Lupiči (2015)

Nevýhodou "The Crew" je skutečnost, že stopáž není nijak robustní a všechno se odehraje příliš rychle. Trošku mám problém i se střihem, kterej i díky ruční kameře vyvolává dynamiku, ale místy je zvolen docela nevhodně. Chladnej přístup k chatrné záplatce a k postavám zamrzí, ale poslední dvaceti minutovka je fakt výborná a hodně napínavá. Herci jsou sympatický, ke každý postavě jsem si vytvořil určitý pouto, jsem spokojený i s tim kdo umřel a kdo přežil, naprosto férové. Líbily se mi vztahy mezi nimi - pokud to není vyloženě nutné, tak týpci zbraně nepoužívaj, jsou to "jen" lupiči. Pořád maj nějakou tu morálku, jsou to prostě grázlové co maj rádi své blízké, civilistům nijak neubližují a chtěj si akorát přilepšit. Vizuální lahůdka dovolí vyniknout krásám interiérů a prostředí Francie je refrešující. Akčních scén není zas tolik, ale jsou výborně prostříhaný, špičkově nasnímané, realistické a dokonale ozvučené. Nechybí ani krytí se za zdmi či auty, přebíjení bouchaček, využití více zbraní, od samopalů po brokovnice a pistol a dokonale provedené Rko, kde jsem si užil každý zásah. Soundtrack minimalistický, ale atmosférický a zároveň skvostný. Je to tak, jsem spokojený. Důkaz, že i realisticky působící film může skvěle bavit.

Ve jménu vlasti - Série 4 (2014) (série)

SPOILERY: Od momentu, kdy Carrie si vrzne s panicem, se ze seriálu stala parodie. Scénář je navíc nechutně průhledný a nevýrazný. Umíraj vedlejší postavy, které nikoho nezajímaj a ty zajímavé jsou utlačené do pozadí. Claire Danes hraje skvěle, ale ta její arogance, povýšenost je až nechutná. Na všechny kolem sebe plive a pořád se tam rozčiluje. Katastrofa. Napětí nefunguje, protože je vyvolaný samoúčelně, uměle a předvídatelně. Postavy se chovaj v rozporu s tim, jakou práci vykonávaj (Lockhart odevzdá seznam třístovky lidí, aby zachránil pět a ještě k tomu ohrozím sebe a lidi v místnosti, wtf?!) Quinn se zamiloval do ženský, která je emocionálně otupená a akorát ho zneužívá. Akční scény jsou chaoticky prostříhaný, natočený, chybí Rko (prostě banda týpků padne aniž by cákla krev), hlavně epizoda s útokem na ambasádu je příšerná. Místo stealth akce, použití nože a tichých eliminací, musíme sledovat nesmyslné střílečky. Quinn by mohl bejt tahoun seriálu a vůbec bych se nezlobil, kdyby to Carrie schytala. Poslední díl je těžce nezvládnutej, ani nevíme jak se dostali z toho chaosu zpět domů. Na redditu píšou lidi dvacetkrát lepší nápady a z Homelandu by se mohlo stát meméčko. "OTEVŘETE TY DVEŘE, NEBO JE POVRAŽDIM" "PORUŠUJETE LIDSKÁ PRÁVA!"

Pomsta (1990)

Nesmyslná, dlouhá sračka, která nedává smysl. SPOILERY; Costner poprvé uvidí ženu svého kámoše, kterej je mega zlej mafián. Zamiluje se. Pak volá kámošovi "ty vole hele, zamiloval jsem se do tý buchty. Mám pocit, že hned první den." Ona volá kámošce "Hej, mě se líbí někdo jiný." - Samozřejmě nechybí ani klišé scéna, kdy cápek dělá koktejl a vše se mu rozsype pod rukama, aby mu pomohla to zvednout, vymění si pohledy a do toho hraje katastrofální motiv klavíru. Pak mu ještě rukou projede po paži a máme tu zaláskovaný párek. Costnera potom nachytaj a nezabijou ho, aby se asi mohl pomstit. Za co? Za to, že ta ženská podvedla svého manžela? "Jsem ráda, že jste přišel. Nevěděla jsem, že přijedete." "Já to taky nevěděl." - pak jí jde klátit. / Cápek pak dá feat se dvouma cápkama, takže kam přijdou tam udělaj naprostej masakr. Pak jeden z cápků mluví na Kevina asi španělsky a druhej cápek na to, že je raritní když vůbec mluví, že je to zázrak a bla bla.. přitom mezi nimi není žádná chemie a pro týpka, kterého vůbec neznaj, nasazují krk. Nechám tam jednu hvězdičku, protože Costner je sympaťák ale nenapadá mě nic, co by se mi na tom filmu líbilo.

