Moderní doba (1936)

Charlie brzdící svým pomalým výkonem pásovou výrobu, Charlie na kokainu, Charlie demolující jediným špatným pohybem obrovskou čerstvě dostavěnou loď, Charlie zatčený jako vůdce komunistické revolty, Charlie soucitně krmící svého ve stroji uvíznuvšího kolegu jakýmsi chřestem a vejci...A zaměstnat Charlieho jako nočního hlídače v obchodním domě též není ten nejlepší nápad, zvlášť pokud je zde žrádlo nezamčené, kolečkové brusle volně na regále a jeho uličnická kamarádka poblíž. Velmi zábavný film a dokonce ani láska nechybí - co si přát víc....

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Černokněžník, který by měl být ztělesněním ZLA a ze kteréhož by děti měly strachy srát maggi, zde v této verzi vypadá příliš obtloustle, domácky a dobrosrdečně, asi chyba v Matrixu :-(

Casino (1995)

Tak tohle je hodně cool. Vše včetně hudby, dialogů, rekvizit a kostýmů je zde dokonalé a film se tak podobá precizně vybroušenému diamantu.

Všechno je sračka (2009) (studentský film)

Mi se to líbilo. Prvotní reakce sice byla 'co je tohle za sračku?', nicméně sračkou je spíš duševní svět respondenta a hlavního aktéra M.D. než film samotný. A mňoukání Klausa imitoval moc pěkně. Zajímavý pohled do života a myšlenek svérázného zahořklého rozumbrady z okraje společnosti. A to je asi pravý smysl a podstata dokumentárních filmů - nakouknout, nechat mluvit, nevměšovat se, zachytit duši subjekta v přirozeném biotopu jeho snů, bludů, vzpomínek a názorů, zprostředkovat.....

Mechanický pomeranč (1971)

Původně jsem chtěl dát odpad!, ale nakonec jsem ze soucitu šoupl jednu *. Co si budem nalhávat - Stano Kubrick tuhle literární předlohu dost zprasil. Zatímco kniha je zcela jedinečným a neopakovatelným uměleckým dílem, film je nudný, rozpačitý, hloupý a zapomenutíhodný.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Miluju filmy s takovouhle skoro až komiksovou nadsázkou. Scéna zatýkání Christie, která zlikviduje celou zásahovou jednotku jenom za pomoci kopů, chvatů a mokrého ručníku a ještě si od agenta nechá zapnout podprdu, nemá chybu. Tyhle holčiny v bikinách, co každýmu rozkopou držku, jsou prostě k sežrání. A Devon Aoki je náááádherná japonská princeznička, cmuk :-*

Experiment (2001)

Za tenhle exkrementální experiment by měl jít 'profesor' Zimbardo bručet nejmíň na 20 let. Film, který se Stanfordským vězeňským experimentem inspiroval, je sice o dost brutálnější a na rozdíl od skutečnosti jsou tam i nějací mrtví, podstata ale zůstává nezměněná - jakýsi idiotský pseudovědec se rozhodne udělat pokus na lidech, vystavit je podmínkám jako ve vězení, ale nijak to nehlídá, není tam žádná supervize a když dojde k excesům, k šikaně, k brutalitě ze strany 'dozorců', tak to nechá dál běžet až do krajnosti, jenom aby měl všechna potřebná data. Je to k zblití že si někdo dovolí takto pohrávat s lidmi a udělá si z nich de facto pokusné krysy. Film samotný je dost povedený, v poslední čtvrtině pěkně vygraduje a to za doprovodu německé dechovky, což je docela psycho.

Marie Antoinetta (2006)

Zajímavej nápad s tím hudebním podkresem, namísto nějaké nablblé soudobé hudby hrané na cemballo (jak by se nabízelo) slyšíme the Cure, New Order, Siouxsie and the Banshees a film to dost oživuje a přidává mu to na smyslnosti. Kirsten je sladká, taková krásně mimoňská a vůbec celé je to takové hodně sladké jak sedmipatrový dort, nic pro diabetiky. Při shlédnutí tohoto zajímavého díla jsem dostal obrovskou chuť být aristokratem, jezdit na lovy a na plesy a do opery, nepřipouštět si žádné starosti a jen se bavit, užívat si s metressou, pořádat hostiny a na nich žrát zlatejma vidličkama ty nejvybranější pokrmy a bryndat šampaňské na perleťové hrací žetony...

Království křivých zrcadel (1963)

Ruské potažmo sovětské pohádky mají svou osobitou poetiku, je to jakási směs stupidního humoru, hrůzy, plytkosti, vizuálního obžerství, kýče a okouzlení. Jako dítě mě toto dílo fascinovalo, teď už bych si to asi nepustil. Nebo pustil? A co takhle dát deset ruských pohádek za sebou, deset pohádek od pana režiséra Rou, co by to s člověkem udělalo? Asi by to bylo dost psychedelické, člověk by se octl na jakémsi tripu jakoby navozeném požitím muchomůrky červené, rozhodně by po takovém sovětsko-pohádkovém maratonu u subjekta došlo ke změnám vědomí. Hnusně krásné. Krásně hnusné. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=HHYSUI-9AaQ

Po svatbě (2006)

Úžasný příběh s vypjatými emocemi střídá expresivní scény, při kterých se bývalí milenci posílají do horoucích pekel, se scénami dojemnými, ze kterých až mrazí. Takové filmy rozhodně můžu.