Teg

Miroslav Směšný

okres Praha
tak různě

• 17.1.2017  22:00

Hodnotit remake Pokladu na stříbrném jezeře je snadné. Je prostě špatný a diametrálně odlišný od dílu předchozího, kde byl vidět alespoň nějaký pokus o kvalitní výstup. Starý film z roku 62 je rozhodně to nejlepší co s Vinetouem vzniklo. Smutné ale je, že v tomto případě se mu tvůrci snad ani nesnažili byť jen konkurovat. Záměr? Je to ale tak do očí bijící a natolik v kontrastu s předchozím dílem na který se koukalo dobře! Řeknete si, že když už nebudou bodovat příběhem, vyberou alespoň krásnou lokalitu, ale co bylo tohle? Kde to proboha natáčeli? Zatímco první díl působil poměrně autenticky, nebo minimálně zapadal do reálií starého Vinetoua, tentokrát vybrali ten nejtuctovější kaňon řeky Cetiny v chorvatsku. Na Plitvice to nemá ani vzdáleně. Ale vždyť dnes jsou filmařské možnosti mnohem větší než tehdy. Jak to shrnout? Druhý díl je smutné ochotnické vystoupení rezignovaného souboru. Za snahu by možná zasloužil tři hvězdy, ale ta tam bohužel nebyla.

• 2.4.2017  22:12

Řemeslně dobře zvládnutý dokument, který mě formou biografie přesvědčil, že jsem naprostý analphabet, protože neznám Bustera Keatona a jeho filmy (myšleno upřímě). Každopádně od toho nejdou odtrhnout oči, což znamená plný počet.

• 13.9.2015  22:52

Koukatelné to je, ale třikrát horší než jednička, a dvakrát horší než trojka ... s dvojkou je to srovnatelné, ale dle mého názoru si to nezaslouží být v červených číslech. sry. A scénáristické nelogičnosti suxx... Snaha celé univerzum obléknout do moderního hávu vyšla tak na 30%. Dnes je to blockbuster, ale za dvacet let už po tom ani pes neštěkne.

• 7.1.2016  11:32

Chce to nechat trochu rozležet. Ale jinak se mi to dost líbilo, i když trochu méně než Hanební pancharti, což z trilogie pro mě zatím vede. Každopádně návrat Morriconeho ke kořenům na sklonku kariéry více než zahřeje u srdce... Možná že to považuji za větší pecku, než ten film samotný ;)

• 16.5.2019  10:43
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Ještě je co dohánět, nicméně už je zde vidět obrovský potenciál předlohy od Bernarda Cornwella. Jedná se bez nadsázky o jednoho z nejlepších a hlavně velmi precizních vypravěčů historické fikce. Rád bych doufal, že díky úspěchu tohoto seriálu se do budoucna setkáme se seriálovým zpracováním např Kroniky válečníkovy.

• 17.1.2016  09:32

Myslím, že tu hlavně nikde nezaznělo, že tenhle film je vlastně remake méně známého westernu "Muž v divočině" z roku 1971, který se mi líbil mnohem víc a vyzněl realističtěji a opravdověji a neobsahoval spoustu konin a blbostí (např. ten oheň u kterého se ohříval u řeky a když se probudil hořelo tam pár klacků jasným plamenem). Přitom u takového filmu bych čekal, že tyto drobnosti bude mít dotažené k dokonalosti a to je právě pak to působivé. Tady to režii vůbec nevěřím, většina scén vyznívá samoúčelně (scéna s medvědem je tak zbytečně dlouhá, až je pak nudná) a Leonardo Leonardo je sice dobrej, ale kdyby mu v půlce filmu někdo ustřelil hlavu, je mi to srdečně jedno. Vlastně mi bylo celou dobu jedno jak to dopadne, protože jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou hlavní postavou. Takže ano, zajděte si na to do kina, jako na audiovizuální zážitek, ale nic hlubšího, co se vám snaží režisér po celou stopáž cpát, nečekejte. Slovy indiánského šamana: Howgh.

• 9.7.2017  11:25
    Rada nad zlato (studentský film) (2015)

Dokument jako takový za 5*, provedení pokulhává, zvláště trochu nevyzrálý komentář, ale to je pochopitelné, je to přece studentský film. Naopak střih se mi celkem líbil - ten se blíží profesionální tvorbě. Každopádně je fajn že se někdo pustil do podobného tématu finančního poradenství, které se mnohdy pohybuje na hraně zákona. Tím se nechci dotknout poradců, kteří tuto profesi dělají dlouho a slušně. Pár takových znám, ale realita je, že trh je v současnosti menší, než je počet poradců a vidina snadných zisků udělala z některých společností slušnou pyramidu :-). Ještě bych něco takového uvítal u brokerů, tam je to mnohdy mnohem horší.

