Lepší už to nebude (1997)

Nicholson je prostě borec. A tady to dokazuje více než kde jinde. Jeden z mála filmů, kde jsem se od začátku do konce smál. Možná to je taky tím, že u Jacka stačí, aby zvedl obočí a už se hlásí Vaše bránice :)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kultovní počin od kultovního režiséra s kultovními herci v kultovních scénkách. Co víc na to říct? Snad jen, že to je fakt kultovní a velmi dobré.

Čarodějův učeň (2010)

Ze záčatku jsem byl nadšen, v půlce na vážkách a na konci znuděn. 1 hvězda za cage, 1 za Molinu a první půlku filmu. 2/5 - nic moc.

Red (2010)

Škoda, že tu nejde dát 3,5. Původně jsem chtěl dát 3, ale vzhledem k tomu, že s odstupem času mi došlo, jak jsem se v podstatě celý film bavil + děj měl spád, dávám 4. 1 za Willise, 1 za to, že si ze svého stárnutí dělá srandu, 1 za svižný děj a 1 za pěkně akčně-zábavnou formu.

Trainspotting (1996)

Velmi podařené. Takhle nějak si přesně představuju život na heru + velmi dobrá muzika.

Avatar (2009)

4 body za úchvatné grafické zpracování. Příběh 1000x omletý, ale to ztvárnění. Paráda. Koukal jsem na extended verzi.

Počátek (2010)

Odmyslete si to nádherné pozlátko v podobě velmi přitažlivého ztvárnění a dostanete poměrně omletý příběh.... Film ale evidentně ukojil potřebu bombastičnosti ze strany masspublika. Mě to zase až tak nenadchlo. Lepší průměr. P.S.: Do kolen mě dostal sen ve snu ve snu. Hehehé, to má bejt jako hustý? :)

Černá smrt (2010)

Čekal jsem jatka spojená s fanatickými křesťany, kteří budou torturou, mečem a ohněm přesvědčovat nevěřící. Místo toho je ve filmu jedna jediná bitka cestou do vesnice se zloději. Od takové bandy profíků, jak se Ti borci tvářili, bych čekal víc, než to, že se nechají takhle potupně zajmout a postupně zabíjet. Shrnutí do jedné věty: Moc keců, málo krve. 2/5

Olověná vesta (1987)

Kubrick je prostě a jednoduše " Le masér" ve svém oboru. Tento snímek je toho jasným důkazem. Drsné, syrové, promyšlené, místy velmi vtipné (viz Private Snowball). Všechny aspekty války a armády zabaleny a podány na stříbrné podnose.

Motýlek (1973)

Tento film si rozhodně zasluhuje místo ve zlaté pokladnici světové kinematografie. Silný zážitek....