaný film pro děti i dospělé.

Prokletý ostrov (2010)

Dva poldové Di Caprio a Ruffalo přijíždí na ostrov sloužící jako vězení a psychiatrická léčebna vyšetřit záhadné zmizení jedné z pacientek. Po setkání a rozhovory s doktory Kingsley a von Sydow a pacienty zjišťují, že tady není něco v pořádku. Strhující atmosféra vichrem bičovaného ostrova, výborné herecké výkony a kamera, prolínání reality, snu a halucinací. Bod dolů za ne úplně originální pointu a její rozvláčné dovysvětlení na závěr.

Saw 3 (2006) odpad!

To snad není možné! Něco tak blbého jsem už dlouho neviděl! Chápu, že tvůrci, producenti a další verbež se chtějí na původní myšlence živit stále znova a znova, ale zopakovávat předchozí dva díly a vysvětlovat jak je chápat to už je moc... Samoúčelná sračka!

Saw 2 (2005)

Začíná převládat samoúčelnost násilí a vyznívá tak nějak o dost dementněji než první díl.

Kytice (2000)

Sice to Erbenovu atmosféru nevystihuje ani zdaleka, ale určitý punc originality se Brabcovi musí nechat.

Můj bratr Tom (2001)

Moc pěkný snímek. Divně zajímavý vztah chlapce a dívky někde v Anglii opět potvrzující freudovskou myšlenku, že za spoustou problémů psychických a sociálních je nějakým způsobem pohlavní pud. Ač jsem fanda tohohle druhu filmů, tak mě roztřesená forma chvílema trochu rušila, a proto ne plný počet.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

12 mužů 12 názorů a osobností. Úžasná studie lidských charakterů na pozadí rozhodování o vině a nevině chlapce obžalovaného z vraždy. Lumet dosáhl maximálního sdělení za použití minimalních prostředků. Ve filmu je nejpůsobivější protirasistická scéna jakou jsem kdy viděl.