• 10.8.2016  00:05

Zaprvé, ten obsah psal nejspíš někdo kdo viděl jenom upoutávku. Zadruhé, ten film je slátanina prvoplánových dojákových scén a žánrových klišé, které v samotném závěru dotáhnou do naprosté absurdity aby z diváka vydojili poslední zbytek emocí. Zatřetí, lituju, že jsem si ho pustil a příště se raději kouknu třeba na Klepání na nebeskou bránu.

• 5.9.2015  22:14

Asi nejlepší z "moderních" Asterixů (ještě sympatizuji s hranou verzí z roku 1999). Poměrně ztřeštěné, ale přece jen to není Asterix. Spíše dobře zpracovaná předloha, než návrat k specifickému stylu humoru Goscinnyho a Uderzeho.

• 13.1.2015  14:27

Urážka všech, kteří na severní moravě bydlí. Bydlím od Hanušovic kousek, ale pořád mi vrtalo hlavou, jakým slepencem hanáčtiny, slovenštiny a hantece herci mluví. Smutné je, že takový patvar, který má do reality daleko natočí místní rodák.

• 19.4.2015  07:12

Sledovat Kingsman bylo jako kdyby přišel Verbal navlečený do luxusního saka, celý večer vás nad sklenkou vína bavil vtípky ze života londýnské smetánky, pak vás brutálně znásilnil do análního otvoru a na závěr večera měl přednášku o tom, že si z toho máte vzít ponaučení. Necítíte se nijak zvlášť nadchnuti, spíše zneuctěni a ponaučení si vezmete. Více viz Matty.

• 9.10.2014  13:41
    Klondike (TV seriál) (2014)

Limonáda to nebyla, ale myslím, že si Klondike zasloužil ještě věrohodnější podívanou.

• 19.5.2016  21:14
    Krajinou domova (TV seriál) (2014)

Nemůžu se zbavit dojmu, jako by dokument přehrával. Tvůrci se patrně snaží napodobit kousky od BBC, ale za mě se jim to nedaří. Nestačí jen koupit drona a půl hodiny vysílat záběry z něj za doprovodu rádoby megalomanské hudby a komentáře který se marně stačí napodobit Morgana Freemana a má nás u něj asi mrazit v zádech :). Chybí detailnější pohled na realitu a hodnotnější záběry fauny a flóry přímo ze země. Ale když čtu ostatní komentáře, vidím, že jsem sám, kdo je nespokojený, tak je asi všechno v pořádku.

• 4.1.2015  21:41
    Tři bratři (2014)

Když tu čtu všechny ty přemoudřelé kritiky musím se pousmát. Já byl v kině plném dětí ... těm se to líbilo - a dokonce velmi. Vyznačovalo se to např nekoordinovaným tancem a zpěvem (evidentně na tom některé nebyly poprvé). Až odroste jedna generace, ještě se k té pohádce rádi o vánocích vrátíme. Takže souhlas s FF, ať žije česká Princezna nevěsta.

• 11.6.2015  22:39

Nejdřív originální, pak zábavné, hrozný konec. Lépe to shrnout asi nejde.

• 14.2.2014  09:37

Po přečtení všech dostupných materiálů a shlédnutí filmu o filmu jsem nabyl dojmu, že to nemůže být tak zlé a na projekci si čas udělal. V důsledku toto jsem měl od filmu malé očekávání a neustále se na něm snažil vidět jen to dobré, bohužel se to tak uplně nepodařilo. Několik dobrých hereckých výkonů a velice! slušně řemeslně odvedené triky a kulisy naprosto sráží nelogičnost veškerých dialogů a příběhu jako takového. Celou dobu jsem si říkal... no, ale dětem by se to líbit mohlo. Pochybuju, že děti budou chápat, co se na obrazovce vůbec děje, když jsem to nepochopil já. Takže tohle se opravdu nepovedlo. Vrcholem je vyjádření režiséra, že internetové komentáře (včetně CSFD) nelze brát vážně, protože jsou to všichni závistiví blbci.

• 14.7.2013  17:42

Objektivně, myslím že to má tak na dvě hvězdy. Víc než jednu ale dát nedokážu, protože se mi za poslední dobu máloco takhle zhnusilo .

• 19.3.2015  22:03

Na nový Mijazakiho film jsem čekal velice nedočkavě. Vždyť mám celé jeho dílo, vyjma několika kraťasů, které šly jen v muzeu Ghibli, poctivě nakoukáno. Po zralé úvaze musím konstatovat, že to je dobrý film. A je to pořád Mijazaki. Bohužel však jiný, než ho známe, a než bychom si ho někteří z nás přáli. Fakt je, že film je smutný a depresivní a zmizel Mijazakiho trademark, tedy schopnost člověka povzbudit a dodat mu chuť a sílu do života. Rozhodně ale film stojí zato vidět z jiných důvodů. Především na vás dýchne silné národní a kulturní cítění, které má - určitě alespoň starší generace japonců - dost pod kůží. A že se vším nejde uplně souhlasit, to už musítě překousnout. Přál jsem si, aby poslední rozloučení bylo spíše na způsob Karla Zemana.

