Rocky (1976)

Tohle můžu baštit od rána do večera. Můj idol a moje nejoblíbenější postava. Rocky jako pouliční boxer dostane štěstěnu v podobě zápasu s jím obdivovaným Apollem Creedem. Rocky zpočátku váhá, ale pak do toho vloží všechno. Apollo samozřejmě počítá s tím, že nějaký Filadelfský outsider ho nikdy nemůže porazit, natož s ním vydržet všechna vypsaná kola. Rocky nebojuje pro peníze či slávu, Rocky bojuje pro respekt a taky pro to, že je to jediný co umí a co ho živí. Navíc, ta syrovost mladé Filadelfie, to je pro mě pastva pro oči. Avildsen svěle natočil, Sly neskutečně skvěle zahrál. Rocky je srdcovka a neskutečná motivace, díky který jsem vlastně začal kdysi cvičit. Škoda že už se nikdy nic podobnýho nedokáže natočit.

Cesta k ráji (1978)

Malá, milá blbůstka, mladá Amerika - bezkompromisně přesně to co můžu!

Rocky II (1979)

Stěžejní zápas Rockyho proti Apollovi. Zde se vlastně píše Rockyho budoucnost a jeho kariéra šampiona, taktéž se zde ukazuje jeho vytrvalost a cílevědomost. 5*!!.

Návrat k vítězství (1981)

Náckovské prostředí a Sly - proč ne. Super herecké obsazení + Pelé. Značí to plný počet!

Rocky III (1982)

To není Rocky kterého známe, tenhle tančí jako Apollo Creed! Sly jako "masový knedlíček" proti Clubber Langovi z "čikéga", bijec který se dostává do novin a Mikey to ví. Myslím že nemá cenu tu popisovat něco dál. 5*.

Rambo: První krev (1982)

Člen Zelených baretů John Rambo se vrací do rodné Ameriky, kde nejenže nenajde žádné své kamarády z Vietnamu, ale ani pochopení u místní policie, se kterou později sehrává souboj, který se snaží vysvětlit marně Trautman místnímu šerifovi. Film se mi líbil hlavně proto, protože to není tak úplně o svalech a zabíjení, ale o bojích a hlavně o příběhu a je zde vidět, jak to tehdá armádní "vyvrženci" neměli lehké.

Zůstat naživu (1983)

Milé překvapení v podobě tohoto filmu!

Rocky IV (1985)

Síla, velikost vs. vytrvalost, poctivost. Sověti jsou vyobrazeni jako ti nejhorší, Amíci jako neviňátka. Poslední díl s Apollem, který se dobrovolně vydal do ringu s Dragem. Když umřel, tak umřel - Jeden z mála dialogů Draga. Zde je zobrazena nenávist západu proti východu, hlavně v Sovětském svazu, při boji Rockyho a Draga.