Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

V tomto filmu režisér skloubil hned několik filmových žánrů, které já osobně můžu. Sci-fi, technika (byť z dnešního pohledu již mírně archaická), cestování časem. Hltal jsem to jako malej kluk, hltám to i teď :-) Zasloužených 5*

Vyměřený čas (2011)

Nebudeme si nic nalhávat, nebylo to vůbec špatné. Ba co víc, bylo to skvělé. Skvělý námět, herecký výkony (až na výjimky), sci-fi jak má být. Nešlo se také ubránit přirovnání k současné a budoucí situaci třeba hned u nás v ČR, kde je čas ale naopak to, co nikomu (opět až na výjimky) neschází. Kvalitní 4*

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Dle mého jeden z nejlepších krimi-seriálů na současné scéně.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Objektivně nicmoc. Nuda, obstaróžní fórky, herecký výkony až na výjimky nula, těžko uchopitelný a naivní závěr. 2* z nostalgie, jinak by to bylo za jednu. EDIT: Ne, rozmyslel jsem si to. Je to nehorázná sračka, takže jedna hvězdička dolů :)

Mnichov (2005)

Působivé, dobře natočené, napínavé, plné velmi dobrých hereckých výkonů. U mě za 4*.

Symptom Pandorum (2009)

Béčková, veskrze nepovedená a jen velmi těžce stravitelná číčovina. Shlédnout a zapomenout.

TACHO (2010)

Je to blbé. Je to tak blbé, že to ani nejde dost objektivně napsat do komentáře. Rychlé, povrchní, nepřesvědčivé... To jsou další přívlastky, kterými by bylo možno film počastovat. Na druhou stranu ale nutno poznamenat, že rally je moje krevní skupina a hlavní protagonistka taky není nejhorší :) Takže 2*.

Čas sluhů (1989)

Zvláštní, hodně zvláštní. Ten film jede celou dobu na hraně psychického kolapsu, tu a tam si šmrncne něco málo obludnosti, zvláštnosti až obskurnosti, ale jinak je pořád na své hlavní story. Mrcha Chýlková, kterou tímto chválím za excelentní výkon, jde ke svému cíli přes mrtvoly - tak by se film dal v jedné věte kompletně shrnout. Za shlédnutí ale stojí určitě, nicméně více něz jednou určtitě ne.

Cesta (2009)

Smutné, pomalé, rozvleklé a ještě jednou smutné. Postapokalyptický svět tak nějak, jak by mohl vypadat. Není to pěkný pohled. Na film v určitých pasážách ale také ne. Určité scény jsou totiž hluché, časově přeexponované a bohužel také nicneříkající. Takže za 3* (not bad).

127 hodin (2010)

Dobré, leč místy nudné až divné. Scény s nožíkem také nebyly mými oblíbenými stejně jako sebestředný horal. Za 3*.