Teg

Miroslav Směšný

okres Praha
tak různě

• 28.6.2017  09:52

Úlet. Tohle si dneska nemůže dovolit nikdo, jenom Lynch a po něm nikdo. Chtěl jsem napsat že tohle není Twinpeaks, je to jiné, jiný seriál, je jiná doba, je jiný Lynch a v hlavě to má možná ještě víc pomotané. Kdo ale jsme, abychom mohli posoudit jak má Twinpeaks vypadat :D. Got a light?

• 11.6.2017  12:20
    Pevnost Boyard (TV pořad) (2016)

U hodnocení je potřeba se odprostit od sentimentu, takže do toho. Prima si pronajala celou pevnost včetně již hotových rekvizit, úkolů, personálu, vybavení atd. Vlastně taková šou na klíč. Nic vlastního do toho český štáv kromě Rosáka nevnesl, proto nemá cenu dávat po technické stránce nějaké vysoké hodnocení. Celé to na mě působí tak, že to vzniklo jako VIP dovolená pro telebrity, které si splnily dětský sen a zároveň se to hodilo do televize, aby se tento drahý výlet několika málo vyvolených zaplatil. Je to smutné, zvlášť když vidíme, že v zahraničí to pojali jinak, zvou do natáčení "normální" lidi, takže se na to dá alespoň koukat. Palec dolů.

• 24.5.2017  07:28
    Co dokáže lež (TV film) (2016)

Pochopitelně. Ruská propaganda neexistuje, Vladimír Putin je hodný pán, který o vánocích rozdává dětem dárky a o nic nestojí víc, než světový mír a silnou evropu. Ukrajina je semeniště nacismu, které je potřeba rozvrátit. Evropská unie i USA je židovské spiknutí s cílem zotročit celou zemi a většina čechů s láskou vzpomíná na doby, kdy široká ruská duše zahrnovala vše až po Berlín láskou a blahobytem... Bože.

• 2.4.2017  22:12

Řemeslně dobře zvládnutý dokument, který mě formou biografie přesvědčil, že jsem naprostý analphabet, protože neznám Bustera Keatona a jeho filmy (myšleno upřímě). Každopádně od toho nejdou odtrhnout oči, což znamená plný počet.

• 10.3.2017  11:28

Sorry, ale slušnou produkci úplně zabily ochotnické herecké výkony všech představitelů. Dialogy působí sterilně a herci jsou jako voskové figuríny což by odpovídalo divadelnímu představení u nás na vsi. Vzhledem k tomu, že vím že někteří hrát umějí, tak to považuji za hrubou režisérskou chybu. Díky a už nechci.

• 7.3.2017  12:06
    Pustina (TV seriál) (2016)

Na poměry České kotliny naprostá pecka, která nemá obdoby. Produkce HBO a tlak na kvalitu je tu hodně znát. K dokonalosti tomu chybí režijní stabilita, kdy jsou hodně znát skoky mezi díly Zachariáše a Nellis. Scénář by mohl být ještě o chlup lépe vychytán, ale to jsou detaily, protože to co celou sérii táhne je pochmurná atmosféra, která vás prostě dostane a bude se vás držet ještě dlouho po uběhnutí závěrečných titulků. Každopádně je potřeba se zamyslet nad tím, jak je možné, že takto kvalitní tvorba musí vzniknout pod taktovkou cizinců.

• 5.3.2017  20:14

Sázka na jistotu. Triky ok, epické jak se patří. Ohýbání reality ale už neohromilo jako v Inception, Benedict Cumberbatch odvedl průměrný výkon. Pokud jste fanoušek univerza, hvězdu až dvě přidejte.

