Kick-Ass 2 (2013)

Jednička byla překvapivá, originální, kulervoucí. Dvojka mírně ubrala na plynu a přestože si leckdy s prvním dílem v akci nezadá, tak celou stopáží se táhne příběhová linka být či nebýt. Být superhrdin(k)ou, nebo jí(m) nebýt? V tomto duchu dojde k několika otočkám a zpomaluje to celkové tempo. Aby to nevyznělo negativně, tak stále se jedná o velice dobrou zábavu, na kterou bych se bez problémů podíval znova. Jen nejsem v tom stavu, že bych se vyloženě těšil, až to uvidím zase. Logicky už chybí ten WOW moment jako v roce 2010. 70 % Oblíbená část- "Vážně!?" "Ne, je to jen pálka omotaná alobalem."

Pád Bílého domu (2013)

Suchá akce bez přidané hodnoty, která už je dneska vyžadována. V mnou nedávno viděném White House Down (a v poslední době v akčních filmech obecně) je tou troškou navíc humor. A když člověk vidí, že se snímek nebere zas až tak vážně, sám ho bere s nadhledem a dokáže u hodnocení přimhouřit oči. Zde sledujeme sveřepý Butlerův výraz téměř v každé scéně a není kdy si oddechnout. Což není dobře (natož výborně či chvalitebně). 50 % Oblíbená část- zasmání se se dvěma Butlerovi zajatci

42 (2013)

Nemůžu si pomoct, holt miluju tyhle sportovní pohádky. Proto dávám ve většině případů čtyři hvězdy, přestože spousta momentů se v nich opakuje. Když je to ale zpracováno bezchybně, mají mě autoři v hrsti. Výrazným plusem je i to, že nemálo těchto sportovních snímků je opravdu založeno na pozadí skutečných událostí a není to tak jen zneužívaná vějička. 80 % Oblíbená část- trenérovo noční vyjádření k petici

Útok na Bílý dům (2013)

A proč ne. Je fajn vidět, že si Američani dokážou dělat ze sebe srandu, i když se příběh odehrává na pozadí "vážné události". Nebylo zde pár samoúčelných vtipů, které by působily montovaně pod tlakem. Tady tryská fontána hlodů, které jsou evidentně záměrné a nikoliv nechtěné (jako např. v mnou nedávno viděném Po zániku Země). Jasně že dostanete i dávku wtf momentů (moderní tank zneškodněný jediným RPG), záchran v poslední pikosekundě, apod., ale upřímně- čekali jste snad něco jiného? Když se zamyslím, tak si naprosto bez problémů dokážu představit, že bych se na to juknul znova. Bez ostychu 80 %. Oblíbená část- praštění raketou do hlavy

I Love You Phillip Morris (2009)

Podle mého žádná sláva a ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadá mě nic, co bych vypíchnul. A už proto nemůžu dát víc jak průměr. Asi nejzajímavější byly Carreyho proměny a dočasné úspěchy, které trochu připomínaly Chyť mě, když to dokážeš. Ale proč to má v současnosti 71 procent, vážně nechápu. 40 % Oblíbená část- ...tvá volba...

Hanna (2011)

Na dovolené u Lipna jsme si s bandou vyrazili do letního kina. Promítalo se od 10ti lidí, takže čtyři místní mohli děkovat, že my jsme čítali 8 jedinců. Možná že by ale nakonec bylo lepší, kdyby se nepromítalo, protože na plátno se vrhnula Hanna- chaotická, nelogická, nudná. Doporučit určitě nemůžu. 30 % Oblíbená část- "A na co tvoje maminka zemřela?"

Let (2012)

Denzel je prostě král a přestože tady hraje klaďase, tak jeho vyobrazení osobních démonů je natolik věrohodné, že má divák chuť mu dát přes hubu. A v tom je velká dávka umění, protože hrát čistého hrdinu či záporáka je bezpochyby jednodušší. Vypíchnout dál musím i soundtrack- takoví Stouni musí oslovit snad všechny generace, ne jen Jaggerovi vrstevníky. Oceňuju, že jsem byl po celou dobu držen v napětí, jak to dopadne a upřímně můžu říct, že jsem vážně netušil. A věřil jsem i té situaci, kdy se člověk dostane na rozcestí. Převážně kvůli delší stopáži musím malinko na hodnocení ubrat, ale i tak hezkých 80 %. Oblíbená část- "My plachtíme"?

Naboř a ujeď (2012)

Výtečný soundtrack, několik solidních fórů (i když celkově méně než by divák očekával), poměrně známá jména v obsazení a to je vše. Na základě traileru jsem očekával víc. Dostal jsem jen prachsprostý průměr. 50 % Oblíbená část- "Byl to černoch? ... Tak to byl Mexičan? ..."

Konečná (2013)

Je to jednoduché- máte rádi starou dobrou směs ideálně dávkované akce, humoru, hlášek, ostrého hlavního protagonisty, úlisného záporáka i nelogičností, které ale nikdo moc neřeší? Pokud ano, pak je to film přesně pro vás a stoprocentně nezklame. Jestli to není váš šálek kávy, potom nemá cenu se na Konečnou koukat, protože ničeho jiného se nedočkáte. Edit: po druhém shlédnutí ubírám deset procent. 70 % Oblíbená část- Arnoldova výzva k "evakuaci" bufetu