• Krátkometrážní

Lví král (1994)

Klasika animovaného filmu a mého dětství. Pro mě jeden z nejlepších animovaných snímků! Hans Zimmer Oscar za hudbu!

Sejmi eso (2006)

První hoďku sledujeme výbornou kriminálku při které se nám vysvětluje děj. Začnou se sjíždět různí zabijáci, kteří jdou zabít "eso". Jak se ale dostaneme do hotelu - začne totální akční jízda, každej střílí po každym, všude samý mrtvoly a krev..a začnou se dělat chyby - fakt agenti z FBI museli poznat, že někdo na ně střílí z okna ostřelovačkou (místo toho střílej kolem sebe jako volové), nájemní zabijáci se extrémně rychle převlékají, když jim jde o kejhák....no herce bych pochválil, většina mi hodně sedla - nejvíc asi Reynolds - závěrečná pointa není nic extra, ale i tak se to dá uzavřít..no celkově 74 % (hlavně díky zábavnosti), 3 a půl hvězdy.

Strážce (2006)

Slušně natočený akční snímek z prostředí ochrany amerického prezidenta a tajné služby. Douglas a Sutherland se dobře doplňovali. S filmem jsem byl spokojen, takovejch 78 % si to alespoň zaslouží.

Štamgast (1987)

Rourke překvapil ztělesněním Henryho Chinaski! Jak jsem v jednom životopise četl o Bukowském, tak i jemu se líbil Mickey. Dokonce zde je 2 sekundové cameo Charlese Bukowského:)). Komu se líbil film, tak si přečtěte knihu Hollywood - je to o tom, jak se tohle natáčelo:o).

Sexmise (1983)

Asi nejlepší polská komedie, kterou jsem viděl:). Ženy vládnou světu, bojme se:o)), jakoby nestačilo, že vládnou nám!:D

Matrix (1999)

Kultovní film...ve kterém Keenu Reeves (Neo) podává strhující výkon. První hoďku sledujeme pomalý, ale za to velmi jistý rozjezd příběhu, jenž se zvrtne v naprostou akční lahůdku s nezapomenutelnou akcí (trénink, sloupy). Záporák Hugo Weaving též hraje znamenitě. Škoda že pokračování laťku neudržela. Film roku 1999.

Batman: Dead End (2003)

Hodně povedený amatérský filmeček. No ten konec...chudák Batman...ale i tak mu věřím, že ty vesmírný potvory vymlátí:o)).

Temný úsvit (2006)

Dobře natočené válečné drama, ve kterém jde hlavně o herecké výkony než o litry prolité krve. Bale hraje skvělě, jak jsme u něho zvyklí, ale překvapil mě Steve Zahn, který zahrál zatím svůj nejlepší výkon, co jsem mohl vidět. Dobrý film o uvěznění v zajateckém táboře.

Million Dollar Hotel (2000)

Zajímavý námět, ale dlouhá stopáž a časté nudné sekvence házejí film do průměru. Přitom ale herci podávají skvělé výkony - Davies, Gibson a Stormare jako pátý člen Beatles:)). A hudba od U2 mě moc neoslovila...třeba příště.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Dobře natočený romantický film s historickým zákulisím. Ve filmu hraje mnoho schopných a nadaných herců (hlavní i velmi malé vedlejší roličky). Nejlepší ze všech herců byla podle mého názoru Natalie Portman. Její asi 10 minutová část je nejlepší pasáží celého snímku, dokázala předvést, že umí neuvěřitelně emocionálně hrát (výborně zahrané city, člověk by jí věřil, že to celé zažila).