Sousedé (2017) (seriál) odpad!

Seriál není postaven na emočním teroru, jako to má například OVRZ. Spíš se jedná o jakési šmoulí univerzum, kde děj posouvají dopředu drobné popletenosti a nedorozumění jeho obyvatel. A neokoukané tváře, to jsme přece chtěli. Snad bude také zobrazeno, nebo alespoň naznačeno, jak probíhá milostný život dvou mužů, kteří spolu žijí, když ani jeden z pánů nemá kundu. To je zatím obestřeno tajemstvím.

Vlasy (1979)

Mám předsudek, že muzikály jsou kýčovité a slizké. Třeba Pomáda jsou hezké zpívánky, ale to hopkání a křečovité pózovaní komparsu je nepřijatelné. Hair, to je jiný šálek kávy, úplně cítím vítr svobody ve vlasech.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Tehdejší doba byla velmi rigidní, takže když přišel na školu nový svobodomyslný učitel, mohlo to některým žákům způsobit emoční bolest. Co jim sděloval bylo v kontrastu s tím, jak byli naprogramováni.

Bilance (2021) (pořad)

[Velký bratr se dívá] Každý uživatel netu by si měl vygůglit sousloví "Cambridge Analytica". Ať ví, kde je sever.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Rozum říká - ne, focke_wulfe, toto není vtipné, vtipy zde obsažené jsou příliš prosté, tomu se přece nemůžeš smát. Faktem však zůstává, že se u toho dost tlemím. Obzvlášť, když Nině Divíškové přepne a jede bomby.

Z temnoty duše... světlo (2017)

Je vtipné, že když někdo na cestě vzestupu duše dojde do bodu, kdy se začne rozpouštět mechanismus pro kontrolu vnímání reality, tak je odvlečen do šaškece, utlumen léky a střežen. Je vtipné, že spolek Sysifos exkomunikoval Stanislava Grofa jako kacíře. Vždyť všechny lidské bytosti máme svůj systém bludů a měly bychom se respektovat.

Dobrá Voda (1982) (seriál)

Za socialismu frekventované téma: syn musí jít v otcovských šlépějích, nebo gorilí samec (například chirurg sova) roztříská vše nádobí. Manželka Janžurová jako domácí otrokyně, levná pracovní síla. Těm umakartům vzkazuji přes vlny času - uvolněte se trochu, jste strašně vystresovaný. K zupřímnění seriálu by pomohlo, kdyby Andrlová ve stáji brutálně znásilnila subíka Dlouhého, nebo mu aspoň dávala obskurní povely, směřující třeba proti autoritářskému husákovskému režimu. On jí dost zobal z ruky, takže by to šlo a příběh by to oživilo.