Mission: Impossible II (2000) odpad!

uz sem si chvili myslel, ze se hlavni padouch vylihne v charizarda, aby to bylo jeste blbejsi

Kobry a užovky (2015)

asi chci moc, nebo nevim. kazdopadne aspon ten Krystof zachranuje plytkej scenar, spatnej strih (coz je mozna spis chyba kratky stopaze) a vubec celej film, kterej se chce tvarit necim vyjimecnym. Jo jinak, kdyz uz by chtel nakej tamhle reziserskej jouda tocit o piku, nebo se snazil ztvarnit nedokonalou rodinu, tak by o tom nemel vedet uplny hovno. Treba se priste ucit u Aronofskyho, jak se to ma delat. A o spatnym financovani ceskejch filmu to podle me rozhodne neni.

Discopříběh (1987)

mam sto chuti paradne svuj zivot nakopnout

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jako problém neni ani to, že je to jak přes kopírák, což mně třeba sralo, neujíždim si zrovna moc na starejch válkách, ale prázdnej scénář. Děje se tam, že se tam nic neděje. Je na tom až moc vidět, o co Abramsovi šlo, to že se snažil až moc precizně ukázat další kus star wars universa s již osvědčenýma tradičníma prvkama a zapomněl na to, že točí film.

Narcos (2015) (seriál)

Konečně jsem si řikal, že ve spojení desetidílnýho seriálu a drogovýho prostředí nahlídnu do kuchyně největšího mafiána všech dob. Bohužel i přesto, že seriál čerpá z pravdivých událostí, je svym zprácovánim úplně mimo realitu a nejenom že mě necháva naprosto chladnym, ale v jednotlivejch detailech mě i sere. Podle mě zde seriálovej Escobar vůbec neodpovídá tomu skutečnýmu, je to prostě zápornej hrdina sestrojenej s takovym tim klasickym hollywoodskym kalkulem. Působí na vás přesně tak, že se mu nikdo nemůže podívat do očí, říct mu křivý slovo, všechno zná nejlíp, je vzornej, nedělá chyby atd. Dokonce ani nefetuje, což se podle mě úplně míjí s realitou. Drogovej dealer prostě neni jenom obchodník, ale vždycky má i svojí druhou tvář. Vlastně o Escobarovi se divák vůbec nic nedozví. Scénář je vyloženě další hloupá tuctovka, přitom z drogovýho prostředí se dá čerpat vůbec nejvíc. Příde mi to jako spíchlý záměrně zkratkovitě na úkor poctivýho diváku ve prospěch mase, protože nikoho např. nebaví zdlouhavý dialogy, nebo překombinovanej děj množstvím postav a odkazů, který si sami musí doplňovat. Další co mě sere je celkově vizuál v kontextu zvolený tematiky, až moc takový uhlazený. Abych nebyl jenom negativní, tak něco pozitivního. Nic mě nenapadá, snad jenom že to neni další kameňák, takže odpad z toho nebude, nicméně dokoukával jsem to s výraznou obtíží.

Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

trojka rovná se osmička? ee, tady to bude jednička rovná se čtyřka. ať je to do večera ve vůni.

Kód Enigmy (2014)

Pokus o zachycení prostředí - backgroundu 2.WWR u mě selhává na plný čáře. Ačkoliv válka je tu jenom jako kulisa, nebo taky zdůvodnění pnutí mezi vedením a partou matematiků. Pro koho je vlastně film určen? Jestli pro fanouška zabývajícího se historií, pak je položen až moc v obecné rovině a nejenom že mu nic neřekne, ale akorát ho jenom nasere. Pokud pro laika, pak některým podstatným věcem nebude rozumět. Třeba úsílí postavit výpočetní stroj, je tu ještě tak hloupě zpochybněno, že vlastně jsou to vyhozený peníze a bejval si měl Turing vzít do ruky tužku a papír. No i ne-vědec se tomu zasměje. Když to srovnám se Social network - odborně zaměřený film o programování a právu z univerzitního prostředí a podobenství je tu i v hlavním hrdinovi. Leckdo odborným IT a právním termínům nerozumí, přesto když Eduardo napsal na okno vzorec pro porovnávání studentek, film pro laika působí reálněji, pro geeka je to dar z nebe. Další otázka je, jak zachytit všechny ty myšlenky, co se líhnout v hlavách těchto postav stravitelným způsobem? No např. tím, že Zuckerberg rychle mluví, do detailu je kladen důraz i na to, aby mluvil o více tématech najednou, furt někam spěchal, nebo tak úplně neřešil, jaký nosí boty - pohodlný hlavně. To je boj na poli režie, kde Fincher je prostě o třídu dál. Turing je podivín jehož jedinou výsadou je, že umí rychle spočítat permutaci 4 prvků nabývajích 26 možností. Protože to umí tak rychle, je i náležitě k tomu arogantní a cynický. Jeho postava je ještě dramaticky zveličená, což neprospívá ničemu tak jako třeba u Vlka z Wall Street. Jediná oblast, kde se shodnu asi s většinou, je řemeslná stránka. Od castingu počínaje, po kamery, nasvícení konče. Zase to ale není Schindlerův seznam. A jak bylo řečeno na začátku, abych se díval pozorně, tak i k Dokonalýmu triku to má daleko.

Ona (2013)

dobrý porno