Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Prvé dve série sú úplne super. A práve sledujem tretiu a v tej mi niečo vadí. A to niečo je "uncle Ruby". Nathan bol šašo, Ruby je magor. Nathan je sympaťák, Ruby je pako. Keby Nathan ostal a robil všetky tie obscénnosti, čo má v scenári Ruby (plus ešte pár hovadín naviac), bolo by to uber-super. Chvalabohu, že sa tie epizódy točia hlavne okolo ostatných štyroch hlavných (a pôvodných) postáv a Ruby je len "do počtu", takže z môjho hodnotenia hviezdy nejdú dole. Chýba mi Nathan... BTW, skvelý soundtrack, odporúčam (až na pár odveci songov;)). --- Akurát som dopozerala s03e04 a úplne ma dorazila Kelly s jej typickým britsko-sedliackym prízvukom: "Džas bé fájtin fokin nacís ant kikin t šáof Hitla." :D

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Aj napriek tomu, že poviedka Neila Gaimana s vlastnou verziou príbehu mi navždy "skazila" pohľad na ten roprávkový príbeh, tento film o Snehulienke si aj napriek tomu zachoval svoje čaro. Škoda, že v dnešných dobách sa už nerobia takého "kreslené" ale skôr "modelované v PC" rozprávky... Aaach, detstvo moje, kam si sa podelo???

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Nebolo to špatné, ale niečo mi tam chýbalo... hm, a neviem čo. Ale inak super nápad, slušne spracovaný, zaujímavé drobnosti (čierna diera, žiadne úsmevy ani hviezdy, celá Eugenova rodina....). 3 a pol hviezdy.

Yes Man (2008)

Práve som to dopozerala a vážne, za posledných 5 rokov jedna z najlepších a NAJVTIPNEJŠÍCH amerických komédií! Tí, čo máte aspoň trochu radi Jima Carreyho, pozrite si to (spoiler: keď sa Jim v kancli oblepil lepiacou páskou, skoro som spadla zo stoličky, nekecám!). Ja som sa už dávno tak dobre nezabavila na filme, dokonca sa mi ani nechce ísť teraz spať (je presne polnoc a ja som celá nabudená) :D --- Po treťom pozretí: Je to prudko pozitívny film, ktorý mi vždy vylepší náladu. A to oceňujem, lebo nie každému filmu sa to podarí.

Pianista (2002)

Nazi filmy ja môžem a keď sú ochutené ešte aj trpiteľským výrazom Adriena Brodyho, ktorý vyzerá, že sa do piatich sekúnd rozplače... Podobných príbehov tu už však bolo, ale mne sa to aj tak strašne páčilo.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Toto bol asi prvý diCapriov film, ktorý som videla po Titanicu. Na to, akého tam hral "cukríčka" a občas mi tam liezol na nervy, tu som si ho užila rovnako, ako aj ostatných hercov (Hanks, Sheen, Walken-oh ááááno:)). Príbeh je relatívne jedoduchý, ale premyslený, dej napínavý a nechýba tomu ani humor. V podstate mi tu nič neprekáža. 5*.

District 9 (2009)

Neviem, kto ma na ten film vytiahol do kina, ale som rada. Keď od vecí veľa neočakávate, príjemne vás prekvapia-rovnako je na tom aj táto "hovadina", z ktorej mi ešte niekde na začiatku padla sánka. Jo, a páčil sa mi ten Wikusov prízvuk.

X-Men: První třída (2011)

Nie som fandom komixov ani podobných filmov, ale X-Meni sú výnimka. Od filmu k filmu sa na to stále lepšie a lepšie pozerá. Dokonca tomu neubrala na hviezdach ani absencia Wolverina.

Interview s upírem (1994)

Je mi ľúto, ale toto bola až na pár schopných pasáží nuda.

Faunův labyrint (2006)

Jeden z najkrajších rozprávkových filmov, aké som kedy videla. Body hore za zasadenie príbehu do španielskeho nazi obdobia a ďalšie za úžasný fantasy vizuál. No a príbeh, na ten tiež nemôžem zabudnúť. Pri oblude, ktorá videla rukami, som sa dokonca aj bála. Bez výhrad za 5*.