• 17.1.2017  22:00

Hodnotit remake Pokladu na stříbrném jezeře je snadné. Je prostě špatný a diametrálně odlišný od dílu předchozího, kde byl vidět alespoň nějaký pokus o kvalitní výstup. Starý film z roku 62 je rozhodně to nejlepší co s Vinetouem vzniklo. Smutné ale je, že v tomto případě se mu tvůrci snad ani nesnažili byť jen konkurovat. Záměr? Je to ale tak do očí bijící a natolik v kontrastu s předchozím dílem na který se koukalo dobře! Řeknete si, že když už nebudou bodovat příběhem, vyberou alespoň krásnou lokalitu, ale co bylo tohle? Kde to proboha natáčeli? Zatímco první díl působil poměrně autenticky, nebo minimálně zapadal do reálií starého Vinetoua, tentokrát vybrali ten nejtuctovější kaňon řeky Cetiny v chorvatsku. Na Plitvice to nemá ani vzdáleně. Ale vždyť dnes jsou filmařské možnosti mnohem větší než tehdy. Jak to shrnout? Druhý díl je smutné ochotnické vystoupení rezignovaného souboru. Za snahu by možná zasloužil tři hvězdy, ale ta tam bohužel nebyla.

• 7.1.2017  22:07

Fakt, že je nový Vinnetou kvalitnější než jeho předchůdce asi nepřekvapí. Stačí to ale aby se zavděčil těm, kteří na romantické pohádce, kterou je předloha, vyrůstali? Těžko říct. To musí posoudit každý sám. Je tomu ale velice blízko. Co se mi líbilo? Výprava. Na filmu je vidět, že si někdo dal hodně záležet. Příjezd Karla Maye na západ nemohl být zpracován lépe. Casting. Karl May je sympaťák svým vlastním způsobem, charisma mu rozhodně nechybí. Vinetou je na začátku spíše takový floutek, což se mi líbí. Nepůsobí to moc nepatřičně. Příběh, který nepůsobí těžkopádně a je poměrně osvěžující. Co se mi naopak nelíbí? Místy trochu moc okázalá kamera kdy Vinetou natřásá svoji postavu v nepřirozených pózách (naštěstí ne často). Až moc časté záběry do slunce které mají být krásné na pohled ale je toho trochu moc. Závěr: Rád bych dal 5 ale to asi ještě nemůžu. Uvidíme příště.

• 1.1.2017  14:09

Perfektní přehlídka technických možností současné filmové tvorby. Zároveň ale důstojné zpracování nesmrtelné klasiky Rudyarda Kiplinga. Dospělejší ladění oproti starší animované verze od Disneye filmu sluší, ale kniha byla ještě o poznání více dospělá a bez "amerického konce". I tak bych dal pět hvězd kdyby právě tato látka nebyla mojí srdcovou záležitostí. Mohlo to být lepší. Bylo to ale velmi, velmi blízko dokonalosti.

• 12.12.2016  23:06

Česko je asi nejvíc ateistickou zemí. Když ale přijdou vánoce (nebo migranti) najednou se najde spousta "obhájců tradičních křesťanských hodnot", vánoc apod... To co Strach záměrně (nebo náhodou) natočil je dokonalá sonda do dušičky typického čecháčka, kterému nejvíc vyhovuje typicky zesměšňující zobrazení všemohoucího, které pak brání do roztrhání těla. Když se zamyslíte odkud pramení úspěch tohoto díla, nelze si nevšimnout, že chybí tradiční pohádkové hodnoty jako láska (v pohádce ji nahrazuje chtíč) nebo jakákoliv laskavost (v pohádce výsměch a závist). Co si z toho vyvodit a jak to souvisí s úspěchem pohádky už nechám jako úvahu každému kdo to čte.

• 10.8.2016  00:05

Zaprvé, ten obsah psal nejspíš někdo kdo viděl jenom upoutávku. Zadruhé, ten film je slátanina prvoplánových dojákových scén a žánrových klišé, které v samotném závěru dotáhnou do naprosté absurdity aby z diváka vydojili poslední zbytek emocí. Zatřetí, lituju, že jsem si ho pustil a příště se raději kouknu třeba na Klepání na nebeskou bránu.

