Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

Tak jako, co se týče mně, jsem velmi spokojen. Obával jsem se zklamání, ale první polovina je naprosto skvělá, druhá sice slabší, ale pořád se na to parádně kouká. // Co pochválit, jako první?! Potěšil mně odkaz na Texaského ze 74, má to slušný tempo a fajn atmosféru. Co se týče hereckého obsazení, nikdo mi nevadil. Herci hrají, jak mají a chování je na místě. Nejvíc se mi líbil Dan Yeager, který hrál zabijáka s motorovou pilou, šlo vidět, jak mu tato role sedí, dal do toho všechno a sám si to užíval, parádně se vyřádil a postavu zahrál prvotřídně, prostě jsem mu všechno žral. Zbytek o něco slabší, ale pořád v pohodě. Hudební doprovod je skvělej a krve je taky dost, nechybí ani brutalita. Je tu aj pár akčních scén, prostředí je skvěle zvolené a nenudil jsem se. // No, ten příběh. Sice to má navazovat na 74, ale tohle není Hewitt, většina událostí je vymyšlená, což mně mrzí, takže příběh nejvíc trpí. A nevím, jestli je zápor fandit na konci masovému vrahovi.:) // No, mám to za sebou. Jsem spokojený, až na příběh nemám co vytknout a jsem zvědav na další díl. 8/10

Poslední boj (2006)

Další parádní bojovej nářez s hodně nečekaným koncem. Původně to na plné hodnocení není, ale konec jsem opravdu nečekal a to je ten důvod, proč jsem napařil všechny hvězdičky. // Akční scény, tedy souboje jsou parádní. Výtečná choreografie, plná přehlednost, jediný co mi chybělo, tak je pořádná surovost, ale to je jen detail. Soubojů je tady dost, ale musím pochválit dialogy. Těch je tu o dost víc, ale nejsou zbytečné! Nestává se často, že bych se takhle skvěle bavil u dialogů. Navíc jsou doprovázeny poklidnou atmosférou a mírným humorem, takže fungují skvěle. Samotný příběh je parádní a dost zajímavý. Vsadím se, že nikdo nečekal takovej konec, to jsem koukal normálně s otevřenou hubou. Herecké obsazení skvělé. Jacky Wu má charizma a hlavně jeho postava je úžasná, to chování, přístup a spousta hlášek, dál jeho "přítelkyně" krásná, ten Kapitán, jak tam čaroval sympaťák, zbytek fajn. Chválím aj slušný tempo a i prostředí, resp. arény, kde se mlátilo. // Tak chtělo by to výraznější hudbu. // Doufám, že Wu mně nezklame, mám ještě jeden film, kde hraje hlavní roli a měl by dostávat víc šancí v akčních filmech. A díky nepředvídatelnému příběhu a parádní akcí dávám 9/10.

Metal Gear Solid: Philanthropy (2009) (amatérský film)

Nechápu zdejší hodnocení. Pochopil bych, že by film nudil, ale většina ani neocení téměř parádní zpracování, od "amatérů". Kdysi jsem na PS2 hrál Metala, ale bylo to o ničem jiném. Nicméně mně hra chytla a bavila. // A tenhle snímek rozhodně hře nedělá ostudu. Na to, že je to téměř céčko, tak je zpracování parádní. Co se týče akce, je jí zde dost. Spíš poslední půlhodina graduje a jinak je to čistá střílečka. Líbily se mi gesta, jak vojáků na záporné straně, tak u hlavních hrdinů, v akci působí každý dost dobře, efekty se taky dají. Herecké obsazení mi nevadí, námět přímočarý a vůbec mi nevadil koktejl navíc, film si drží tajemnost a to je hustý, občas napínavé a humor nechybí, některý hlášky jsou skutečně trefný. Dál skvělej hudební doprovod, vynikající prostředí a slušná atmosféra, já jsem se bavil, filmu aj prospívá jeho délka, ani né hodinu to má. Dál je akce přehledná a i přes tu amatérskou kameru je to obstojně natočeno. Potěší, že po závěrečných titulkách si tvůrci pro nás připravili vystřižené scény, nebo-li spíše funny moments, to stojí za to a nechybí ani svižné tempo. // Hm. Trilogie nemusela být, klidně celej film z toho mohli tvůrci udělat, ale to je asi tak vše. // Tvůrci si zaslouží pochvalu. Vážně nechápu místní uživatelé, asi čekali oscarové výkony, že?! 4* za to, že všechno šlape a jedna hvězda navíc, za celé zpracování. 9/10! "Lepší umřít teď a mít to za sebou, než pozdě, protože každý jednou umře!"

