Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hezký a milý návrat do minulosti za Bilbo Pytlíkem ze dna pytle. Film byl na efekty špica, nenudil a kdo má rád Pána prstenů, tak není co řešit. Za plných 5*.

Sezóna zabíjení (2013)

2* za Travoltu a Nira. Jinak nemám na filmu co vyzdvyhnout. Neustále jsem sledoval, když už to bude konečně končit, protože sem se opravdu nudil. Film mohl být klidně 10minut dlouhý, ale díky Travoltovýmu natahování o doznání a neustálého vylévání srdíčka (neskutečně mě tam sra*), to bylo něco málo přes hodinu a půl. Logicky, kdyby někomu šlo o kejhák, tak by neváhal a tomu druhýmu by urazil / ustřelil / uřízl palici při první příležitosti, ale určitě by si to neprodlužoval na minimálně hodinku a rozhodně by ho na konci nepustil, možná tak z těch skal, které na konci filmu jsou.

Vrtěti ženou (2011)

Příjemná a originální romantika, která osvěžuje a zpříjemňuje aktuální parné dny. Brr, nechtěl bych být ženou ve viktoriánské Anglii! 4*.

Pacifik (2010) (seriál)

Inu, nenudil jsem se. Ale je pravda, že není nejlepší si tento seriál pouštět hned po shlédnutí celého Bratrstva neohrožených. Budete pak brát The Pacific jako jednoduchou jednohubku, na kterou dostanete jednou za rok náladu z nudy a pustíte si to. Nemá cenu porovnávat The Pacific s Bratrstvem neohrožených. Kvalitativně jsou totiž oba seriály každý na jiné úrovni. Možná by se zdálo, že The Pacific tu shazuji oproti BoB, pravda je ovšem opak. Tento seriál je též kvalitním dílem, i když jsem měl radši evropskou válku, než tu v Pacifiku. Tvůrcům se tu povedlo to samé (akorát v menším, kurážnějším a méně kvalitnějším) provedení, jako tomu bylo v BoB, proto dávám za 5*.!

Lesní duch (2013)

Strašně čitelné pasáže obsahuje tento film. Místo toho, abych se lekal, věděl jsem že tam kam se nikdo zrovna v tu chvíli nedívá, někdo bude. Jinak kvalitní horor, kde se krví nešetří, krev přímo prší. 3*.

Zásilka (2013)

Film svému žánru ostudu rozhodně nedělá, ovšem není to žádný filmový zázrak či zážitek. U těchto nízkorozpočtových filmů často film přetáčím (přeskakuji nudné pasáže), ale tentokrát sem to neudělal, film mě vcelku bavil a byl koukatelný, i když strašně moc předvídatelný (ve scéně, kde Němec pošle "domácí film" a pak padne hláška že docela dobrý, na to, že je to nemocnej člověk mi bylo hned jasný, kdo nebo co je opravdu zásilka (jinak by to tam rozhodně nebylo zmíněno). Takže celkově za 3*, za Dolpha a za nějaký ty bitky.

Nevědomí (2013)

Velice kvalitní filmový kousek s kvalitním filmovým osazením. Film se mi líbil, ale závěr mě docela až zaskočil. Holt, doufám že nám taky někdo jednou nerozprcne měsíc a nebudu muset žít jako Jack Harper. :) 4*.

Muž z oceli (2013)

Úžasné, neskutečné, skvělé, výtečné, bomba, mazec, masakr! Neskutečná hudba, ze které mi od začátku filmu šel mráz po zádech, neskutečné záběry padajících trosek, mrakodrapů a vyloženě přímo role šitá na tělo Henrymu Cavillovi. V průběhu filmu jsem měl slzy na krajíčku asi 4x, nejvíce asi u toho tornáda s Kevinem Costnerem. Tohle rozhodně neřadím mezi jednohubky, ale jako pořádnej nášup! 5*!!

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Jednoznačně nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. V každém dílu, v každé minutě seriálu jsem měl husí kůži a s napětím očekával, co se stane. Tenhle seriál je opravdový filmový zážitek, všem kdo má rád válečné / akční filmy (seriály), doporučuji. 5* !!!

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Rusko, chudé Rusko. Zácpy. McClane Junior jako nehorázný fracek, McClane Senior stále jako tvrďák, i když je vidět, že síly ubyly. Akce zpočátku vcelku hezká, přes různé autonehody McSeniora a přes kolikametrové skoky, ze kterých vyvázl jako vždy - živý, akce postupně ubývala. Vyvrcholení je v Černobylu, kde se radiace řeší defacto jen v jedné místnosti a kluci McClaneovi jí radši neřeší vůbec. Celkově nic moc, dost jsem se těšil a jsem naopak dost zklamán. Slabý podprůměr, ale za Bruce a vybranou lokaci (Rusko, Černobyl) dávám o hvězdu více. 3*.