• 5.6.2016  23:22
    Pan Nikdo (2009)

režie - ok scénář - debilní více viz Cival

• 19.5.2016  21:14
    Krajinou domova (TV seriál) (2014)

Nemůžu se zbavit dojmu, jako by dokument přehrával. Tvůrci se patrně snaží napodobit kousky od BBC, ale za mě se jim to nedaří. Nestačí jen koupit drona a půl hodiny vysílat záběry z něj za doprovodu rádoby megalomanské hudby a komentáře který se marně stačí napodobit Morgana Freemana a má nás u něj asi mrazit v zádech :). Chybí detailnější pohled na realitu a hodnotnější záběry fauny a flóry přímo ze země. Ale když čtu ostatní komentáře, vidím, že jsem sám, kdo je nespokojený, tak je asi všechno v pořádku.

• 17.1.2016  09:32

Myslím, že tu hlavně nikde nezaznělo, že tenhle film je vlastně remake méně známého westernu "Muž v divočině" z roku 1971, který se mi líbil mnohem víc a vyzněl realističtěji a opravdověji a neobsahoval spoustu konin a blbostí (např. ten oheň u kterého se ohříval u řeky a když se probudil hořelo tam pár klacků jasným plamenem). Přitom u takového filmu bych čekal, že tyto drobnosti bude mít dotažené k dokonalosti a to je právě pak to působivé. Tady to režii vůbec nevěřím, většina scén vyznívá samoúčelně (scéna s medvědem je tak zbytečně dlouhá, až je pak nudná) a Leonardo Leonardo je sice dobrej, ale kdyby mu v půlce filmu někdo ustřelil hlavu, je mi to srdečně jedno. Vlastně mi bylo celou dobu jedno jak to dopadne, protože jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou hlavní postavou. Takže ano, zajděte si na to do kina, jako na audiovizuální zážitek, ale nic hlubšího, co se vám snaží režisér po celou stopáž cpát, nečekejte. Slovy indiánského šamana: Howgh.

• 7.1.2016  11:32

Chce to nechat trochu rozležet. Ale jinak se mi to dost líbilo, i když trochu méně než Hanební pancharti, což z trilogie pro mě zatím vede. Každopádně návrat Morriconeho ke kořenům na sklonku kariéry více než zahřeje u srdce... Možná že to považuji za větší pecku, než ten film samotný ;)

• 24.9.2015  08:12
    Chuggington - Veselé vláčky (TV seriál) (2008)

Na české Pohádky o mašinkách to nemá, ale jinak pro děti je to prima a neignoruje se tam technika a všechny ostatní "prima" věci na kolejové dopravě, jako u jiných vlakových seriálů. Palec nahoru.

• 24.9.2015  08:08
    Noddy (TV seriál) (1998)

Z těch "jednodušších" seriálů pro děti to nejlepší. Každý díl má nějakou výchovnou myšlenku, je to podáno jednoduše a srozumitelně. Takže za svoji kategorii je to v pořádku. To, že se to nelíbí všem dospělým je asi v pořádku :-)

• 24.9.2015  08:06
    Kouzelný kolotoč (TV seriál) (1990)

Je to především pro děti, za zmínku ale stojí, že horší animaci vyvažují dobře vyvážené a smysluplně (rozuměj dle svého charakteru) chovající se postavy. Jeden z ranních animáků, u kterých se občas pobaví i dospělý.

• 24.9.2015  08:04
    Tatonkovy příběhy (TV seriál) (2010)

Pravidelně sledováno v rámci ranního bloku na Déčku s mojí ratolestí. Animace je dost hrozná a postava Tatonky je víceméně zbytečná, přidána spíše pro efekt. Chybí jakákoliv výraznější sympatická postava. Jinak ale v rámci své kategorie ok, děti to zhltnou a má to přidanou naučnou hodnotu.