Ve jménu vlasti - Série 3 (2013) (série)

SPOILERY; Tak asi bych začal tim, že děj mě vcucl okamžitě. Líbilo se mi vykreslení vztahů a životů u Brodyových, ale zároveň jsem zklamaný z toho, jak to celé vyznělo úplně jen tak. Zahraný je to dobře, jen místy je to vatové a nedokážu to akceptovat, když ke konci série to není úplně ukončený. Chci znát následky, názory té rodiny, až by uviděla v televizi Brodyho. A taky ta scéna, kdy Dana řekne mámě že se stěhuje a ona jí ještě dá prachy, mi přišla totálně mimo. Z Quinna se stává tahoun seriálu, Friend je charismatickej frajer a v akci si vede výborně. Danesová odvádí klasicky maximum, Saul si každou scénu krade pro sebe, baví mě jeho slovní zásoba, mimika, Brodyho ilustrace života na útěku a následného comebacku s výcvikem, naprosto fascinující, Callery kraluje se špičkovým soundtrackem, akce je sice málo, ale je špičková - výborná střelba, nějaké to stealth, ozvučení střeliva. Hlavně už z pilotu třetí série, stealth akce Quinna úžasná. Dar Adal je zajímavá a hodně nepředvídatelná postava a hraje ho sympaťák, Homeland má výborné tempo, skvělou kameru, přesto mi v mnoha věcech přišel celkem nedotažený, takže ačkoliv jsem se bavil skvěle, postrádám pocit úplnosti.

Ve jménu vlasti - Série 2 (2012) (série)

Z Homelandu se stává další můj seriálovej tahoun. Lepší vizuální stránka, už se odkrývaj všechny tajnosti, Callery ukuchtil impozantní soundtrack a druhá série je říznutá sem tam solidní akční scénou. Zvuk automatických pušek je pořádný rachot, nechybí ani nějaké stealth prvky, exploze, krev. Místy je seriál opravdu hodně intenzivní, jindy poleví v tempu až příliš a působí spíš meditativně. Hercům nemám vůbec co vytknout, z Quinna se stává frajer a příjemným překvapením je pro mě dcerka Brodyho, která hraje výborně a má mnohdy kvalitní dialogy. Nějakej slabší moment zde je, ale poslední díl mi to dokonale vynahradil s depresivní atmosférou a taky jsem dával i tři díly za sebou, takže jsem natěšený jak se to bude vyvíjet dál.

Akta X - Série 2 (1994) (série)

O třídu lepší, než první série. Navíc místy druhá série je více akční, takže se sem tam dočkáme i celkem fajn bitky, ale na to kvůli Aktě X nekoukám. Já se bavim královsky při každém tématu, problém zřejmě je, jak jsou mytologické díly spíš na pozadí a ačkoliv jsou zásadní pro děj, hned v dalším díle se téměř ignorují nějaké psychické následky pro hlavní postavy. Maximálně o těch událostech padne nepatrná zmíňka. Scénář je skvělej, opravdu skvostný počet výborných dialogů, bohužel tvůrci konspiraci odsouvaj na vedlejší kolej a místy seriál přešlapuje na místě. Vzhledem k počtu epizod, je to jedinej problém tohohle seriálu. Zase to tvůrcům vyčítat, je jako kritizovat že v komedii, je příliš vtipů - jinými slovy, i standartní díly fungují výtečně a baví po celou dobu. Pro změnu musim chválit nekompromisní zabíjení i kladných postav a opět, některé depresivní konce, hlavně v epizodě "Soft Light". Herci klasicky odváděj skvělou práci, hlavně postava Skinnera se stává pro mě zásadní a důležitou, hudebně nevim co bych vytkl, opět je to pestré na prostředí. Plné hodnocení si však ještě budu šetřit.

Lovci hlav (2011)

A to jsem se těšil na špičkovej thriller. Téma slibuje opravdu hodně, ale ve výsledku je to mnohdy trash. Všechny ty akční a gore scény, mi přivodili záchvat smíchu. Scéna se psem, byla opravdu už WTF a to co zmákne hlavní hrdina, je už dost přehnaný. Pak všechny ty zvraty sice do sebe zapadaj, ale člověk i tak nechápavě kroutí hlavou. Je to akční, absurdní a zábavný. Ale sliboval jsem si od toho víc, než jen pouhou zábavu.