• 2.5.2014  10:53
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Celkem se nedá než souhlasit s tím, co napsala Zíza. Námět je zajímavý a poutavý. Ale ta roztahanost je strašná. Brzy jsem začínal přeskakovat a občas jsem prosvištěl celý díl plný ubrečených a uřvaných výlevů, aby se vlastně vůbec nestalo nic, co by děj nějak posunulo dopředu.

• 9.3.2018  11:43
    Bílá paní na hlídání (TV seriál) (2012)

Kouká na to synátor. Líbí se mu to. Mně také.

• 11.7.2012  23:01

Asi jak napsal J*A*S*M ... titulní představitel nesympatický, scénář šílený, dialogy jakbysmet. Celé to trochu zachraňuje režie, na které je ale znát těžká ruka producentů.

• 25.11.2012  08:47
    Rebelka (2012)

Není to zlé. Jen to prostě není Pixar, který bychom čekali.

• 26.12.2012  09:31
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Tak na tohle jsem se těšil z celých vánoc nejvíc. A jestli to dopadlo jak jsem čekal? Tak trochu. Jiří Strach opravdu natočil pohádku, která má vtip a laskavost vlastní jen jemu a Svěrákům. Bohužel tu někdo spackal scénář, a tak z relativně dobrého příběhu vznikne roztahaná historka, která bohužel postrádá jednodušší příběh, tak potřebný pro srozumitelnou pohádku a hlavně tah na branku... Myslím, že pro děti to moc nebude, ale dospělí se alespoň trochu pobaví ... pokud pominou téměř neexistující příběhovou linku, tak dostanou několik hezkých na sobě navazujících scének.

• 19.1.2013  21:15

Přijde mi, že se z anime vytrácí ty poctivé lidské příběhy, které jsem tam dřív nacházel. Animace je perfektní, to bezesporu.

• 27.4.2011  14:45
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Škoda, že většina místních hodnotila seriál v první polovině. Jinak by totiž celkové hodnocení vypadalo dost odlišně. Ukázalo se, že psát podle hotové předlohy jde HBO dobře. Jakmile ale dostali volno ruku, na nic lepšího než Tudorovce se prostě nezmohli.

• 11.10.2011  11:05

Bohužel, je to opravdu docela zábava. Přesto, že je velice přízemní a sexistická a je mi skoro hamba přiznat, že jsem se bavil. Ovšem poučku, že každá nevěra je nejenže neškodná, ale také prospěšná si mohl autor nechat od cesty.

• 28.10.2011  20:59

Já Tintina neměl nikdy rád. Prostě se mi nelíbil ten jeho kulatý kukuč :) Ale tohle má spád, ducha a Spielbergova režije je přece jen zárukou kvality. Prostě pohodový nedělní odpočinek. Běžte raději na 2D projekci.

• 27.4.2010  21:53

Jak může být tahle nestvůrnost v červených číslech, je pro mě větší záhada, než 6 Alenčiných podivností. Pohádka to je, ale není pro dospělé pro přílišnou prvoplánovost, celkovou plytkost a režijní odfláknutost některých záběrů. Pohádka to je, ale není dle mého názoru ani pro děti, protože na ně je tam příliš bezmyšlenkovitého násilí a nemorálních hloupostí. Za pěknou hudbu od Elfmana a typické Burtonovské kulisy bych byl ochoten tam tu trojku střihnout, ale protože to točil právě Burton, což je ta největší ostuda na téhle slátanině a nechápu jak se mohl snížit k natočení takové bezmyšlenkovité a plytké komerce, nedám tomu o nic víc než prachmizerné dvě hvězdičky.

• 12.8.2011  07:44

Rozhodně to není tak kulervoucí, jako některá díla pana Miyazakiho. Poctivá režie, zvláště pak hudba a animace se přesto i v tak jednoduchém příběhu odmění podívanou, kterou by neměl minout žádný fanda japonské animace. Každopádně moje úcta patří za hospodaření s časem. Po shlédnutí jsem pořád nechápal, kam se při tak zdánlivě primitivním příběhu podělo těch devadesát minut? Přitom jsem se ani vteřinu nenudil ... pořád bylo na co koukat.

• 8.2.2010  21:13

Rozhodně příjemné překvapení. K silným stránkám této poeticky laděné pohádky patří bezesporu skvělá výprava a hudba. K těm slabším bohužel mezery v příběhu a absence jaksi ... duše. Od začátku mi to přišlo tak trochu strojené. Výborné herecké výkony některých postav a celkem sympatický a vtipný konec vykopl moje hodnocení na horší 4. Tohle je vážně trochu jiná liga než Troška.