30 minut po půlnoci (2012)

Pokud je opravdu Bin Ládin mrtvý, tak si režisérka může mnout ruce - dobrá práce. Pokud ale není, může si mnout ruce Ládin, jelikož toto je pro něj neopakovatelná možnost, jak od něj strhnout pozornost a může se smát pod vousy. K filmu - první hodina vcelku nudila, hledání kontaktu nebyla žádná zábava ani vzrušení, zvrat přišel až s výbuchem na základně, i když sem tu upřímně čekal, z té situace to přímo vyzařovalo a jak říkám - nemůže být všechno tak jednoduchý. :) Nejlepší z celého filmu bylo jednoznačně střílení v údajném úkrytu / domě, kde byl Bin Ládin. Líbilo se mi, že zde byla zkreslená možnost vidět CIA v akci, ale i to, že nikoho na konci nezajímal Ládin, ale všechny dokumenty, DVDčka, HDDčka. Bohužel, to je zřejmě americká "politika".

Crazy Joe (2013)

Rozhodně zase trochu jiný styl Jasona a to mu přičítám jenom k dobru. Upřímně musím říct, že na začátku filmu jsem měl velký problém ho vůbec poznat. Pomalejší akčňárna s kapkou víry a dokonale okecaný (viz sousedka? která mu klepla na dveře). Film se mi prostě líbil, i když nebyl na oscara. Ode mě - za 3*.

Podraz (2011)

Hvězdička pouze za Bruce. Rozhodně jsem od toho očekával víc, čekal sem trošku víc akce a ne "fiftysentovi" bulšity a promluvy o jeho kámošovi Vincentovi. Prostě zklamání.

Let (2012)

Drogy a alkohol. V tomhle filmu je toho víc než dost. Loudavý a poklidný začátek vystřídá strmý pád, poté následují opilecké excese kapitána Whipa a následně se snaží vyzvídat, co na něj jeho kolegové prásknout nebo práskli. V druhé polovině filmu jsem Denzela "nenáviděl". Seděl jsem a snažil jsem se si říkat, že to s tím koncem pití myslí opravdu vážně. Hlavně v té pasáži, když byl u té lednice noc před tím, než šel na slyšení. Jak nemilé pro mě bylo překvapení, když jsem viděl, jak nakonec šmátne po lahvince vodky a následující záběr následného dne. Ale v té pasáži slyšení, když nakonec řekl to, co řekl, jsem z toho měl přesně takový pocit, jak řekl nazávěr - jsem SVOBODNÝ.

Nespoutaný Django (2012)

Velice povedený film od Qentina, konečně jsem zřejmě porozuměl stylu a režisérskému umění tohoto pána. Na rovinu říkám, že do teď mi Tarantinovi filmy neseděly. Nikdy jsem nebyl na filmy stylu "western", otrokářství, ale u tohoto filmu jsem vsadil na jistotu. Z tohoto filmu je cítit tehdejší nenávist bělochů vůči "negrům" a je zde vystižena opravdu bravurně. Celý film ubíhá ve velice svižném tempu, nikde se nezasekává, nikde nejsou nesmyslné dialogy, což ostatně ke Quentinovi nesedí, že. :) Digitální krev je MASAKR, pokud jí v Expendables nebylo dost, tak tady se jí pár litrů najde. Obsazení na jedničku, Foxx, Waltz, Leo a koneckonců i sám Tarantino v kraťoučké roli, která byla opravdu explozivní .. :)) Sečteno a podtrženo - plný počet a rád si tenhle film ještě někdy pustím znova.