• 22.9.2015  10:30
    Vítr a lev (1975)

Za hudbu, scenérie a Conneryho, který se snaží co to jde dávám tři hvězdy. Jinak psát scénáře měl mít Milius zakázáno. Jsem jediný, komu přijde, že je tenhle film nesprávně zařazený? Podle mě je to komedie (myslím to vážně). Scéna s američany domlouvajícími se na útoku je vrchol, to se opravdu nešlo nesmát.

• 13.9.2015  22:52

Koukatelné to je, ale třikrát horší než jednička, a dvakrát horší než trojka ... s dvojkou je to srovnatelné, ale dle mého názoru si to nezaslouží být v červených číslech. sry. A scénáristické nelogičnosti suxx... Snaha celé univerzum obléknout do moderního hávu vyšla tak na 30%. Dnes je to blockbuster, ale za dvacet let už po tom ani pes neštěkne.

• 5.9.2015  22:14

Asi nejlepší z "moderních" Asterixů (ještě sympatizuji s hranou verzí z roku 1999). Poměrně ztřeštěné, ale přece jen to není Asterix. Spíše dobře zpracovaná předloha, než návrat k specifickému stylu humoru Goscinnyho a Uderzeho.

• 3.9.2015  01:27

Všechno se totiž liší od nic jen tím, že má bytí, nebo je jsoucno, něco co by se vůbec netýkalo bytí, tedy by se žádným způsobem nejevilo jako jsoucno, by nebylo něčím, nýbrž právě ničím

• 6.7.2015  18:53

Pět hvězdiček za Nicholase Wintona, tři za dokument. Výsledek = 4. Děkuji.

• 21.6.2015  09:29

Další důkaz toho, jak jde s minimem prostředků, po většinu času jen s dvěma herci sedícími u jednoho stolu, natočit poutavý příběh. Závěrečné poučení už trochu čekáte, ale nesouhlasím úplně s tím, že zahradník oplývá nějakými zásadními moudry. Naopak, občas mi přijde, že se dost plete, ale o tom ten příběh je. Setkání úspěšného malíře z Paříže a venkovského "balíka" kteří byli kdysi přáteli a znovu se jimi stanou.

• 11.6.2015  22:39

Nejdřív originální, pak zábavné, hrozný konec. Lépe to shrnout asi nejde.

• 19.4.2015  07:12

Sledovat Kingsman bylo jako kdyby přišel Verbal navlečený do luxusního saka, celý večer vás nad sklenkou vína bavil vtípky ze života londýnské smetánky, pak vás brutálně znásilnil do análního otvoru a na závěr večera měl přednášku o tom, že si z toho máte vzít ponaučení. Necítíte se nijak zvlášť nadchnuti, spíše zneuctěni a ponaučení si vezmete. Více viz Matty.

• 19.3.2015  22:03

Na nový Mijazakiho film jsem čekal velice nedočkavě. Vždyť mám celé jeho dílo, vyjma několika kraťasů, které šly jen v muzeu Ghibli, poctivě nakoukáno. Po zralé úvaze musím konstatovat, že to je dobrý film. A je to pořád Mijazaki. Bohužel však jiný, než ho známe, a než bychom si ho někteří z nás přáli. Fakt je, že film je smutný a depresivní a zmizel Mijazakiho trademark, tedy schopnost člověka povzbudit a dodat mu chuť a sílu do života. Rozhodně ale film stojí zato vidět z jiných důvodů. Především na vás dýchne silné národní a kulturní cítění, které má - určitě alespoň starší generace japonců - dost pod kůží. A že se vším nejde uplně souhlasit, to už musítě překousnout. Přál jsem si, aby poslední rozloučení bylo spíše na způsob Karla Zemana.

• 11.3.2015  22:39

Film to jistě není špatný, hudba, scenérie, výprava je velkolepá. Ale z lidského hlediska mě vždy strašně rozčilovala postava Tristana, který díky své bezohlednosti a jednoduchosti všude kolem sebe rozsévá zkázu a utrpení. Ale možná to jen vidím špatně a on je ten pravý americký hrdina, který za nic nemůže a všichni si o něj schválně otírají boty.