Branky, body, vteřiny (1956) (pořad)

95% Kvalitní a profesionální podání zpráv ze světa sportu.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

80% PLUS: příběh; herecké výkony, především hlavní dvojice - Pitt, C. Affleck; velice zajímavá hudba; dlouhé záběry, které však někomu mohou přijít naopak nudné a strašné, podle mě je to právě naopak a filmu přidávají na hodnotě MÍNUS: kdyby se film jmenoval jinak, možná by to nejen u mě, ale i u jiných zvedlo hodnocení, tak už člověk ví, co se asi stane; sice jsem film chválil za dlouhé scény (a budu si tak trochu protiřečit), ale neškodila by kratší doba, kde hlavně prostřední část filmu je "hluchá"

Saw 6 (2009)

50% PLUS i MÍNUS Oproti pátému dílu je šestka mírným zlepšením. Opět zapracovali alespoň na vražedných scénách, to už se však nedá říct o výkonech herců. V příběhu jsem se posunuli o něco dál (nějaký náznak a překvapení fanouška zlomem v příběhu proběhl) a teď už zbývá snad doopravdy poslední díl (Saw 3D), kde Jigsaw všechny své posmrtné plány ukončí. (PS. a pokud bych mohl polemizovat a tipovat, nedivil bych se ukončení série otevřeným koncem - "zlo" nad dobrem stejně zvítězí.) POZN.: Možná, kdyby Saw vyšel jako např. televizní minisérie, dalo by se hovořit o docela povedeném kousku. Tak bohužel studio jen a jen využívá skvěle provedeného prvního dílu.

Saw 5 (2008)

40% PLUS: Na pětku se stojí za to podívat jen pokud člověk sleduje sérii už od začátku a tak sleduje alespoň rozuzlení celého příběhu. MÍNUS: Od druhého do čtvrtého dílu stálo za to se podívat alespoň na ty mučící-vraždící scény. Zde už došly nápady i v tomto směru. A spolu se špatnými hereckými výkony je tento díl pro mě tím nejslabším z celé série. POZN.: Možná, kdyby Saw vyšel jako např. televizní minisérie, dalo by se hovořit o docela povedeném kousku. Tak bohužel studio jen a jen využívá skvěle provedeného prvního dílu.

The End of America (2008)

45% Líbí se mi tzv. "protiamerické dokumenty", ale tento mě nudil a ani mě nějak zvlášť neoslovil. Zvláš když se srovnává vlastně pouze s minulostí (ke všemu se dá dle mého názoru něco najít a porovnat), tím je jednoduše řečeno nepřesvědčivý, neobjektivní . Ano, sice zde byly jasné důkazy o různých nekalých praktikách, ale The End of America, je nejspíše pro zapřisáhlé odpůrce Ameriky.

Kung Fu Panda (2008)

75% Neoriginální a přímočarý příběh, který je však humorný, se zábavnými zvířaty a propracovanými Kung Fu scénami.

Na odstřel (2009)

85% PLUS: od první do poslední sekundy napínavý příběh; příběh, ve kterém se prolínají, řeší jak přátelské, milostné, tak profesní vztahy; hutná atmosféra; spletitý děj; herecké výkony Crowena, Afflecka, McAdamsové MÍNUS: v reálném světe, by tohle asi nešlo takhle rychle, jasně (ale to je zacházení do detailů)

Volání o pomoc (2007)

90% Nevěděl jsem, že Adam Sandler umí zahrát i takovou tu roli. Chtělo by to více takových filmů s ním, určitě na to má.

Iron Man (2008)

70% PLUS: další z řad superhrdinů, který oslní především charismatickým Robertem Downeym; svižné tempo filmu; "roboťácká bitka" škoda jen, že byla jedna MÍNUS: nic vážného, co by se mi nelíbilo, přesto jsou tu jiní superhrdinové, jejíhž filmy jsou mnohem lepší POZN.: existují i jiní superhrdinové, kteří jsou ve zdaleka lepším provedení

Poldové (2010)

65% Jako akční komedie alá styl Mizerové určitě nadprůměr (i když ničím originální). Neobvyklá herecká dvojice, která překvapila; byly i momenty, kdy jsem se zasmál.