Hra o trůny (2011) (seriál)

Kvalitka, prozatím nejlepší seriál z produkce HBO, co jsem viděl. Po přečtení a znovuzkouknutí první série upravuji na 5/5. Druhý díl mám již doma, tak se těším, jak ho ztvární :) Nejlepší postava: Tyrion Lannister... EDIT: Druhá série: Čekal jsem o něco více akce. I přes to byla druhá série uspokojující natolik, že dávám 4,5/5. Nejlepší postava: Tyrion Lannister, Tywin Lannister. 3.série: 4,5/5. 4.série: 4/5. 5. série: 80%.

Kazatel (2011)

Alternativní post-apokalyptický svět, kde lidé válčili s upíry, které po stoletích porazili za pomoci víry - respektive jejích bojových knězů. Velmi solidní koukatelné béčko. Protože jsem viděl daleko větší sračky, které byly zdejší komunitou oceněny, nechápu toto hodnocení a osobně si myslím, že to je jen kvůli kříži, který evokuje římsko-katolickou církev. 3,5/5

Šedá zóna (2001)

Tak tohle si budu pamatovat velmi, velmi dlouho. První film z tohoto prostředí, který si nehraje na nějaké přehnané city. Při některých scénách jsem pouze tiše seděl a v duchu si opakoval, jak tohoto mohl být někdo schopný. Věděl jsem o všech těchto hrůzách, ale až v momentě, kdy to člověk vidí ztvárněné, teprvé pocítí, co to bylo za hrůzu. Přesto se dají filmu vytknout drobnosti - příliš uhlazené oblečení, angličtina (což se ale dá pochopit vzhledem k původu filmu), ale mnoho toho není. Na závěr, tento film bych zavedl povinně na základní a střední školy. 4/5

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Tohle bylo fakt šlápnutí do obřího amerického smradlavého lejna... Posledních 30 minut jsem se modlil, kdy už to, proboha, skončí. 1,5/5

9. rota (2005)

Tak trošičku kopka Olověné vesty - drsný výcvik, zlý instruktor (ovšem obohacen o fyzické útoky na brance), odlet do boje, boj, umírání. Ale bylo to dobré, více surové, prostě takové ruské. 4/5

Útěk ze Sibiře (2010)

Nechápu hodnocení 74%. Pokud to srovnám se snímkem podobného žánru - Bílé peklo, tak The way back je fakt nuda, nuda a málem bych zapomněl, nuda. 2/5 s odřenýma ušima.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Po celou dobu snímku jsem si říkal, že konečně někdo vystihl mou představu vyspělejších mimozemšťanů - tedy jakýchsi pastýřů planet vhodných k vývoji vyspělejších forem života. Ale pak to rejža zabil tím naprosto nehodícím se sladkým koncem! Mělo to skončit vyhlazením lidstva a větou typu: Dinosauři byli slepá větev, savci svou šanci promarnili, země je připravena na nový věk.... střih a konec. 3/5

Shake Hands with the Devil (2007)

Trochu slabší odvárek filmu Warriors, který se odehrává v Bosně. Ale i tak to stojí za zhlédnutí - obzvláště se mi líbilo, jak ukázali naprosto chladnou racionální kalkulaci amerického establishmentu - není tu ropa, nemáte strategickou pozici, ani význam pro nás, či spojence - necháme Vás na pospas Vašemu osudu. Takhle funguje zahraniční politika - žvásty o šíření demokracie a ochraně lidských práv jsou jen vata do huby všem pseudohumanistům a plebsu. 4/5

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Velice silné - nápad natočit film o jedné z největších tragedií v lidské historii z pohledu dětí je brilantní. Neskutečné lidské utrpení v koncentračních táborech přeneseno právě do dětského pohledu je zvláštním mixem naivity, smutku, bezradnosti, ale místy i radosti. Velice decentně a vkusně natočeno. 4/5