Mluv se mnou (2023)

Talk to me je jedným z duchárskych hororov, ktorý má určite potenciál, ale ktorý už proste neprináša nič nové kvôli žánru. Jednoducho tých hororov je už tak veľké množstvo, že aj sebemenší originálnejší príspevok proste nedokáže utiahnuť celú stopáž, lebo v konečnom dôsledku sa tam začnú opakovať už prevarené veci. Každopádne nápad fajn a uvidíme, čo prinesie dvojka, keď sa podarí. 65 %

Babylon 5: Na počátku (1998) (TV film)

Film v televíznej produkcii, ktorý bol doslova nutným doplnkom k samotnému rovnomennému seriálu. Prequel, ktorý prakticky do detailov ukazuje dôvody a priebeh minbarijskej vojny a kde sa stretávajú bývalý a súčasný veliteľ Babylonu 5 a ktorý rozpráva zostarnutý Londo. Jednoducho dejová linka poňatá komplexne s potrebnou dávkou emócií a na tú dobu zaujímavými vizuálnymi efektami. 75 %

Meg 2: Příkop (2023)

Je to presne, ako som očakával aj na základe traileru. Luxusná päťhviezdičková úvodná scéna, ktorá maximálne trefne navodí tú správnu atmosféru, je potom vystriedaná veľkou znôškou klasických akčných klišé scén doplnených o až príliš veľké množstvo béčkových vizuálnych efektov. Ono na konci to vizuálne nevyzerá až tak zle, ale je vidieť, že takmer všetko je spravené digitálne a do podobného snímku to skôr vyjde komicky ako nejako prakticky. V závere to už je len totálny vývar a oproti jednotke zhruba na podobnej kvalitatívnej úrovni. 40 %

Život pro samouky (2023)

Priemerná romantická vzťahovka, ktorá opäť raz neprináša nič nové. Ošúchané frázy, prevarená dejová linka a až príliš rozvláčne napísané charaktery jednotlivých postáv. Jana Plodková podľa mňa dobrý výber, ale jednoducho na lepší nadpriemer tomu niečo chýbalo. Pokiaľ máte chuť na filmovú rýchlovku v čase domáceho nudenia sa, tak pokojne využite tento snímok. 50 %

Gran Turismo (2023)

Nápad preniesť vrcholových hráčov GT hry do reálneho sveta automobilového priemyslu je už na počutie bláznivým aj vo svete filmu, nieto ešte v skutočnosti. Preto námet určite kvitujem a aj atmosféra bola vybudovaná ozaj slušne s primeranou dávkou emócií. Tento snímok ale nedosahuje takých kvalít ako napr. Rivali, nakoľko tu dosť chýba istý element tvrdého zápasu dvoch popredných postáv, je to tu len jemne načrtnuté, a tým pádom film stráca v istých okamihoch dych. Ale ak si fanúšikom GT, tak toto je pre teba povinnosť. 65 %

Horský vůdce (2022)

Ja milujem Tatry a zároveň milujem Barabášove dokumenty, ktorý dokáže skvelým spôsobom zachytiť to, čo zachytiť chce a v jeho filmoch je vidieť nesmiernu lásku k prírode, ale najmä k horám. V tomto snímku verne a pomerne vyčerpávajúcim spôsobom zachytil profesiu horského vodcu tak, že si divák dokáže predstaviť, čo všetko táto práca obnáša a aký vzťah človek musí mať k prírode, aby to mohol robiť. Dokument sa nevyhol aj spomienkam na zosnulých vodcov a brutálne podmanivým obrázkom tatranskej prírody zachytených z vtáčej perspektívy. Ten, kto miluje hory, si tento film užije. 85 %

Blue Beetle (2023)

Priemerná guilty pleasure prkotinka, ktorá síce neoplýva nejakým premakaným dejom, ale za to ponúkne digitálnu smršť plnú zaujímavých nápadov, ktoré až tak neunudia. Navyše dej je postavený na základoch tradičnej mexickej kultúry, čo prinesie aj úsmevné momenty. Každopádne ale v rámci komiksoviek je tento počin jedným z tých slabších a neviem si akosi predstaviť Blue Beetle vtesnať do DC univerza ako jednu z hlavných komiksových postáv. 55 %

Cool Girl! (2023) odpad!

Fakt málo filmom dávam odpad, ale tu sa ozaj nedalo inak. Mal som pocit, že tie hodnotenia sú prestrelené, ale po zhliadnutí musím povedať, že česká filmová tvorba opäť raz ukázala, že dokáže natočiť nenormálne sračky. Tento film nemal nič - od trápnej atmosféry cez katastrofálne herecké výkony a najstupídnejšie dialógy ever až po tak predvídateľný dej, že keď si pustíte posledných 5 minút, tak vám to bude bohate stačiť na celkovú pointu. Jednoducho toto sa vôbec nepodarilo a je to asi len akýsi výťah k väčšiemu množstvu influencerov pre hlavné "perovo napumpované" postavičky. Otras. 5 %

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Mladé ninja korytnačky poňaté v úplne novom svetle s dosť zaujímavými animáciami, ktoré vôbec nevyzerajú prvoplánovo a ktoré zámerne navodzujú pocit 90-tych rokov, len v inom štýle. Príbehovo sa veľmi nedalo nič nové vymyslieť, ale aj napriek tomu to malo svoju atmosféru a jednotlivé postavičky bolo pekné sledovať v novom šate. Je zrejmé, že nápad bol jemne vykradnutý zo Spidermana, ale nemení to nič na veci, že sa nejedná len o trápny remake, ale o originálny animák s pekným moderným vizuálom. 70 %

Beckham (2023) (seriál)

Slušne spracovaný dokument, od ktorého som síce očakával trošku viac informácií, takže som bol trošku ukrátený, ale je to asi aj tým, že Beckhamov život mám vcelku dobre zmapovaný. Dokument je svižne natočený a každý diel ponúka iný pohľad na tohto majstrovského hráča. David Beckham bol jednoducho fenomén svojej doby a určite si podobný dokument zaslúžil. Či si ho zaslúžila aj Victoria, je otázne :) 80 %