Znovuzrozený (2011)

Projíždím filmografii mistra Foo a sám sebe se ptám: Proč je tohle jeho zatím jediný film, kde se takhle vyřádí?! Je to docela pecka, cítím mírné zklamání, ale na film se ještě určitě minimálně jednou podívám. // Chválím akci. Je tu myslím jedna naháněčka, občas střelba a hlavně souboje. Souhlasím se Sniperem18, že choreografie není úplně nejlepší, ale pořád je na slušné úrovni. Soubojů je zde dost a jsou surové, lámou se kosti a já se bavil královsky, ale mají jeden zápor, hned se k němu dostanu. Herecké obsazení skvělé, Foo sype parádní hlášky, takové charizma jako on jsem u nikoho snad neviděl a předvádí skvělé kousky, navíc hraje hrdinu, dle mých představ, opravdu se s nikým nesere a i když nějakej záporák se nemůže bránit, tak ho Foo dokope. Ještě se mi líbil ten boxer, kterej chlastal, v něm něco je, škoda, že měl tak málo prostoru. Zbytek výrazně slabší, ale nemám s nikým problém. Hudba dost dobrá, ke konci to graduje, námět a dobře zvolené prostředí, yop Frantíci se opět předvedli. // Nyní ten zápor bitek. Když například ze začátku jde Foo do toho baru a jeho trenér na něj vyprovokuje asi 10 týpků těšíte se, jak je Foo všechny seseká. A ano, sesekal určitě parádním stylem, ale vy to nevidíte, jak zde psal Sniper18, pohled z první osoby. To se dalo skousnout, ale potom je scéna, kdy koukáte na zeď a jen vidíte stín Jona, který sesekává soupeře a opět z toho nic nemáte, ale naštěstí je tohle všechno, zbytek je plně přehledný. Souboje jsou na můj vkus moc krátké, mohli být lepší a je zde docela dost dialogů, takže jsem to občas přetáčel a tempo je docela pomalé a možná ještě něco. // Podívejte se na pohled Jona. Foo to tam kosí nehorázným způsobem a to je ten problém, choreografie měla být lepší, Foo z 90%ti neukázal svůj skutečný arzenál. A upřímně, to ani není na 5*, ale bitky působí surově a ten konec mně neskutečně nakopl, takže těch 5* dávám. Foo, ale fakt, začni hrát v podobných filmech častěji, jinak díky za skvělou show. 8/10

Umění války: Zrada (2008)

Hmm, dopadlo to úplně stejně, jako jednička. // Ale je zase pravda, že je to o něco lepší. Konečně se objeví několik akčních scén, zejména soubojů. Wesley opět ve formě, vypadá dobře, sem tam nějaká dobrá hláška střídají se lokace, ale to je úplně všechno. // Co z toho, když po polovině jsem to přetáčel a ani konec neviděl, hm?! Námět by se ještě dal snést, ale pořád je o ničem, nejhůř na tom je zbytek. Film je chaoticky natočený, vůbec jsem to nepobíral a zejména souboje jsou otřesně natočené, navíc to opět působí zastarale a až příliš amatérsky. Dost jsem se nudil a hudba příšerná, herecké obsazení nic moc. // Dvojce jsem celkem věřil, docela jsem se na ní těšil, ale je to stejné, jako u jedničky. Navíc je zde málo akce a i ta, co zde je, je celkem nezajímavá. 3/10

The Divide (2011)

Zajímavě zpracovaný námět, který mně však tolik neoslnil. // Ale námět je fakt slušný a je aj dobře zpracovaný. Chválím hudbu a herecké obsazení, je skvělé a ještě něco by se možná našlo. // Mně film však nebavil, neuvěřitelně se táhne a zhruba po polovině jsem to začal přetáčet, až vlastně nevím, jak to dopadlo. // No, zklamání! Čekal jsem opravdu víc, bohužel, viděl jsem lepší filmy o apokalypse. Ale herci hrají zase skvěle, to je fakt. 4/10

Umění boje (2000)

Po skvělé Zpovědi zabijáka jsem se těšil na tenhle film. Miluji námět, kdy je agent zrazen a jde po něm policie a ještě zabijáci. // Takže námět určitě chválím, jinak Wesley byl tady ve skvělé formě... // To je však všechno, co mně na filmu zaujalo. Co se týče akce, je otřesná. Už když jsem se díval na ten film, říkal jsem si, že tohle nemůže být rok 2000, nýbrž 1980, film působí zastarale a nic se neděje, bez nádechu, tedy žádné tempo a příběh je vlastně nezajímavej. // Jsem fakt zklamán, nudil jsem se a po hodině jsem to vypnul, pač jsem na to koukal proti své vůle. Ale jo, na dvojku se i tak těším, svět se nezbořil, život jde dál a zklamání patří k životu :D 2/10

Veterán (2012)