Darc (2018)

Říkal jsem si, že po dlouhé době zkusim nějaké akční béčko. Když jsem na netu četl, že hlavně kvůli akci se vyplatí na film podívat, hned jsem se chopil příležitosti a pustil si Darc. A jsem fakt nadšenej. Je to místy fakt hloupé béčko, ale herci si svoje role užívaj úplně maximálně, jsou sympatický, odehrává se to v pěkných interiérech a neustále se střídaj lokace. Vizuálně film vypadá fakt lahůdkově. Co by za něco takového, dnešní vyhořelý králové akčních béček, dali? Tony Schiena je pro mě úplně neznámej, ale v akci si vede hodně solidně, vypadá drsně a má pěknou sousedku. Záporáci jsou svině, co tam kosej i nevinný lidi. Místy mě film i překvapil tou úmrtností klaďasů. Akce je plno - je nařachaná dynamikou, nechybí ani gore, mnoho dobrých nápadů, zlomenin, proříznutých tepen a končetin, občas se objeví nějakej slušnej kop. Ze začátku je akce příliš zpomalovaná a prostříhaná, ke konci jsou souboje výborný a intenzivní. Pro mě nejlepší akcí byla stealth vloupačka do toho luxusního bytu se špičkovým fightem v kuchyni a pak v bytě proti třem týpkům. Akční scény jsou dlouhé, nechybí ani "hloupé" přestřelky, kde týpek všecko vystřílí, vzhledem však k intenzivní práci choreografů a důvtipu, to tentokrát není problém. Film se nebere až tak vážně a působil na mě i odlehčeně. Hudba je fajn. Takže nadhodnocuju, protože jsem se bavil každou vteřinou a nějakou tu akci si pustim znova. Fakt mě to bavilo, dokonalé akční béčko. PS: Banda pomatenců zde zmiňuje Punishera, se kterým má film společnýho asi jako Raid s Boykou :D

Ve jménu vlasti - Série 1 (2011) (série)

MOŽNÉ SPOILERY: Spy seriál s "24 feelingem", ostatně Carrie je tak trošku Jack Bauer female. Akorát tady nepobíhá s brašnou, sluchátkem v uchu, nemučí a nestřílí palice. Homeland místy bohužel kolísá v dynamice, protože místo posunu vpřed, tak musíme sledovat zbytečný líbačky a místy hodně neurčité dialogy. Hlavně cliffhanger z posledních momentů první série, mě vyloženě nasral. Napětí v některých momentech dosahuje, právě kultovní dvacet-čtyřky, ale na můj vkus je tempo zbytečně pomalé a atmosféra je mnohdy zbytečně minimalistická a tichá. Chválím pointu ohledně Brodyho, ale třeba u Walkera jsem se ani vůbec nedozvěděl, proč dělá to co dělá a taky mě mrzí, že Brody nepomyslel na následky, které by následovali pro jeho rodinu. V jistých momentech se postavy chovaj logicky, jindy působí zmateně a neurčitě. Nejlepší postava je pro mě zřejmě Saul. Akce téměř není, ale občas padne nějakej výstřel, či úder. Za zmíňku stojí kontaktní fight v podzemní garáži. Soundtrack je ok, ale nijak zapamatovatelný. Na druhou stranu se těším na pokračování a doufám, že děj nabere pořádnou dynamiku.

Akta X - Série 1 (1993) (série)

Potřeboval jsem utopit čas v nějakým seriálu a jelikož jsem fanoušek záhad, alienů a dalších takových příbuzných témat, jednoznačně vyhrálo The X-Files. Původně jsem očekával, že se bude jednat o šablovitý seriál, bez dějové plochy na pozadí a návaznosti. Jsem však rád, že epizodních dílů zase není tolik a spoustu z nich tvoří návaznost a nechybí ani easter eggy. Musim samozřejmě pochválit výborné herce - Duchovny hraje prvotřídně a dává nehorázný zápal do své role. Je inteligentní, má skvělou slovní zásobu a místy připomíná tim nadšením, mě samotného. Když třeba sedí v autě se Scully a s úsměvem na tváři, v neutichajícím nadšení jí vypráví historky, teorie k záhadám. Samozřejmě vydatně hláškuje. Scully je sice skeptička, ale ta chemie funguje výborně - obě postavy se vzájemně doplňují. Mulder například nemá žádnej osobní život, žije jen pro práci a tajemno, zatimco Scully je více společenská, občas tráví čas se svojí rodinou. Obě postavy, od toho druhého získaj určitou nadstavbu - Fox začne někomu konečně věřit, Scully si uvědomuje, že věda na všechno nestačí.. je zde i postava nervózního kuřáka a věčně napruženého Skinnera - oba na sebe strhávaj pozornost. Chválim i výběr záporáků a partičku Osamělých střelců. Co se mi hodně líbilo, tak že x případů vychází z realnejch předloh a většinou disponují i s racionálním vysvětlením, kde nadpřirozeno je jakoby takovej bonbónek na závěr. Líbí se mi i výprava, obří paleta měst, prostředí - lesy, odlehlé venkovy, ruch města, plno interiérů. Akce není vůbec žádná, ale to ani pro mě není mínus, hlavně že funguje napětí, děj je zajímavej, ačkoliv se občas najdou nudný díly. Co ještě musim pochválit, tak mnohdy nejasné, otevřené konce, kdy divák musí žít s vědomím, že TO tam pořád někde je i přes veškeré úsilí obou agentů. Oblíbené epizody: Ice, Space, Fire, EBE, Darkness Falls