Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Velmi příjemné nahlédnutí do života amerických středoškoláků. Konec jsem nepochopil, ale nijak mně to nevadilo, protože o detaily tu tentokrát nejde.

Země bez zákona (2012)

Plno-krevná řežba s výbornými charaktery postav, stylovým prostředím i chytlavou muzikou. Možná jen scénář měl být překvapivější.

Good bye, Lenin! (2003)

Pro všechny oddané a nadšené socialisty to v roce 1989 musela být hodně studená sprcha. Tento film velmi povedenou formou nastiňuje onen převrat. Nechybí vtip, tradičně výborného Brühla doplňuje okouzlující Chamatova a škoda jen přehnaného sentimentu v závěru.

Maverick (1994)

Pohodová a vtipná westernovka, kterou bych ale doporučil spíše svým dětem.

Terminál (2004)

Spielberg přináší dokonalou satiru byrokratického systému a letištní Forrest Gump dostane svou dobráckou jednoduchostí každého.

Velká železniční loupež (1903)

V dnešní době je to objektivně nehodnotitelné, jelikož se jedná o úchvatně naivní dílko, které však muselo ve své době představovat naprostou senzaci. Ani si nechci představit, co si lidé budou myslet o Avatarovi za dalších 110 let.

Atlas mraků (2012)

Slátanina. A velké zklamání. Jednotlivé příběhy jsou poměrně dobře zpracovány, ale naprosto se vytrácí jejich provázanost a tím i celistvost příběhu. Hlavní myšlenka je až urážlivě opakována snad šestkrát, protože pokud by bývala nebyla, tak nikdo nepochopí, proč se na film dívá. Stejné postavy v různých časech mají ovlivňovat své osudy, ale jsou k nepoznání rozdílní, takže není možné si jejich činy propojit. Možná nestačí pouze jedna projekce, jako tomu bylo například u Počátku, ale já už další tři hodiny svého krátkého života neobětuji.

In nomine Patris (2004) (TV film)

Na české poměry tradičně odfláknutá nízkorozpočtovka, která kvůli svému zásadnímu obsahu měla dostat mnohem lepší kabát.