Nakopanej nářez, na který jsem se těšil už kvůli námětu, jenže jsem tuhle roli Trejovi nevěřil. Na tom už nesejde, protože jsem nakonec nadšen! // Co se týče akce, bavila mně nejvíc. Jsou zde bitky, které působí drsně a najde se aj jedna autobusová honička. Potěšila mně hudba a herecké obsazení je skvělé, Trejo se zmocnil role hrdiny peckově, hláškoval jak pes a i když je zbytek sice slabší, nenamítám nic. Chválím námět a postavu hrdiny, který si váží maličkostí. Tenhle film je pro mně docela motivační. // Na můj vkus, těch soubojů málo, občas to klišé a logika je občas pryč. // Opravdu mně Veterán dostal! Jedná se o jeden z nejlepších filmů Treja. A aj když je toto téma (pomsta) 69x ohrané, tak se vždycky najdou nějaké originální prvky. Za mně 9/10!

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Fascinující jízda! Film nenudí a dokáže zabavit aj po několika shlédnutí. // Hlavně, že akce je parádní. Je zde neustále, jsou zde fighty, přestřelky a jeden souboj s katanou. Herecké obsazení úžasné! Dolph a Brandon vytvořili podle mně tu nejlepší dvojku vůbec, zbytek obsazení je též skvělej. Hudba prvotřídní, dobová, námět, Los Angeles, plno nezapomenutelných hlášek, kupa vtipných momentů, občas napětí, hlavně ta stopáž a skvělá atmosféra, přehlednost, no je toho opravdu dost. // Poslední souboj s katanou je pro mne zklamání, přestřelky mně nebavily tolik, jako fighty, film má pomalé tempo, chybí nějaké pokračování a remake by si tenhle film zasloužil. // Bavil jsem se královsky, absolutně jsem se nenudil a dialogů zde je pramálo. Všechno šlape jak má. Jenom jak říkám, nevidím zde žádné pokračování a remake by mně též potěšil. Dávám 10/10, jak bych nemohl, že?!:)

El Gringo (2012)

Naprostá spokojenost! Ještě, než začnu s rozborem malá rada uživatelům: Asi vím v čem je to vaše zklamání. Vidíte, že Adkins chystá další film a moc dobře víte, jaké má tento nabušenec schopnosti. No a tak si slibujete snad, že ukáže všechno, jenže jste nasraní, kvůli tomu, že neukázal ani polovinu. Pak přijde uživatel Ouwen a napaří filmu 5*. Ptáte se proč?! Protože mně ke spokojenosti stačí málo! Čekal jsem, že Scotty předvede též toho víc, než dost, ale přece mně bude stačit, když předvede aspoň něco, tím chci říct, jak můžete od filmu chtít víc, když nejste spokojeni s málem, co nabídne?! Nevyšlo to teď, vyjde příště. Přeci se údajně chystá Neporazitelný 4 a myslím si, že v Ninjovi a v U2/U3 toho Adkins předvedl dost, takže nevadí, že do rukou vzal zbraň a svoje schopnosti nechal schované v rukávu, hm?! Jinak, za tohle vás nehejtuju, je to vaše věc, sto lidí, sto chutí. // Jinak, co se týče mně, tak chválím samotnou akci. Docela nezvyk vidět Scottyho, jak kosí kulometem, pistolema a brokovnicema nepřátelé, ale stojí to za to. Nejlepší je přestřelka uprostřed filmu, kdy Adkins chce stihnout autobus, tak postřílí cca 50 týpků, spousta fint, luxusní nápad udělat kotoul, dát páku týpkovi a glockem mu vystřelit mozek z palice, anebo finta s brokovnicí, to je top scéna. Pak se najde několik soubojů, je to tak Adkins sotva ukáže polovinu, ale mně to stačilo. Sem tam kop, jinak lokty a pěstě, ale k mé spokojenosti mi to stačí. Potom jedna automobilová naháněčka a to je asi všechno, takže na tu délku je zde akce dost a jsem z ní nadšený! Navíc je skvěle přehledná, parádní animace, hlavně, když se představují postavy. A samotné herecké obsazení super! Adkins jednoznačně nejlepší, jeho postava je zajímavá, vojede jednu buchtu, která je kunda, pak Slater opět skvělej, záporáci fajn, zbytek slabší. Hudba parádní a trefná, prostředí skvělé, občas dobrej humor a samotný námět se mi dost líbí. Nedalo by se ani říct, že bych se nudil, když nastanou dialogy a celkově jsem prostě spokojený s filmem dost. // Blikací momenty, fuj! Potom to děcko, co kradlo tašku Scottymu, akce mohlo být o něco klidně víc a mohla být lepší a ten konec, škoda, doufal jsem, že bude akční, ale bohužel, co nadělám a možná ještě něco. // Jak jsem říkal, z 95%ti jsem spokojený, minimum věcí mi vadilo a těším se na další filmy se Scottym. Čeká mně Re-Kill, Ninja 2, U4 a doufám aj v Blood Hostage! Dávám 9/10