Konformista (1970)

Konformista není jistý sám sebou, proto se snaží vlísat do nějakých hierarchií, aby se pojistil.

Poslední tango v Paříži (1972)

Paříž byla kdysi romantickým místem, kam lidé jezdili naplnit své potřeby prasáren, lásky, sebezničení.

Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

Pan Špáta je trochu kretén, takže jím zděděné peníze štěstí do domácnosti nepřinesou. Zbohatlý blbeček je zkonzumován predátory, v souladu s přírodou.

Mravenci nesou smrt (1985)

Rozdělovníci na distribuci cukříků už jsou nachystaní, ale nebojte, imperialističtí šmejdi, Josef Vinklář je ve formě a brzo vám do vašich nekalých kšeftů hodí vidle.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Smetanna by snad radši měla vést povstání nacistických robotů. Dařbuján Warhola nevím, jestli sem přiletěl z minulosti, či z Brna, nebo z tureckých hvězdných válek, ale jak nemá umně zastřižený vous a na hlavě divnou řepu, tak vypadá spíš jako somrák.

Love, Death & Robots - Za souhvězdím orla (2019) (epizoda)

To je přesně ten důvod, proč necestovat za hranice galaxie. Člověk je ze spánku v kryokomoře celý oblblý a pak neví, co je, kdo je. Oceňuju, že se na malé ploše tvůrcům povedlo navodit kosmonautskou nostalgii nekonečna, ten smutek tuláků po hvězdách.

Minuta věčnosti (2021) odpad!

Dokument o přírodě Islandu, na medvěda nebyly peníze, po hřebenech chodí Langmajer. Jakou nicotu filmaři občas předloží divákům, to někdy až hraničí s drzostí. Tvůrci filmu mi dluží jedny lékorky. Jako satisfakci.