Defendor (2009)

70% PLUS: žádné superschopnosti, superzbraně, superelektronické vymoženosti, supersíla - Defendor je obyčejný člověk; herecký výkon Woody Harrelsona MÍNUS: pomalý děj

Agora (2009)

80% Skvělé podání střetu náboženství (křesťanství) a vědy, jak po vizuální,příběhové stránce a dobrými hereckými výkony..

Princ z Persie: Písky času (2010)

55% - Co se týče příběhu, je jak z dobrodružné pohádky pro desetileté (a o konci už vůbec nemluvím). Taky mi připadalo, jakoby sám režisér nevěděl, za brát film vážně nebo humorně. Proto jsem čekal, že alespoň po akční stránce bude film vydařený. K mému překvapení tomu bylo naopak, scény byly špatné jak ve střihu tak kameře. I když Prince budu brát jako letní oddychovku, nemůžu hodnotit lépe (a to i s porovnáním s filmy tohoto typu). Na druhou stranu solidní hudba, kostýmy a těch pár minut v módu "po zmáčknutí čudlíku vraťte čas".

Počátek (2010)

90% Připadá mi, že u tohoho filmu se vychvaluje jen Nolan (ano, zaslouží si to), ale bez skvělých hereckých výkonů a Hanse Zimmera (hudba - soundtrack) by to pro mě nebyl film na pět hvězdiček. Co mi na filmu vadilo, byly akční scény v horách, kde platilo jako u obyčejných akčních filmů (zbraně bez zásobníků a milióny kulek bez zásahu cíle) a pro mě podivné znovuoživení Roberta Fischera. Ale abych jen nehanil - takto nápaditých thrillerů potažmo akčních dramat je jako šafránů. PS: poslední minuty filmu - letiště, závěrečná scéna s totemem (vlastně docela s předvidatelným konec) s písní Time - byly skvělé :)