Daredevil (2015) (seriál)

Krvavější a duchaplňejší než celý Avengers. Chytřejší alternativa k dnešním komiksovkám. Možná právě proto,že je to spíš kriminálka, kde se lámou kosti a mluví sprostě. Troufám si říct, že minimálně první série v některých momentech snese srovnání s Nolanovým Batmanem. Hlavní hrdina není zas tolik super, ale rozhodně je cool! ;-) U padoucha na druhou stranu skoro až do konce nevíte jestli ho máte nenávidět nebo spíš litovat. Lepší restart si Daredevil nemohl ani představit.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Tohle je takový můj post-pubertální úlet, ale nemůžu jinak. Ty hlášky jsou občas vážně geniální a když na to koukáte jako na parodii, tak je to prostě nejlepší. No a samozřejmě protože Eric, že?...ehm...:-)

Divoké historky (2014)

Mě se to líbilo, ale rozhodně to není pro slabší povahy! Místy je to hodně brutální a pekelně černě-komediální. Až jsem se chvílemi zastyděla, jestli je vůbec morální se něčím takovým bavit. Nevím jestli bych i v tom největším vzteku řešila situaci tak jako postavy ve filmu, ale jelikož je člověk tvor škodolibý, tak se aspoň můžu bavit tím to sledovat. Takže ano, já jsem pro - stojí za shlédnutí!

Fargo (2014) (seriál)

Geniální! Podobný seriál se rodí jednou za dekádu, až na to, že my tu máme už dva a v obou hraje Martin Freeman! :-) Jako prakticky nepoznamenaná Coenovskou tvorbou se cítím jako bych objevila Ameriku, ale pro mě je tohle opravu OBJEV! Je to vtipný, je to napínavý, chvílema absurdní, má to skvělou a velice dobře použitou hudbu, líbí se mi vizuál i mrazivé prostředí atd, atd... Billy Bob Thorton jako chladnokrevný nájemný vrah je sice úžasný, ale pro mě osobně byl „hrdinou“ Lester! Martin už není jen Dr. Watson nebo Bilbo (i když možná všechny tyhle postavy jsou možná víc Martin Freeman), Lester je to, co byste od Martina asi nejmíň čekali, ale je to fakt hustý! Freemanův utrápený úředníček, co se během 10 dílů změní pěknou svini, která si ve výsledku se svým stvořitelem moc nezadá, je postavou hodnou uvedení do zlaté síně. I když nejlíp to prostě funguje když jsou spolu! Tohle asi bude jeden z mála pořadů, na který se podívám víckrát. A víte co? Dám si to znova hned teď! :-) Season 1: 100%. Season 2: 80%

Temný případ (2014) (seriál)

Tak tohle je velký omyl. Nejpřeceňovanější seriál tohoto roku a možná vůbec! Jedno klišé za druhým. Motivy, které člověk viděl zpracované snad už 100x a líp!! Neuvěřitelné výkony hlavních protagonistů, a to myslím doslova! Neskutečně přehrávají, a způsob jakým své postavy pojali (ať už z vlastní vůle či z vůle režiséra) ve vás vzbuzuje akorát tak vztek nad nevyužitou příležitostí. Jestli se McConaughey v Dallas Buyers Club pitvořil podobně jako tady, tak to snad ani nechci vidět. Atmosféru to má temnou asi jako když jdete do sklepa pro okurky. Kamera a stylizace devadesátek dobrá, toť jediné plus. Seriál plný filosofických žvástů, které vás tak akorát otráví, namísto, aby ve vás probudili sympatie či souhlas, nebo o co jim sakra šlo. Docela mi vrtá hlavou jestli si tady z nás někdo nedělá jenom prču, protože tohle snad nemůže být ani myšleno vážně. Nudné, chvílemi až trapné, předvídatelné. SPOILER: Kdyby si Cohle místo příruček sériového vraha raději přečetl nějakou klasiku, tak by věděl, že vrahem je vždycky zahradník a my těch 8 hodin mohli využít smysluplněji!

X-Men: První třída (2011)

Tohle nebyla láska na první pohled. První shlédnutí proběhlo v letadle, kdy jsem asi i párkrát usnula a pak bylo na dlouho dobu ticho po pěšině. A k druhému shlédnutí mě paradoxně donutil Days of future past, kdy jsem si jen chtěla připomenout děj a to byla rána do ksichtu! BUM! Kam jsem předtím dala hlavu? Tohle je úžasnej film! Mě se na X-menech prostě líbí to, jak jsou civilní a vlastně i takový drsnější než jejich kolegové z Avengers. Akce je míň, ale to mi vůbec nevadí. I superhrdinové mají duši a ta stojí za to zmapovat :-) Špičkové herecké obsazení, kdy měknu při každém záběru na Charlesovo modrý kukadla a Erikovo ostře řezané rysy už není třeba zmiňovat. Ale jo je! Tohle je jeden z nejlépe obsazených (komiksových) filmů posledních let! Každý si v tom najde to svoje. Já osobně vyzdvihuji scénu ve Ville Gesell, která mi přijde až trochu tarantinovská:-) Profesora X a Magneta tento příběh háže do jiného světla a ještě lépe to funguje ve spolupráci s Days of future past, ale nejlepší může být jen jeden a to je pro mě FIRST CLASS!

Stud (2011)

Neuvěřitelně těžce stravitelný film, u kterého vám nebude příjemně. Hlavní postava se vám nebude líbit a už vůbec s ním nebudete souhlasit. Drsná kritika dnešního "úspěšného" světa. Nechci McQueenův film v dohledné době vidět znovu. Stud totiž není zničující jenom pro protagonistu, ale i pro diváka. Přesto, nebo právě proto dávám 100%.

Prometheus (2012)

Existují filmy, které jsou průměrné (nebo prostě tak nějak nedotažené do konce). A to je případ i Promethea, který měl ohromný potenciál, leč to prostě nevyšlo, no. Ale když do takovéhoto filmu zasadíte postavu jako je DAVID, rázem se z toho stane povinná "četba" protože, tenhle úlisný blonďák si ukradl celý film pro sebe a nějakej vetřelec (hups!) vás už vůbec zajímat nebude. Pokud existuje nějaký zlatý fond filmových charakterů, on patří na přední příčky. A proto 4 hvězdy.

Chceš pěstí? (2013)

Navzdory debilnímu českému názvu se jedná o docela příjemnou detektivku, která předčí vše, co se dá dnes v hlavním vysílacím čase vidět v TV. Ale je fakt, že nad vodou ho drží hlavně představitelé hlavních hrdinů v podání McAvoye a Stronga.