E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Chcela som vela vecí pri tomto filme: viac duchariny, očakávala som ľakačky a úder na psychiku. A chcela som aj väčší a bizarnejší happyend, tj Sturridge potrasený elektródami, ale koniec koncov mi stačil aj Caine s Lambom nad partičkou šachu. Anyway, bolo to natočené parádne, vianočná oddychovečka v takmer polstrovanej cele hádam. Dávkované všetkého akurát. A dokonca to bolo aj vtipné. Celé to defilé diagnóz a ich reakcií na všetky tie situácie čo tam nastali... pri inom bežnom filme by som povedala len "kkt to je banda debilov toto", no len tu by to bolo až dobodky výstižné. Ja som sa bavila, aj keď dej a dramaturgia trochu pokulhávala... "Sodomiti!" :D

Sex v Paříži (2014)

No a presne pre toto mám viac kamarátov ako kamarátiek. Prehnane žen...slepačie, intrigánske, prešpekulované a zároveň tupé. Nie nie a zas nie. Mozaika epického zlyhania. V tele mi stúpla hladina estrogénu, takže tento mesiac dostanem krámy ešte raz a v hlave IQ kleslo natoľko, že mi to bude asi jedno... Nikdy viac!

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Ok, tak aspoň Bic Miccum ma jak tak bavil, inak dosť nevtipný film. A modlím sa aby nevzniklo pokračovanie.

Falešní poldové (2014)

Pár vtipných gagov a Jon Lajoie ako pán šéf (toto ma milo prekvapilo, fakt). 40%

Zmizelá (2014)

Oproti Installaterovi (aka Sklamanie roka) je Gone Girl tzv. Prekvapenie roka. Ešte si vravím, ako sa teším na vesmírny výlet a Ben hrá určite v dákej chobotine a ono je to naopak... Skvele napísané aj zahrané, toľko zvratov a prešpekulovanosti som už dávno nezažila. Fincher sa vyhral s každým detailom deja a drámu obrátil v parádnu detektívku. Mindfuck na ďalšie dva dni, toto tu už dávne nebolo. Chválim, tlieskam, klaniam sa a skladám klobúk. Sedem hviezd a 150%!!!

Soudce (2014)

Chlapská príliš dlhá nuda, čo sa snaží hrať na city a nejde jej to. Mala som ísť radšej domov spať po tom tréningu a nie si hodinu deformovať kríže v kinosedačke a zvyšok filmu otláčať prdel do koberca na zemi pri východe zo sály...

Co jsme komu udělali? (2014)

Dobrý námet, málo z neho vytrieskané. Nedeľná oddychovka na úrovni Intouchables. 65%

Interstellar (2014)

Fcuk, fcuk, fcuk... Installater, tak toto ňééé!! Začnem pozitívami, to bude hneď: Jessica Chastain, tých pár záberov z vesmíru, TARSov humor, Damon kuprezák (=kur.a prezlečená za kamaráta)... no a dajme tomu, že aj tie fyzikálne paradoxy, dimenzie a ostatné vedecké teórie v praxii. Thats it. NEGATÍVA: 1-keď idem na film o vesmíre vo vesmíre, tak sa tam hádam teším aj na všetky tie zábery na hviezdy, objekty, šutre, diery... a vôbec ma nezaujíma 20x bezvýznamných záberov na stále to isté krídlo lode s prestrihom na tie ksichty v skafandroch. Keď už toho Pantacruela rendrujem mesiac v kuse, tak tie zábery kurva nedokazím spaceshipom!! _ _ _ 2-Seriously nekonečné kvantum knižníc? Padla mi sánka (a nie v dobrom slovazmysle ale skôr WTF is this shit?), či si snáď Nolan robí prdel so záberom z velkoskladu textilnej galantérie _ _ _ 3-Po emočnej stráne bol ten film natoľko slabý, že ani tie odkazové scény s videjami zo Zeme ma nedokázali rozplakať. A to som mala už druhý týždeň instantnú depku, s ktorou som šla na film. _ _ _ 4-Keď tu tak dodatočne čítam zaujímavosti o filme, tak mi to skôr príde nie ako "inšpirované Kubrickom" ale ako "vykrádanie Kubricka" a iných scifičiek... U mňa ako film sklamanie roka. Z kina som odchádzala doslova nasratá (jediné šťastie, že som si neplatila lístok, inak by som ho vrátiť s tým, že je to kosoštvorcovina). 51%

Železná srdce (2014)

Nebolo to zlé, ale ani kdejak preborné. Hold, my tu zo starého kontinentu to vieme natočiť o WW2 lepšie. 70%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Nuda. Politika a žvásty. Stratégia trochu. S každým ďalším pokračovaní to ide dolu vodou... Dobré bolo jedine, keď spievala pri vode Hanging Tree (zimomriavky!) a keď spieval ten chalan vedľa mňa song na Hobita, čo šiel ako trailer pred filmom, lebo mal takú dobrú náladu z vianočných trhov ;) Ale späť k filmu: 50%