Valkýra (2008)

Tak tohle já můžu. Perfektní, skvělé, není víceméně co vytknout. Zasloužené 4*

Drive (2011)

Jo! Film dle mého gusta. Pravda, ne úplně. Bylo tam málo auto-honiček. Resp., abych byl úplně přesný, byla tam jen jediná, která stála za to. A ta navíc byla ještě před úvodními titulky :-) Filmu lze jinak vytknout pouze máloco. Dobrý děj, herecké výkony, prostě všechno tak, jak má být. Přecijen tomu ale ještě něco málo chybělo, nicméně 4* zaslouženě.

I Love You Phillip Morris (2009)

Zcela parádní a neokoukaná filmová podívaná. Originální, zábavná (místy až hanba), trochu napínavá a zvláštním způsobem poutavá. Za zasloužené 4*.

Obhájce (2011)

Opravdu velmi příjemné překvapení.

Cypher (2002)

Opravdu podařené, místy až skvělé, občas trochu zamotané, semtam nepřesvědčivé. 3*

Vesničko má středisková (1985)

Naprostá klasika, které se z CZ (+SK) komedií vyrovná jen opravdu málo co. Inteligentní humor efektně skloubený s výjimečnými hereckými výkony, skvělým příběhem a atmosférou, kterou máme všichni ještě v živé paměti. Naprosto skvělé, zasloužených 5*.

Horší než smrt (2007)

U tohohle filmu jsem se zasmál všehovšudy 2-3x. Britský humor ve snímku opravdu není, spíše se dá hovořit o ne zcela povedené americké taškařici, která je navíc těžce průhledná a tak celkový dojem vyznívá absolutně do ztracena. Těžko říci co vedlo "kolegy" k 4-5 hvězdičkovým hodnocením tohohle snímku, snad to asi jen není můj "šálek kávy". Nebylo by to poprvé. 2* a z toho jedna s opravdu, ale opravdu přimhouřenýma očima.

Captain America: První Avenger (2011)

Klišoidní americké béčko šmrncnuté za vlasy přitaženým nazi_námětem, ve kterém nechybí nic ze standardního fondu amerikanismu. Semtam sem se u toho i zasmál, což je s podivem. Kdybych nebyl příznivcem různých hi-tech gadgetů, tak je to u mě za 2*, takhle o hnězdičku více.

Všemocný (2011)

Opravdu skvělé. Nečekal jsem od toho dle popisu nic moc, ale výsledek mě opravdu překvapil. Vyvážený thriller, který má velmi málo hluchých míst a pozornost diváka opravdu udrží. Snad pouze nějaké scény bych osobně řešil trochu jinak, neb se mi nezdály zrovna dvakrát košér - kupříkaldu "bumbání" krve. Takže za 4* a jednoznačně palec nahoru.