Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Nabušená strhující jednička, po které přišlo lehké zklamání v podobě tohoto snímku. Jediné štěští, že reputace byla napravena posledním dílem. Hvězda za Millu, druhá za to, že je tento film součástí dobré trilogie. Je ovšem jednozačně nejslabším kusem.

Sherlock Holmes (2009)

Opět další z řady filmů, které jsem asi nepochopil. Neoslovilo mě natom takřka vůbec nic.

Souboj Titánů (2010)

Urážka původní velkolepé verze. Jedna hvězda za ztvárnění Zeuse.

Svítání (2009)

Skvostná idea, otřesné provedení.

Taras Bulba (2009)

Otřesně přehnaná idylizace kozáků, kteří byli v první řadě násilníci a lupiči. Clausewitz si o nich zapsal do svého deníku, že se v životě nesetkal s většími zbabělci. Na slabé si bezostyšně dovolovali, silných se báli a vyhýbali se jim. To byla realita kozáků interpretovaná z pohledu velkého vojenského myslitele. Jedna hvězda za kostými a výpravnost, druhá za velmi naturalisticky ukázané mučení na konci.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

A je tu další z filmů, které se neměly vůbec točit. Celkově to kazí dojem z jinak poměrně povedené koncepce Underworld.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Tento film se minul dobou. Před deseti lety by to bylo dobré, v této době je to ovšem velmi nemastné, neslané.

Veřejní nepřátelé (2009)

Nějak se s tímto filmem nemůžu ztotožnit. Jedná se o gangesterku z 30. let, ale film je prošpikován především šíleně dlouhými nudnými scénami mezi akcí. Film se z velké časti pokoušel odstřelit mě do říše snů, ale vydržel jsem aý do konce. Herecké výkony jsou průměrné, děj je průměrný. Suma sumárum je to neuvěřitelně průměrné.

Vítejte v KLDR! (2008)

Dvě hvězdy za příblížení toho, jak to vypadá v socialistickém ráji. Zrůdnost totalitních režimů je zde nádherně vidět - moc postavená na absolutním všudypřítomném strachu. Kdyby nebylo stupidních komentů a dialogů mezi "účastníky zájezdu", či naprosto zbytečnými rádoby hrdinskými projevy "odporu", dal bych více.